Skocz do zawartości
grisza1986

Moduł komfortu - seria błędów 953, 1331, 1333, 1389, 1135...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem jakies dwa tydodnie temu jak tak mocno sypał snieg wychodze jak zwykle rano do auta i widze mojego passata casłego zasypanego śniegiem wygladało to jak igo heh ale wróćmy do tematu chciałem go otworzyc z pilota ale pilot nie reagował ?? poszedlem po miotłę odsypałem całe auto ze śniegu i nic dalej nie mogłem otworzyc z pilota wogule nie reagował wkurzyłem sie otworzyłem go z kluczyka odpalam auto i chcialem otworzyc okno ale żadne nie działało ani w góre ani w duł podświetlenie w środku też padło, tylna klapa tez sie nie chce otworzyć no i nie działa alarm wogóle dioda w drzwiach pasażera przy rygielku nie mryga. Po dodłączeniu do vada mogół komfortu wogóle nie chce sie połączyć rozebrałem wykładzine była wilgotna ale modół komfortu był suchy załatwiłem sobie nowy sprawny moduł podłączyłem go i tez nic nie działa wkurzyłem sie i założyłem spowrotem stary i tak jedziłem bo nie wiedziałem co mu jest. Po paru dniach zaczęło wszystko działać i tak jezdziłem z tydzień. Wczoraj zaczął padać snieg była zawierucha sypało strasznie dzisiaj musiałem znowu odkopywać auto i znowu to samo nie działaja podswietlenie szyby klapa wszystko to co wtedy dlaczego mi sie to dzieje tylko wtedy jak gruba warstwa śniegu zasypie moje auto tak juz było wszystko ok. A dodam jeszcze po ostatnim zasypaniu jak mi sie pierwszys raz posypalo to wszystko i po kilku dniach samo naprawiło i wszystko zaczeło działać to odrazu podłączyłem auto pod kompa i odczytałem błędy moze po tych zapisanych błędach z waga bedzieci potrafili mi pomóc

 

To te błędy z Vaga:

 

953 Przekroczenie czasu włączenia oświetlenia wnętrza

nieznane ustawienie przełączników - BŁĄD SPORADYCZNY

1333 Moduł sterujący drzwi lewy tył-J388

magistrala CAN brak sygnału - BŁĄD SPORADYCZNY

1331 Moduł sterujący drzwi kierowcy-J386

magistrala CAN brak sygnału - BŁĄD SPORADYCZNY

1389 Przełącznik tylnej klapy-F124

zwarcie do masy - BŁĄD SPORADYCZNY

1135 Czujnik kontroli wnętrza

obwód przerwany

928 Siłownik zamka centralnego lewy przód-F220

nieprawidłowy sygnał - BŁĄD SPORADYCZNY

929 Siłownik zamka centralnego prawy przód-F221

nieprawidłowy sygnał - BŁĄD SPORADYCZNY

931 Siłownik zamka centralnego prawy tył-F223

nieprawidłowy sygnał - BŁĄD SPORADYCZNY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się czepiał ortografii, bo sam robię błędy, ale użyj facet normalnego programu do odczytania błędów, a nie tego tragicznego polskiego tłumaczenia, które nie dość, że w wielu miejscach wprowadza ludzi w błąd, to jeszcze jest źle tłumaczone...

 

1331

01331 - Door Control Module; Driver Side (J386): Supply Voltage Too Low

z naciskiem na ostatnie 4 wyrazy... widać różnicę w jakości dostarczanych informacji?

 

odpaliłeś auto, poczekałeś aż się zagrzeje? dopuszczasz myśl, że szyby po prostu przymarzły bo np. wcześniej było wilgotno? Napisałeś, że dywanik był wilgotny - przecież przy tych mrozach jest sucho... więc nie kumam wilgoci? Albo lód, albo nic... ;)

 

Na moje oko, to zacznij od sprawdzenia jak porządnie klemy siedzą na akumulatorze, a później postaw auto w garażu. Jak nie masz garażu, to poczekaj do wiosny zanim zaczniesz pruć wiązki w poszukiwaniu zwarcia/wilgoci, bo zamarzniesz tam...

Edytowane przez marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod dywanikiem jest wilgotno od sniegu bo wnosi sie go pod butami do auta. Auto rozdrzewalem i nic cholera wie o co chodzi problem jest taki ze tylko przysypie snieg cale auto to to sie dzieje teraz to juz jest drugi raz ta usterka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Minte77

Witam

Ja mam ten sam problem co ty a dodatkowo jeszcze nie mogę otworzyć klapki od wlewu paliw? :( Znalazłeś może przyczynę dlaczego to tak wszystko nie działa?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No włąsnie jeszcze nie znalazlem przyczyny. Bede musiał sprawdzic ta wiązke pod wykładzina w lewym progu moze faktycznie tam cos zasniedziało albo zgniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem naprawiony tz po rozebraniu tapicerki w lewym przednim progu wiązka zgnita tz kilka kabli musiałem je połączyć i wszystko działa.Jak macie ten sam problem sprawdzcie wiązkę pociągajcie za kable jeżeli są zaśniedziałe będą się rozrywały nie ma okreslonych kolorów które trzeba sprawdzic wskazane jest przejrzenie całej wiązki. Zycze miłego majsterkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie te usterki są wynikiem niskiego stanu izolacji wiązki dochodzącej do modułu

Sprawdzić należy jak bardzo masz zawilgocony dywanik pod nogami -oraz podnieś wiązkę przewodów i ustal ewentualne przetarcia izolacji ,po tych pracach podłącz VAG i skasuj błedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się to tematu ponieważ od kilku miesięcy borykam się z poniższymi błędami. Objawy, które jestem w stanie zauważyć to:

 

1. Sporadycznie samoczynnie opuszcza się szyba przednia pasażera całkowicie do dołu. Robi się to podczas jazdy. Po opuszczeniu się szyby nie działa już podnoszenie i opuszczenie z przycisków w drzwiach. Przed opuszczeniem samoczynnym nie działa mi także opuszczenie szyby poprzez przycisk pasażera natomiast podnoszenie działa. Jeśli dojdzie do opuszczenia się szyby to pozostaje mi tylko:

 

  • wyjście z samochodu i zamknięcie drzwi z przytrzymaniem kluczyka w prawo tak aby domknęły się szyby
  • odłączenie akumulatora
  • odłączenie kostki drzwi strony pasażera

2. Sporadycznie wyskakują dzióbki w drzwiach po zaryglowaniu ich od strony kierowcy. Drugie naciśnięcie przycisku powoduje, że drzwi się ryglują.

 

3. Nie mruga dioda w drzwiach kierowcy po zamknięciu drzwi. Dodam, że po zamknięciu drzwi mrugnie tylko raz i gaśnie. Oznacza to, że raczej dioda jest ok i połączenie do niej jest ponieważ zasilanie dochodzi dając jedynie jedno mrugnięcie zaraz po zamknięciu drzwi.

 

Po przeanalizowaniu wiele postów na forum. Zdążyłem już sprawdzić.

 

  1. moduł komfortu pod fotelem kierowcy
    • sprawdziłem wiązkę kabli czy nie są przetarte
    • wyglądają jak nówki.
    • Odwinąłem także izolację i wzrokowo sprawdziłem także kable wewnątrz wiązki, który idzie do modułu komfortu.
    • Wzrokowo wyglądały ok.

 

[*]zamki w drzwiach

  • sprawdziłem mikro przełącznik przy zamkach
  • sprawdziłem mikro przełączniki wewnątrz zamka (w dwóch były zimne luty)
    • na wszelki wypadek poprawiłem wszystkie luty w zamkach
    • od tych poprawek nie wyskakują już dzióbki w drzwiach po zaryglowaniu od strony kierowcy

     

 

[*]odpływy pod pompą hamulcową i akumulatorem były zapchane rok temu ale od tamtej pory jest suchutko co jakiś czas sprawdzam i czyszczę.

[*]wymieniłem uszczelkę pod komputerem na podszybiu ponieważ auto nie reagowało na pedał gazu i dostawałem błąd

  • 777 Czujnik położenia pedału gazu-G79
    nieprawidłowy sygnał - Błąd SPORADYCZNY
  • po wymianie uszczelki i wysmarowaniu silikonem obudowy od środka pedał gazu działa już prawidłowo nawet przy obfitych opadach.

 

Byłbym wdzięczny za podpowiedź co można byłoby sprawdzić jeszcze aby powyższe dolegliwości ustąpiły szczególnie chodzi mi o

 

  • 1. Samoczynne opuszczanie szyby oraz nie działający przełącznik opuszczania szyby od strony pasażera
  • oraz
  • 3. Nie mruga dioda w drzwiach

Odczyt błędów z modułu komfortu.

 

Moduł komfortu

1332 Moduł sterujący drzwi pasażera-J387

B0959799 A Zentral-SG Komfort V41 - BŁĄD SPORADYCZNY

1330 Sterownik centralny funkcji komfort

B0959799 A Zentral-SG Komfort V41 - BŁĄD SPORADYCZNY

936 Przełącznik szyby strona pasażera-E107

zwarcie do plusa

936 Przełącznik szyby strona pasażera-E107

nieprawidłowy sygnał - BŁĄD SPORADYCZNY

1330 Sterownik centralny funkcji komfort

nieprawidłowy sygnał - BŁĄD SPORADYCZNY - BŁĄD

930 Siłownik zamka centralnego lewy tył-F222

nieprawidłowy sygnał - BŁĄD SPORADYCZNY

931 Siłownik zamka centralnego prawy tył-F223

nieprawidłowy sygnał - BŁĄD SPORADYCZNY

 

Pozdrawiam

GG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności