Skocz do zawartości
adam75pl

ANDROID - telefony i aplikacje

Rekomendowane odpowiedzi

to dziwne bo powinno to działać, nawet przed chwilą sprawdzałem pobieranie ustawień i mmsy są wysyłane bez żadnego problemu,no ale to są uroki sieci Orange więc proponuję zacząć się przyzwyczajać;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pierwszy raz takie problemy. We wcześniejszych telefonach nie było problemów żadnych i też były z orange. Czy może byc to wina telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma na stronie Orange opisu jak recznie zmienic ustawienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego sadeq weź daj na luz z tym jechaniem po Orange...to że Ty miałeś problemy z tą siecią nie oznacza że wszyscy będą mieć problemy ,a poza tym to nie jest temat do dyskusji o sieciach komórkowych.

 

kasandra...Według mnie jeżeli pomimo pobrania konfiguracji mms nadal nie wysyła na początek przywróciłbym ustawienia fabryczne telefonu potem jeszcze raz pobrał konfigurację i jeżeli to by nie pomogło to wizyta w salonie. Sprawdź jeszcze czy odbiera mms-y.

 

Zakładam że koleżanka właśnie ze strony orange pobrała konfigurację.

 

http://ustaw.orange.pl/listservices.aspx?handsetid=1527

Edytowane przez Mariobros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no oczywiście pobierałam konfiguracje ze strony ale również robiłam to tak jak pisał sadeq. Również nie mogę odbierać mmsów.

p.s juz przywracałam fabryczne ustawienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje w takim wypadku iść do Salonu i złożyć reklamację- niech goście w salonie skonfigurują telefon jak nie umieją to zgłaszaj reklamacje na niedziałający telefon i niesprawne funkcje podstawowych programów

 

Kolego Mariobros ja się nie spinam na Orange tylko wkurza mnie to żę nawet po 2 latach gdzie nie płaciłem za abonament 50 czy 100 złotych muszę jeszcze zapłacić im za zdjęcie sim locka,gdzie w każdej innej sieci zdejmują go po 2 latach bez żadnego problemu.A to jest tylko wierzchołek góry lodowej,ale tak jak napisałeś to nie ten wątek sorry za OT:respect

Edytowane przez sadeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no oczywiście pobierałam konfiguracje ze strony ale również robiłam to tak jak pisał sadeq. Również nie mogę odbierać mmsów.

p.s juz przywracałam fabryczne ustawienia

 

Ja mam XPERIA NEO V i problem z MMSami, że raz dochodzą a raz nie i cholera wie dlaczego. Nie potrafię tego rozkminić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam XPERIA NEO V i problem z MMSami, że raz dochodzą a raz nie i cholera wie dlaczego. Nie potrafię tego rozkminić

 

dane pakietowe masz cały czas włączone of koz?

 

 

Sony Xperia S to jest kombajn [...] cudowny wyświetlacz

 

3 tyg temu katowałem cały dzień. I wiele można o nim napisać, ale żeby wyświetlacz był cudowny to jest ostre przegięcie. Do super amoledów się nie umywa. Wyprane, wyblakłe kolory mnie odrzucają. No i sam design, materiały i wykonanie mi się nie podoba (ale to już kwestia gustu). Niezaprzeczalną zaletą Xperii S jest natomiast fajna nakładka.

 

Łeb w łeb bym się nie zamienił SGS2 za Xperia S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dane pakietowe masz cały czas włączone of koz?

 

A po co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a bo mmsy po danych pakietowych śmigają!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok a jak jest w normalnym telefonie ? Dane pakietowe uruchamiaja się przy wysyłaniu mmsa jak i przy odbieraniu to w smartphonie trzeba ręcznie włączać ?

Ja mam nawyk wyłączania danych choć mam 1 Gb miesięcznie ze względu na żywotność baterii, jak i innych ( wifi, gps ). Mi w SE Xperia Arc S nie wysyła przez Go sms ale przez systemowy idą. Nie zagłębiałem się w to bo nie korzystam z tego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ok a jak jest w normalnym telefonie ? Dane pakietowe uruchamiaja się przy wysyłaniu mmsa jak i przy odbieraniu to w smartphonie trzeba ręcznie włączać ?

 

W smarcie też nie trzeba ręcznie włączyć, żeby odebrać czy wysłać mms'a...działa dokładnie tak samo jak w "normalnym telefonie" ;)

Chyba, że ktoś ma wyłączoną w ustawieniach opcję automatycznego pobierania wiadomości, wtedy może pyta czy włączyć dane pakietowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dane pakietowe rozróżniamy po punktach dostępowych a punkty dostępowe dla mms i internetu są różne żeby system rozróżniał co jest mmsem a co jest internetem.

 

w Androidzie jakiego telefonu bym nie miał (a była ich masa) to wyłączenie danych pakietowych wyłącza permanentnie i jeden i drugi punkt dostępowy. Nie działają wtedy więc i mmsy i internecik. Nie mam pojęcia jak zrobić aby mmsy śmigały a dane "internetowe" nie. Tzn nie zastanawiałem się nigdy jak to zrobić bo nigdy mi to potrzebne nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem...Ja mam sgs2 i jak dane pakietowe mam wyłączone to bez problemu wysyła i odbiera mms. Na czas wysłania i odebrania mms same się włączają. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem...Ja mam sgs2 i jak dane pakietowe mam wyłączone to bez problemu wysyła i odbiera mms. Na czas wysłania i odebrania mms same się włączają.

 

Tez tak mam ale nie przez GOsms ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja nie wiem co Wy macie za ROMy i co jest grane, ale ja jak wyłączę w power menu czy normalnie w ustawieniach dane pakietowe to mms wisi na liście ze statusem "wysyłanie". I tak przez x minut. Włączę dane pakietowe - mms poleci w 3 sekundy do odbiorcy.

 

ROM mam stock Samsunga, ten najnowszy LPW ale na każdym wcześniejszym też tak samo miałem bo nieraz zwracałem na to uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to ja nie wiem co Wy macie za ROMy i co jest grane,

 

Mam nic nie grzebany SE 2.3.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość sparowania:

 

Telefon: Samsung Galaxy Ace GT-S5830

 

Słuchawka bluetooth Nokia : BH-104

 

Próbowałem kilka razy ale bezskutecznie, telefon nie wyszukuje tego urządzenia :hym Czy jest możliwość aby to hulało razem ? :chytrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest możliwość sparowania:

 

Telefon: Samsung Galaxy Ace GT-S5830

 

Słuchawka bluetooth Nokia : BH-104

 

Oczywiście że jest...bluetooth to jeden standard niezależnie od producenta sprzętu. Także może posprawdzaj czy słuchawka na pewno jest naładowana ;) i jeszcze czy inny telefon ją wykrywa i paruje. Wtedy będziesz wiedział gdzie szukać ewentualnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem ze samsung z androidem bez problemu paruje się z zestawem głośnomówiącym od nokii. Poczytaj w instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności