Skocz do zawartości
maderix

Jaki wzmacniacz do subwoofera JL?

Rekomendowane odpowiedzi

JL 250/1v2 ale teraz mi się przypomniało że go mam pod suba JL 12W3v3, bo to monoblock:D a pod przody mam u-Dimension Jr2.370 :) dla uzupełnienia już np kolejnych pytać na przodzie siedzi też JL C5-650 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

całkiem zacny system :)ciekaw jestem jak gra takie połączenie...ja mam u siebie Audio System f2 280 z przodu (Vibe Black Air 6 na razie ;) ) a sub to 2x Rainbow Amboss 12" (w closed) pod Audio System F2 500 gra naprawdę zacnie to wszystko dlatego właśnie polecałem z czystym sumieniem firmę Audio System i jej produkty ;) a swoja drogą to przewinęło się już trochę klocków przez mój samochód i jak na razie z tej konfiguracji jestem najbardziej zadowolony (no może poza przednimi głośnikami ale ich dni już są policzone) aha...radio to Becker Monza (VW Individual) też polecam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michas82lca czy zmieniłeś choć troszkę zdanie na temat konkretnie tego JBL co szotek podał?

W sumie Panowie nie odpowiedzieliście na moje wcześniejsze pytanie, czy z tych wzmacniaczy co prędzej podałem, jest coś do polecenia, czy dać sobie z nimi spokój?

Edytowane przez maderix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli naprawdę nie potrzebujesz tych 6 kanałów to moim zdaniem o wiele lepszym rozwiązaniem będzie poszukanie jakiejś czterokanałówki (najlepiej jakiś old school np. Alpine ze starej serii 35 np.3555 będzie w osiągalnej przez ciebie cenie, odpowiedniej jakości i zasili również suba tego co aktualnie posiadasz)bo wierz mi lub nie ale niejednokrotnie 50W dla przednich głośników podane ze wzmacniacza dobrej klasy zagra o wiele lepiej niż zmostkowane 150W z powiedzmy że średniej jakości, a jeżeli podtrzymujesz, że chcesz zasilić tylko suba to mój typ znasz i gwarantuję, że ani mocy (450W x 1 4Ohm) ani dynamiki ani jakości tym bardziej mu na pewno nie zabraknie. Jeśli chodzi o typy co podałeś wcześniej to jeśli musiałbym z nich wybierać to Crunch, ale niekoniecznie bym się przy nim upierał ;) po prostu przy takim budżecie kupując używkę będziesz miał sprzęt lepszej klasy i sporo mocniejszy... Czyli podsumowując JBL ciągle na nie ale podkreślam, że to jest tylko i wyłącznie moje zdanie oparte na własnym doświadczeniu więc jest jak najbardziej subiektywne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to mój typ znasz i gwarantuję, że ani mocy (450W x 1 4Ohm)

to podaj gdzie go idzie kupić :D to że jest fajny ten wzmacniaczyk to OK, zgodze sie ale tego JBLa masz na aukcji a na allegro nie widzialem tego co tak polecasz ;)

z tego co polecaleś wcześniej nie wziąłbym nic :P ale ten JL jak masz tyle kasy to bym brał :D jeśli Tobie też pasuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sporo ich jest na niemieckim ebay'u i myślę, że ceny są naprawdę konjkurencyjne...a konkretnie ten model co ja podałem w polsce ostatnio widziałem zdaje się w dziele "sprzedam" na tym forum zdaje się, że właśnie za 500zł generalnie trafiają się dość często tylko trzeba pilnować ;)maderix nie słyszałem nigdy tego JL Audio o którego pytasz to się nie wypowiem ale generalizując pewnie zagra sporo lepiej od JBL'a :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie możecie mi wytłumaczyć jaka moc będzie jak będę chciał podłączyć przód + tył i subwoofer, nie za bardzo rozumiem z tych zapisków, chodzi mi o JL Audio E6450;

 

Moc stereo (12,5V):

45W RMS x 6 @ 4 ohm

75W RMS x 6 @ 2 ohm

 

Moc mostek (12,5V):

90W RMS x 3 @ 8 ohm

150W RMS x 3 @ 4 ohm

 

THD przy mocy max.:

<0,08% @ 4 ohm (20Hz-20kHz)

 

S/N przy mocy max.:

>104 dB (20Hz-20kHz)

 

Pasmo przenoszenia:

10Hz - 25 kHz (+0, -1 dB)

 

Współczynnik tłumienia:

>200 @ 4 ohm / kanał, 50Hz

>100 @ 2 ohm / kanał, 50Hz

 

Czułość wejściowa:

200mV - 8V RMS

 

A jeszcze mam jedno pytanko, jak to jest z mocą, w tym przypadku moc jest podana przy napięciu 12,5 V, a jak w aucie przykładowo mam 13,5 V to moc jest większa od tych podanych przez producenta?

Edytowane przez maderix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaka moc będzie

proste wszystko masz napisane ;) wzmacniacz ma 6 kanałów. i tak pokolei:

45W RMS x 6 @ 4 ohm

jeśli podłączysz 6 głośników(dwa przdody dwa tyly i dwa subwoofery) kazdy do osobnego kanalu to na kazdy pojdzie 45W (impedancja głośnika 4 ohm)

75W RMS x 6 @ 2 ohm

ta sama sytuacja tylko przy impedancji 2 ohmy na kazdy kanal poleci 75W mocy ;)

90W RMS x 3 @ 8 ohm

tu masz podaną moc w mostkach czyli podlączysz tylko 3 głośniki że tak powiem, pod pierwsze dwa głośnik pierwszy, pod drugie dwa gł drugi o pod trzecie dwa suba :) moc dla glosnika który ma 8 ohm ;)

150W RMS x 3 @ 4 ohm

i to samo tylko w przypadku gdy głośnik będzie mial impedancję 4 ohm

w tym przypadku moc jest podana przy napięciu 12,5 V, a jak w aucie przykładowo mam 13,5 V

więc tak w normalnych wzmacniaczach tak właśnie jest :) że po załączeniu auta ta moc się trochę zwiększy. nie wiem jak jest w tym przypadku, ale dla JLi z serii 250/1; 500/1; 1000/1; 300/2; 300/4 jest system RISP czyli obojętnie jaka impedancja, obojętnie jakie napięcie zasilania to zawsze będzie dawać daną przez producenta moc :D tu jest podana moc różna dla 2 ohm i dla 4 ohm tak więc będzie tak jak napisałeś, po załączeniu auta przy ładowaniu 13.5V będzie więcej mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności