Skocz do zawartości
jackdob

zamek drzwi przednich lewych i samoadaptacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

dzisiaj rano spotkałem się z taką niespodzianką...

po otwarciu autka z pilota, okazało się że zamek lewych przednich drzwi nie otworzył się.....

po kilku próbach stoi w miejscu jak zaklęty......tak więc musiałem wsiadać i wysiadać prawymi drzwiami......koszmar......

od wewnątrz klamka też nie otwiera drzwi...tak jakby siłownik trzymał zamek....

 

a teraz pytanie...

jak się do tego dobrać?????

i jak je otworzyć???

 

z zewnątrz nie mam zamków, tak więc kluczyk odpada.......

 

a jak z rozebraniem tapicerki drzwi przy zamkniętych drzwiach????

 

 

a teraz drugie pytanie.....

 

czy w VW jest też coś takiego jak miałem w poprzednim autku, że po odłączeniu aku na okres przynajmniej około godzinki.....

przekręcało się kluczyk w pozycję zapłonu...na okres 2 min....

a następnie zapalało silniczek, który chodził bez dotykania czegokolwiek, aż do zadziałania wiatraka chłodnicy.....

wtedy dopiero można było cokolwiek ruszać......

 

w ten sposób kasowało się drobne błędy kompka, czyli robiło samoadaptację.....

 

pytam z ciekawości....

bo nie znalazłem nic podobnego w tym temacie.....

 

 

dzięki i pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm......

 

naprawde nikt z Was nie rozbierał tapicerki na zamknietych drzwiach???????

i nie podpowie mi jak to zrobić??????

 

 

cóż.......

:cwaniak: zatem chyba metodą prób i błędów......

zrobie to sam.........

 

 

 

ps:

nie mam zamiaru wsiadać prawymi drzwiami dłużej....... :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angst

przy zamknietych drzwiach zdjecie tapicerki bedzie cholernie trudne, bo od dolu trzymaja ja dwie sruby, jedna jest zaraz obok lampki podswietlajacej, a druga jakies 40cm na lewo.

 

sciagalem ostatnio tapicerke dwa razy, wymontowywalem zamek i szczerze mowiac nie wyobrazam sobie robic to przy zamknietych drzwiach

 

jedyne co mi przychodzi do glowy to rozwiercic zaslepke przy klamce gdzie kiedys byla wkladka od zamka i wtedy otworzyc srubokretem. straty minimalne, bo jedynie zaslepka ktora kosztuje kilkanascie zl.

 

zawsze to taniej niz rozwalanie tapicerki, a nawet po zdjeciu tapicerki do zamka i tak sie nie dostaniesz bo jest jeszcze do zdjecia metalowa plyta pod ktora jest mechanizm zamka.

 

tu masz link jak to wyglada http://www.taligentx.com/passat/maintenance/doorlockmechanism/

 

a kasowanie bledow raczej nic tu nie da, bo pewnie jest walniety zamek, ewentualnie modul sterowania szyb, lub modul komfortu.

mam podobny problem z tym samym zamkiem - nie otwiera sie jak jest zimno - wiec robie to kluczykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jackdob, udało CI się zdjąć tapicerkę?

Mam taki sam problem, zatrzaśnięte drzwi przednie i nie mogę ich otworzyć :/ Jak się dobrać do zamka żeby otworzyć drzwi. Siłowniki działają normalnie a drzwi się nie otwierają :( Jak ciągnę za klamkę wewnątrz to podnosi się grzybek ale drzwi już się nie otwierają. Czy ktoś jest w sanie udzielić mi porady jak otworzyć te drzwi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie zdjac tapicerke na zamknietych drzwiach ale nie jest latwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą wkładke może się uda odkrecić poprzez nie rozwiercanie zaslepki od kluczyka tylko otwierasz tylne drzwi i powinien być dostęp do srubu od odblokowywania wkładko na torx 20 czyli od tyłu drzwi przednich (z czoła) powinno się dać i wtedy można zdemontować klamkę zewnętrzna i pomajstrować .Jak pomoże to proszę o potwierdzenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprawdze i dam znac czy cos z tego wyszlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pozostaje odkręcenie tapicery od dołu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i problem rozwiazal sie sam. Dzis rano odwozilem zone do pracy i.... podeszla i po prostu otworzyla..... a ja wczoraj walczylem ponad 3h... Dziekuje za odpowiedzi na moj post, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie zamka na zamiennik (Lewy przod), blokuja mi sie drzwi tzn. Zamykam auto z pilota, otwieram, ciagne za klamke - nic. docisne reka okolice klamki, slychac delikatne cykniecie i drzwi moge zamykac/otwierac caly czas praktycznie. Sytuacja sie powtarza po kazdym zamknieciu auta. Zamek przesmarowalem dodatkowo oliwa, cos nieodpuszcza w nim. Da sie wyregulowac czyms ? Linka przy klamce zewn probowalem, na mocno naciagnietej odskakuja mi drzwi ale nie puszczaja z bolca, musze domknac i jeszcze raz otworzyc ew cofnac je troche i znowu pociagnac klamke.

Edytowane przez aisel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności