Skocz do zawartości
adam75pl

ANDROID - telefony i aplikacje

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wgrałeś jakiegoś custom rom to poczytaj o nim bo niektóre trochę "niedomagają"

Własnie rom wgrałem Oficjalny. Z samfimware.com. Oryginalnuy XXJVP Ginger. I wrzuciłem kernela CF root. Nie wiem dlaczego tak sie zrobiło z tym BT. Zeby przejść na XXJVQ znowu muszę zrobić wipe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zeby przejść na XXJVQ znowu muszę zrobić wipe

Nie wiem jak na Samsungu ale na HTC nie trzeba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno nie trzeba ale zdarza się ze telefon muli po przesiadce softa. No nic, chyba zdecyduje się na XXJVQ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie trzeba było robić przesiadki na XXJVQ :) Kernel CF-roota był winny. A w zasadzie ustanwienie I/O Scheduler w programie Tweaks. Nalezy go wyłączyć i zaakceptowac zmiany + reboot :)

 

Pomogło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam to co piszecie i chwilami nie wiem, czy już mnie obrażacie albo czy piszecie po Polsku :) jakies kernele rooty i inne kwestie.

W kompie to wiem o co chodzi, ale przy androidzie już nie kumam.

Mam HTC Wildfire. Powiedzcie co mogę przy nim zrobić, jakmoge go przyspieszyć, zaktualizować itd.? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

menu, ustawienia, o telefonie, info o oprogramowaniu

wejdź tam i powiedz jaka wersja Adnroida...

jak 1.6 to wyrzuć na śmietnik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wersję 2.2.1.

To dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam wersję 2.2.1.

Czyli Froyo :)

Właśnie wychodzi Gingerbread (2.3) Ale z tego co wiem to oficjalnej wersji na Wildfire nie będzie.

Jeżeli działa wszystko i jesteś zadowolony to trzymaj, jeżeli coś nie tak to mu ROMa zapakuj i będzie dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do mojego poprzedniego posta... Nie skutkuje ta naprawa. Kernel CF root dla romu XXJVP powoduje "uszkodzenie" bluetooth, jeżeli komus jest potrzebny to odradzam robienie rota tym kernelem. Zainstalowałem kernel speedmod t23 z xda-developers.com Działa ! :) Roota dalej mam. (A i polecam ciekawy program do instalowania kernela SGS kernel flash z poziomu Andka)

 

Zauważyłem dużo mniej zajętej pamięci ram. Wczesniej miałem koło 100mb wolnego a teraz 50 mb co jest normalnym zjawiskiem gdyż pamięc w androidzie nie odpoczywa :)

 

Piotrze, wejdz na android.com.pl, tam jest słownik mniej wiecej co znaczy. Pare dni i załapiesz wszystko, też byłem jakiś tydzień temu zielony, teraz zaczynam łapać o co chodzi i zaczyna mi się podobać ogrom modyfikacji którę mogę zrobić sam. Po krótce :

 

rom - oprogramowanie, wersja androida, przy zmianie z 2.2 na 2.3 jest wipe. Z 2.3.3 na 2.3.4 nie trzeba :)

kernel - "sterownik" telefonu - przy instalowaniu nie trzeba wipe

wipe- format telefonu

root - hackowanie telefonu, dostęp do uprawnień pozwalających na powazne modyfikacje

 

Froyo - wersja androida 2.2

Gingerbread - wersja 2.3

 

Czy warto zmieniac romy itp ? Moim zdaniem warto. Często można prostym sposobem zwiększyć wydajność telefonu, usunąć smieci, wydłużyć czas na baterii. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienia Panowie :)

Podpowiedzcie mi proszę, bo się po raz kolejny już zagotowałem i nie bardzo wiem co z tym fantem zrobić.

W "fantastycznym" Playu, w którym mam 3 telefony mam na 2 telefonach wykupiony największy pakiet internetu jaki może być czyli 500MB (mało ale więcej się nie da).

Na jednym telefonie moja Iza szaleje po facebooku, ściąga dzwonki, tapety i inne rzeczy i nie przekracza pakietu, ja na swoim, choć głównie sprawdzam jedynie maile z 3 kont (i to przy ustawieniu do 30KB albo jeszcze mniej) i sporadycznie zajrzę np na facebooka albo sprawdze pogode mam systematycznie przekraczany limit internetu.

Za poprzedni miesiąc na rachunku mam przekroczone o prawie 127zł za sam Internet i tak co miesiąc.

Kiedy mniej więcej w połowie miesiąca przychodzi mi wiadomość, że zostało mi tylko 50MB Internetu, natychmiast go wyłączam z pozycji telefonu (na drugim telefonie u Izy, na którym intensywnie korzysta z netu nic takiego nie przychodzi)

Po czym przed chwilą na infolinii Pan konsultant z rozbrajającą szczerością powiedział mi, że to, że wyłączę net w telefonie to właściwie niczego nie zmienia i już oczywiście po jego wyłączeniu okazało się, że któregoś pięknego dnia mój telefon pobrał jednorazowo dane bez mojej wiedzy za prawie 127zł.

Powiedzcie co mogę z tym zrobić, poza dzwonieniem co miesiąc do play, żeby mi wyłączyli internet i na początku następnego miesiąca, żeby mi go ponownie włączyli?

Co może pobierać mi tyle KB (choć za 127zł to już chyba MB albo GB)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierz sobie program z marketu "apndroid". On skutecznie blokuje transmisje. Doczytasz w google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System na pewno nie pobiera AŻ tyle transferu. Na zaspokojenie synchronizacji googla, kontaktów i innch podstawowych czynności internetowych (facebook) starcza mniej wiecej 100 mb na miesiąc.

 

Nie ma wała, albo masz wirusa, albo coś działa w tle, albo po prostu play robi cię w h, a zdarza się i tak...

 

http://wiki.android.com.pl/wiki/FAQ:Android#Czy_pakiet_internetowy_jest_konieczny_do_korzystania_z_Androida

 

A mogłbyś poprosic o datę kiedy ten transfer był pobierany ? Moze korzystałeś z czegoś...

Edytowane przez Michal.Enter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może zadam idiotyczne pytanie, ale drugi dzień użytkuję telefon z androidem - HTC desire Z. Nie wiem co oznaczają symbole na górnym pasku. Chodzi mi o literkę "H" zmieniającą się czasem na "E" pod nią dwie strzałki (czasem pełne czasem puste) - widoczne na foto. Oraz co oznacza literka R nad kreskami z zasięgiem.

 

img4972n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H - połączenie HDSPA

E - połączenie EDGE

R - roaming

Strzałki - pokazują w którym kierunku są przesyłane dane w tym momencie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, rozumiem że w górę to wysyłane a w dół pobierane? A o co chodzi z tym roamingiem? Ta funkcja ma być aktywna, jeśli nie to jak ją wyłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wielkie, rozumiem że w górę to wysyłane a w dół pobierane? A o co chodzi z tym roamingiem? Ta funkcja ma być aktywna, jeśli nie to jak ją wyłączyć?

A nie pojawia Ci się R gdy przekraczasz granicę? Bo ja tak miałem jak byłem n dojczlandach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A o co chodzi z tym roamingiem? Ta funkcja ma być aktywna, jeśli nie to jak ją wyłączyć?

Jeżeli chcesz aby telefon korzystał z innych sieci kiedy Twoja nie jest w zasięgu (roaming) to miej to włączone. Jeżeli nie to:

http://www.htc.com/pl/howto.aspx?id=2299&type=1&p_id=312

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. I ostatnie pytanie gdzie mogę sprawdzić ile danych pobrałem/wysłalem, czas rozmów itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj aplikację DroidStats

Już chyba o niej pisałem wcześniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dałem rady z tym roamingiem, mam takie ustawienia i mimo tego czały czas jest to "R". Proszę o pomoc jak to dezaktywować. Dodam jeszcze, że telefon niesamowicie szybko zżera baterię.

img4977o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności