Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

czy wymienial ktos z was ostanio przednią szybę ,bo dzisiaj pojawiły się dwa peknięcia i mot-u napewno nie przejdzie i mam parę pytań

1.czy trzeba najpierw powiadomic firme ubezp. lub od razu umówić sie na wymianę z wybrana firmą a oni już zkontaktują sie z nimi.

2.jak to sie ma do wysokosci ubezpieczenia czy po wymianie szyby może wzrosnać ubezpieczenie,bo za parę dni bedzie sie odnawialo i poczekać z tym kiedy się odnowi i czy przy takich temperaturach jak sa teraz nie bedzie mialo wpływu na jakosć sklejenia czy lepiej poczekać jak się trochę ociepli.

3. czy wymiana szyby bedzie miała wpływ na ncd.

 

Przed świętami wymieniałem. Mam w polisie wymiany szyb bez utraty NCD ale płacę 75 excess

Zadzwoniłem do Autoglass, wzięli dane i po 6 godzinach przednia szyba nowa. A dzwoniłem do nich o 6 rano.

Morał - przeczytaj polisę żeby wiedzieć za co im płacisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kris - podziekowal z quidco

zaskoczyli mnie dzisiaj. w weekend kupowalem cos w halfordzie. nawet mi przez mysl nie przeszlo quidco. dizsiaj dostalem maila ze "znalezli" ze kupowalem i placilem karta i ze dodaja to do mojego cashbacku. £0.71 - a wydalem £19.98. w sumie nieduzo ale jestem w milym szoku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kris - podziekowal z quidco

zaskoczyli mnie dzisiaj. w weekend kupowalem cos w halfordzie. nawet mi przez mysl nie przeszlo quidco. dizsiaj dostalem maila ze "znalezli" ze kupowalem i placilem karta i ze dodaja to do mojego cashbacku. £0.71 - a wydalem £19.98. w sumie nieduzo ale jestem w milym szoku.

 

Spoko nie ma za co, tak sie mówi ale funciak do funciaka i kiedys sie nazbiera wiec warto za kazdym razem przed zakupem skopiowac linka - potem otworzyć quidco i poszukac sklepu , wejsc przez strone i kupic.

Warto tez zarejestrowac karte bo czasami cos kupimy a tu email z miłą niespodzianką!

 

jak ktos ma smartfona to warto tez aplikacje quidco ściagnąć na fona, - ja idac przez miasto zarabiam 2pandy kilka razy tylko klikajac w ekran telefonu, niby nic ale na parking i pączka starczy

Edytowane przez TheBrave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam możesz powiedzieć na czym polegało to CPC bo też będę musiał to zrobić jak zrobię praktyke. Z góry dzięki

 

No właśnie dziwne mi było, że zapomniałbyś o google ;)

 

 

W każdym razie własnie wróciłem z Ośrodka egzaminowania kierowców i mogę oficjalnie pochwalić się, żę zdałem wszystkie trzy elementy egzaminu teoretycznego, czyli Hazard perception, Theory Question i CPC :)

Normalnie jestem happy.

 

No i dziś przyszedł list ze szpitala-nie znaleźli żadnych infekcji, wirusów, ani nie prawidłowości w łożysku...w sumie nie wiem czy to dobra wiadomość, czy zła...Napisali, że to może być frustrujące dla nas, że nie było oczywistej przyczyny, ale pocieszyli, że dzięki temu bardziej prawdopodobne jest, że będzie wszystko ok przy kolejnej ciąży...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk gratulacje ;)

A masz w pracy jakąś przyszłość związaną z tym prawem jazdy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Beru albo Bosch z fabrycznym numerem. Ewentualnie dobrane ngk. Ja miałem Boscha fabrycznie, potem wymieniłem na Beru, bo akurat w dobrej cenie znalazłem.

no i mam zgryzote. wg etki i mojego vinu potrzebuje albo N10579201 - bosh M10x1x27 albo N10579202 - beru M10x1x30 .

i teraz pytanie co znaczy 27 i 30 na koncu i jakie swiece potrzebuje.

na ebayu znalazlem jednego typa co sprzedaje beru i tez ma 2 rodzaje i nie wiem ktore beda wlasciwe do mojego AVF

opcja 1 beru

http:// opcja 2 beru

czy moze powinienem kupic te NGK co Luke polecal

NGK i czy nie sa one troche za tanie.

nie chce kupic badziewia i chce kupowac tylko raz zeby nie bawic sie w zwroty i kupowanie innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam możesz powiedzieć na czym polegało to CPC bo też będę musiał to zrobić jak zrobię praktyke. Z góry dzięki

 

7 Historyjek, do każdej od pięciu do dziesięciu pytań, łącznie 50 pytań, żeby zdać poprawnie trzeba odpowiedzieć 40. Czas to o ile dobrze pamiętam 75 minut. Nie które ytania stricte dotyczyły historyjki, nie które wykorzystywały ją jedynie jako tło, czyli można by na nie odpowiedzieć bez czytania historyjki. Pytania różne-większość powiązana z pytaniami z teorii-wpasowane jedynie w historyjke. Pytania w formie testu z pojedynczymi lub wielokrotnymi odpowiedziami. Np w historyjce było, że Dirk skończył zmianę o 20tej, i jedno z pytań było kiedy Dirk może rozpocząc pracę następnego dnia używając skróconego rest period.

Albo historyjka opowiadała o kierowcy wożącym zamrożone mięso do Francji. Jedno z pytań było jaki główny dokument przewozowy jest mu potrzebny-w tym przypadku CMR. Albo jakie dokumenty policja przy kontroli we Francji będzie wymagała-prawko, dowód rejestracyjny pojazdu. Albo kolejne pytanie było o to jaki typ przewozów oferuje firma w której on pracuje. W historyjce bylo podane, że przewożą do Francji zamrożone mięso więc trzeba było wybrać odpowiedź opisującą typ transportu jako ukierunkowany, czy jakoś tak-w sensie, że zawsze wożą to samo, a nie różnie.

Albo koleś utknął w korkach i spóźni się do klienta. Co powinien zrobić-olać klienta, zadzwonić że dostawę dostanie tam kiedyś w tygodniu, czy poinformować firmę, aby poinformowała i przeprosiła klienta, że dostawa trochę się opóźni. Albo zły menager wkurza się, że dostał dostawę później i co kierowca powinien odpowiedzieć-ciesz się, że wogóle dostałeś, przepraszam, ale utknąłem w korku, itp

Tak to mniej więcej wyglądało-pytania przeróżne były. Jak zwykle-logiczne myślenie, trochę wiedzy o regulacjach prawnych dla kierowców i umiejętność rozumienia angielskiego i egzamin mamy zdany ;)

 

 

Patryk gratulacje

A masz w pracy jakąś przyszłość związaną z tym prawem jazdy ?

Dzięki. Przyszłość? Raczej nie, ale kto wie. Teraz to robię, bo u nas jest stanowisko tzw Link lorry driver. Tzn jest 7.5t ciężarówka która jeździ pomiędzy naszymi unitami rozrzuconymi na industrial estate i zaopatruje unity w co komu potrzeba-to taka łączność pomiędzy budynkami produkcji, a magazynami goods in i goods out. Tak więc przychodzisz na osiem godzin na normalną zmianę i skaczesz z wózka do ciężarówki, z ciężarówki do wózka-max przez dzień zrobisz ze 3 mile. Także z kierowaniem ma to w sumie nie wiele wspólnego. I zawsze byl problem z wykonywaniem tego stanowiska bo nie wiele osób w magazynie ma uprawnienia do kierowania ciężarówką. Więc postanowili nam zrobić C i przy okazji wymienić ciężarówkę na większą, bo ta już jest za mała do potrzeb i za chwilę się rozleci od takiej jazdy. Kupili teraz merca byłą śmieciarkę, wywalą z niej tył i zamontują normalną pakę z kurtynami. Bo taka ciężarówka niby jest zaprojektowana do ciągłego start-stop.

Jednakże, jako, że nasza firma posiada swoją flotę ciężarówek rozwożących produkty po całej UK, to kto wie czy kiedyś nie trafi się okazja, żeby wskoczyć na to. Aczkolwiek póki nie będzie drugiego dziecka, to Marzena będzie pracować, a póki ona pracuje, to ja nie mogę pracować jako kierowca, bo o 14tej muszę być już w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 Historyjek, do każdej od pięciu do dziesięciu pytań, łącznie 50 pytań, żeby zdać poprawnie trzeba odpowiedzieć 40. Czas to o ile dobrze pamiętam 75 minut. Nie które ytania stricte dotyczyły historyjki, nie które wykorzystywały ją jedynie jako tło, czyli można by na nie odpowiedzieć bez czytania historyjki. Pytania różne-większość powiązana z pytaniami z teorii-wpasowane jedynie w historyjke. Pytania w formie testu z pojedynczymi lub wielokrotnymi odpowiedziami. Np w historyjce było, że Dirk skończył zmianę o 20tej, i jedno z pytań było kiedy Dirk może rozpocząc pracę następnego dnia używając skróconego rest period.

Albo historyjka opowiadała o kierowcy wożącym zamrożone mięso do Francji. Jedno z pytań było jaki główny dokument przewozowy jest mu potrzebny-w tym przypadku CMR. Albo jakie dokumenty policja przy kontroli we Francji będzie wymagała-prawko, dowód rejestracyjny pojazdu. Albo kolejne pytanie było o to jaki typ przewozów oferuje firma w której on pracuje. W historyjce bylo podane, że przewożą do Francji zamrożone mięso więc trzeba było wybrać odpowiedź opisującą typ transportu jako ukierunkowany, czy jakoś tak-w sensie, że zawsze wożą to samo, a nie różnie.

Albo koleś utknął w korkach i spóźni się do klienta. Co powinien zrobić-olać klienta, zadzwonić że dostawę dostanie tam kiedyś w tygodniu, czy poinformować firmę, aby poinformowała i przeprosiła klienta, że dostawa trochę się opóźni. Albo zły menager wkurza się, że dostał dostawę później i co kierowca powinien odpowiedzieć-ciesz się, że wogóle dostałeś, przepraszam, ale utknąłem w korku, itp

Tak to mniej więcej wyglądało-pytania przeróżne były. Jak zwykle-logiczne myślenie, trochę wiedzy o regulacjach prawnych dla kierowców i umiejętność rozumienia angielskiego i egzamin mamy zdany ;)

 

 

 

Dzięki. Przyszłość? Raczej nie, ale kto wie. Teraz to robię, bo u nas jest stanowisko tzw Link lorry driver. Tzn jest 7.5t ciężarówka która jeździ pomiędzy naszymi unitami rozrzuconymi na industrial estate i zaopatruje unity w co komu potrzeba-to taka łączność pomiędzy budynkami produkcji, a magazynami goods in i goods out. Tak więc przychodzisz na osiem godzin na normalną zmianę i skaczesz z wózka do ciężarówki, z ciężarówki do wózka-max przez dzień zrobisz ze 3 mile. Także z kierowaniem ma to w sumie nie wiele wspólnego. I zawsze byl problem z wykonywaniem tego stanowiska bo nie wiele osób w magazynie ma uprawnienia do kierowania ciężarówką. Więc postanowili nam zrobić C i przy okazji wymienić ciężarówkę na większą, bo ta już jest za mała do potrzeb i za chwilę się rozleci od takiej jazdy. Kupili teraz merca byłą śmieciarkę, wywalą z niej tył i zamontują normalną pakę z kurtynami. Bo taka ciężarówka niby jest zaprojektowana do ciągłego start-stop.

Jednakże, jako, że nasza firma posiada swoją flotę ciężarówek rozwożących produkty po całej UK, to kto wie czy kiedyś nie trafi się okazja, żeby wskoczyć na to. Aczkolwiek póki nie będzie drugiego dziecka, to Marzena będzie pracować, a póki ona pracuje, to ja nie mogę pracować jako kierowca, bo o 14tej muszę być już w domu.

 

Dzięki za szczegółową informacje!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tzw Link lorry driver

 

złota robota tego bym się trzymał na początku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i mam zgryzote. wg etki i mojego vinu potrzebuje albo N10579201 - bosh M10x1x27 albo N10579202 - beru M10x1x30 .

i teraz pytanie co znaczy 27 i 30 na koncu i jakie swiece potrzebuje.

na ebayu znalazlem jednego typa co sprzedaje beru i tez ma 2 rodzaje i nie wiem ktore beda wlasciwe do mojego AVF

opcja 1 beru

http:// opcja 2 beru

czy moze powinienem kupic te NGK co Luke polecal

NGK i czy nie sa one troche za tanie.

nie chce kupic badziewia i chce kupowac tylko raz zeby nie bawic sie w zwroty i kupowanie innych.

 

Te pierwsze i te drugie różnią się długością. Od któregoś numeru vin w 1.9 zaczęli montować dłuższe świece-bodajże 97mm, a wcześniej były 92. Zmiana nastąpiła na przełomie 2001-2002. Te dłuższe zapewniają lepsze nagrzewanie.

Prawdopodobnie są kompletnie zamienne-tzn na pewno wiem, że krótsze mogą być w tym co już dłuższe powinien mieć, gorzej w odwrotną stronę, ale raczej wątpliwe by konstrukcja silnika byla zmieniona tylko ze względu na długość świecy, a jak wiemy tak głowica jak i bloki np awxów są kompletnie zamienne nie zależnie od rocznika.

Do szwagra A6tki awx etka i vin pokazały, że powinny być dłuższe świece to takie kupiłem. Auto akurat z grudnia 2001, wykręcam stare świece a tu zonk bo krótkie włożone. I teraz pytanie-czy ktoś wymieniał i włożył krótkie, czy fabrycznie byly jeszcze krótkie? W każdym razie wszystkie żyły, więc uznałem, że ktoś już wymieniał i włożył krótkie-założyłem kupione długie i wszystko jest ok.

 

Co do tych 27 i 30 to poprostu długość gwintu, czyli znów krótsza i dłuższa.

 

A no ingk to klasa sama w sobie jakby nie patrzeć więc śmiało można kupować-a czy nie za tanie? Kto to wie-podróbę zawsze można kupić, albo poprostu w sklepach mają ogromne marże. Za beru w PL w sklepie życzyli sobie ok 70zł za jedną, a ja kupiłem trzy komplety na allegro za bodajże 150 z przesyłką. Na wszystkich znaki vw, nazwa beru i numer katalogowy vw dla świecy Beru i każdy komplet póki co działa w autach. Być może to podróby, a być może nie ale skoro działają to po co przepłacać, zwłaszcza, że w naszym klimacie świece i tak mało są używane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za szczegółową informacje!!

Nie ma problemu ;)

 

złota robota tego bym się trzymał na początku

W sumie wydaję się być ok- od 6tej do 14tej i z głowy. A no i śmieciara to automacik ;)

dafota.3.9xz1328131995x.JPG.smDSC01211.JPG&th=9256

Edytowane przez Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna śmieciara:bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śliczna wygląda na 12 T a to że automat to oczywiście duuży plus ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podziekowal Patryk za info o swiecach.

czy Ty przypadkiem nie masz motoryzacyjnej wikipedii zapisanej na SDHC ktora wsowasz gdzies w slot z tylu czaszki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy mam pytanie do was jakie wycieraczki aero polecacie ?? bo moje sie juz koncza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam koledzy mam pytanie do was jakie wycieraczki aero polecacie ?? bo moje sie juz koncza

ja kupilem swego czasu do poprzedniego auta najtansze na ebayu. i teraz chyba mam od tego samego sprzedawcy i nie narzekam.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Volkswagen-Passat-01-05-Aero-Vu-Front-Wipers-Blades-/270584302865?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3f0014cd11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam koledzy mam pytanie do was jakie wycieraczki aero polecacie ?? bo moje sie juz koncza

wszysc polecimy bosza;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wycieraki to bosh.

 

 

czy Ty przypadkiem nie masz motoryzacyjnej wikipedii zapisanej na SDHC ktora wsowasz gdzies w slot z tylu czaszki??

 

Nie, nie. On ma takie jebitnie dupne hdd w berecie, którego nawet ACTA nie jest w stanie zhakować.

 

A tak na poważnie to Patryk ma bardzo dużą wiedzę motoryzacyjną w kwestii samochodów i nie ukrywam, że mu tego zazdroszczę.

Też moją największą miłością(zaraz po mojej wspaniałem kobiecie) są samochody, jednak w życiu nie zdobędę takiej wiedzy jak Patryk.

Chłopak kiedyś siedząc przed garażem potrafił przestudiować całą książkę "Sam naprawiam", a to jakie cuda wyrabiał z polonezem to głowa mała. Wielki szacun w Twoją stronę - pozdro Pat:ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i znalazlem Patryka w sieci

1328126389_by_Testarossa_500.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wycieraki to bosh.

 

 

 

 

Nie, nie. On ma takie jebitnie dupne hdd w berecie, którego nawet ACTA nie jest w stanie zhakować.

 

A tak na poważnie to Patryk ma bardzo dużą wiedzę motoryzacyjną w kwestii samochodów i nie ukrywam, że mu tego zazdroszczę.

Też moją największą miłością(zaraz po mojej wspaniałem kobiecie) są samochody, jednak w życiu nie zdobędę takiej wiedzy jak Patryk.

Chłopak kiedyś siedząc przed garażem potrafił przestudiować całą książkę "Sam naprawiam", a to jakie cuda wyrabiał z polonezem to głowa mała. Wielki szacun w Twoją stronę - pozdro Pat:ok

 

Przesadzacie Panowie-już nie pierwszy raz zresztą. Ja jestem po prostu taką złota rączką co to lubi sobie naprawić lub zrobić samemu to i owo. Raz, że lubię, a dwa, że pieniędzy się nie przelewa, więc i satysfakcja i oszczędność za jednym razem. A co sie nauczę to zostaje w głowie, więc czemu się nie podzielić tym jeśli ktoś o coś pyta. W każdym razie daleko mi do wikipedii czy choćby posiadania ogromnej wiedzy motoryzacyjnej-to zaledwie maleńki ułamek tego co można wiedzieć, biorąc pod uwagę, że większość co wiem nauczyłem się na swoich autach, a nie miałem ich znów tak wiele, a i psuć za bardzo też się nie psuły.

A jeśli mam coś do zrobienia, o czym nie wiem za dużo, a i nie robiłem nigdy, to w dzisiejszych czasach nie problem zdobyć wiedzę-kiedyś była książka "sam naprawiam", dziś jest google i znacznie więcej informacji. Podstawa to wiedzieć czego szukać i czasem odpowiednio zinterpretować, a potem to juz po staremu-narzędzia w dłoń i do dzieła ;) Zawsze wychodziłem z założenia-uda się to super. Nie uda się, to trudno-auto pójdzie do mechanika. Póki co się udaje ;)

Ale dzięki za fajne słowa-miłe jakby nie patrzeć ;)

 

---------- Dodano o 17:02 ---------- Poprzednia wiadomość o 17:02 ----------

 

no i znalazlem Patryka w sieci

[ATTACH=CONFIG]75823[/ATTACH]

 

Szczerze to bym tak chciał ;)

 

---------- Dodano o 17:03 ---------- Poprzednia wiadomość o 17:02 ----------

 

Hurrraaaa!!! Scalanie działa ;)

 

śliczna wygląda na 12 T a to że automat to oczywiście duuży plus ;)

 

A nawet nie wiem jaki to tonaż. Co do automacika to znasz moje zdanie ;)

 

---------- Dodano o 17:08 ---------- Poprzednia wiadomość o 17:06 ----------

 

fajna śmieciara

 

Hehe, a drzwi jak w tramwaju na guziczek ;) I chyba cztery miejsca z przodu o ile dobrze pamiętam ;)

Edytowane przez Luke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności