Skocz do zawartości
pawelpolecki

VR5 Brak grzania na wolnych obrotach POMOCY !!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam taki problem,

silnik ma 90stopni na zegarku silnik wolne obroty i dmucha zimnym, dodaje gazu tak na 1200-1500 obrotów i mam po 2-5 sek ciepełko. Przy mocnym przygazowaniu 3000-4500 tys słychac przelewanie pod deska.

 

Co jest zrobione: wymieniona pompa wody, uszczelniony układ (króciec pociekł przy głowicy pod przepustnicą), wymieniony płyn, odpowietrzony układ, wymieniony korek zbiorniczka, spradzony V68 działa (nastawy na vagu zrobione 0 błędów na klimatroniku)

 

dodam ze silnik to AGZ + LPG + webasto (a jak je włącze na rozgrzanym i zgaszonym silniku to grzeje jak trzeba)

 

czyli nie grzeje mi tylko jak mam odpalony silnik na wolnych obrotach wystatczy ze dodam delikatnie gazu i mam ciepełko, a wkurza mnie to bo jak staje na swiatłach (czerwone) to odrazu zimne :(

 

na co jeszcze zwrócic uwage ?

uszczelka pod głowicą, głowica, termostat ??

 

Pomocy

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowietrzony uklad:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, ale sam widziałem jak z tego przewodu na podszybiu leci z dzureczki płyn do góry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeeeeeee

Edytowane przez namlooc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

termostat, hmm ok, ale sam silnik grzeje sie normalnie czyli szybcutko ale ok wymienie. miałes podobny problem ?

 

przy okazji :) pozdrawiam kolege z rodzynem (VR5) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewnice można by przepłukać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko przy wysokich obrotach zaczyna grzać, to raczej bym stawiał, że pompa wody niedomaga. Na wolnych za słabo gania płyn w instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mało jeszcze wątków o kiepskim ogrzewaniu??

ogrzewanie słabo grzeje -->klik

temperatura silnika -->klik

temp silnika - szybkość nagrzewania -->klik

...

 

 

Jestem za tym by każdy post ze słowem POMOCY automatycznie leciał do kosza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisalem ze pompa wymieniona, nagrzewnica tez byla plukana

 

sorki ale szukalem dzieki za linki

--------------------------------------------

 

poczytałem tamte linki ale tez nic nie wynika, napisałem co mam powymieniane i zrobione,

pozostaje mi tylko termostat i głowica :(

 

ale wielkie thx za odzew

Edytowane przez pawelpolecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja bym stawiał na uszczelkę ponieważ miałem taki sam przypadek akurat nie przy passacie (fiat) miał walniętą uszczelkę na 1 tłoku i ciśnienie przedostawało się do układu chłodzenia. Było dokładnie jak u Ciebie dopiero przy dodaniu gazu zaczynało lecieć ciepłe powietrze, na wolnych obrotach zimno :/. Po wymianie uszczelki grzeje na wolnych obrotach aż miło. sprawdź czy nie dmucha ci spalinami z wyrównawczego ;) jeśli tak to masz przyczynę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak mysle, poniewaz węze od nagrzewnicy sa gorace, na webasto wszytko działa, no chyba ze webasto + lpg wydluzaja obieg i pompa nie wyrabia, a nie pamietam jak bylo w zeszlym roku :( a autem jezdze dopiero 2 lata :(, czy jest jakis sposób na sprawdzenie takiekgo uszkodzenia bez rozbierania głowicy ?? moze analiza spalin cos powie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A webasto zakładałeś Ty? Jak tak to wcześniej było ok czy już przed założeniem nie grzało? Myślę że analiza spalin nic nie da prędzej może sprawdzenie ciśnienia na tłokach :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Tez jestem szczęśliwym posiadaczem vr-a (+lpg) . U mnie również po odpaleniu słychać przelewanie wody pod środkowym kokpitem ale grzeje bardzo dobrze, nie mam zastrzeżeń. Moim zdaniem powinieneś sprawdzić połączenia węży czy coś nie jest zagięte i czy nie zmniejszył się przekrój przepływu (jeżeli sam dołożyłeś webasto ).

Mam podobny problem co Ty z króćcem . Jak możesz to napisz gdzie go kupić ile kosztuje i czy trudno go wymienić.

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Golfa V5 2.3L i taki efekt miałem jak zapowietrzył się układ chłodzenia, a działo sie tak dlatego iż poszła uszczelka w czymś takim gdzie wchodzą i wychodzą węże, ale kurcze zapomniałem jak to sie nazywa. koszt w ASO 55 zł uszczelk i robocizna u mechanika równiez 50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie niedogrzania na lpg miałem ten problem. próbowałem wszystkiego i jak się okazało to po prostu mikser od gazu był zbyt daleko usytuowany i zabierał ciśnienie cieczy chłodzącej. zamiast trafiać do nagrzewnicy to szedł obieg do miksera i wracał. wystarczy założyć zwężenie przewodu do miksera i powinno być ok, dodam ze zwężenie nie miało znaczenia na pracy instalacji gazowej. bynajmniej u mnie ten sposób zadziałał:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam problem przy z paskiem vr5 przy dodawaniu gazu węże od płynu chłodzącego robią sie bardzo twarde a jak puszcze z obrotów są normalne co może być przyczyną pomocy pozdrawiam szczęśliwych posiadaczy vr5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności