Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

Kasia,może jakieś złomowisko ?

E, przecie coś z tego paska da się jeszcze zrobić... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
E, przecie coś z tego paska da się jeszcze zrobić... ;)

 

cały adam i jego poczucie humoru :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Serwis...

A przede wszystkim wyjaśnij dlaczego potrzebujesz uszczelki-jeśli to fabryczny szyber to jego uszczelka nigdy nie jest szczelna, ale niczemu to nie szkodzi bo szyber w środku ma jakby tackę, która zbiera wodę, a następnie odpływami w słupkach wypływa pod auto. Więc jeśli Cię zalewa to prawdopodobnie jest zapchany/przerwany odpływ (wężyk plastikowy).

Jeśli szyber jest dokładany (uchylny), to trzeba szukać uszczelki u producenta, ewentualnie samemu coś wykombinować-da się;)

 

Rysunek numer jeden jest dla pojazdów z numerem vinu do 3BX-126 500, a drugi od numeru 3BX-126 501. Koszt ok 56 funtów.

 

Patryku stalo sie tak ze jak pada deszcz to nad kierowca cala tapicerka jest mokra a nad szyba sie skrapla. Bylam z tym u mechanika i powiedzial mi ze musze wymienic uszczelke. No ale w tym momencie juz sama nie wiem bo moze to faktycznie ten odplyw??!! Dales mi teraz do myslenia?! Dziekuje :dobrze

 

---------- Post added at 11:31 ---------- Previous post was at 11:21 ----------

E, przecie coś z tego paska da się jeszcze zrobić... ;)

Adam oczywiscie ze sie da wkoncu juz 4 lata jestesmy razem :bleble

 

 

Tomaszku uszczelki wolalabym kupowac w sklepie bo raczej nie ulam uzywanym ;)

Edytowane przez Kasia_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zapomnij o uszczelce. Żeby zobaczyć o co chodzi otwórz szyber, i zajrzyj między poszycie dachu, a podsufitkę-może będziesz potrzebować latarki, żeby zobaczyć odpływy w rogach. Przednie masz szanse zobaczyć, tylne bez ściągania tapicerki wątpię, jednak skoro piszesz, że masz mokro z przodu to wnioskuje, że któryś lub obydwa przednie są zatkane, bądź uszkodzone. Weź trochę wody i lej do tacki szyberdachu. Woda powinna znikać w odpływach-jeśli stoi, to wiadomo, że odpływ zapchany, i woda nie mając dokąd uciec, przelewa się przez tackę i zalewa sufit. Jeśli woda będzie odpływać, to znaczy, że masz nieszczelność w odpływie (zsunięty wężyk, uszkodzony).

W poprzednim poście zrobiłem pomyłkę w drugim załączniku-dałem nie ten rysunek co trzeba-teraz już poprawiłem i jednocześnie daję w tym poście ten rysunek, ale powiększony-widać na nim schemat odpływów, więc da Ci to obraz o co chodzi.

Oczywiście możesz nie lać wodą i od razu ściągnąć podsufitkę w poszukiwaniu uszkodzeń, jak również możesz spróbować jakimś elastycznym, ale nie za miękkim długim drutem przepchać przednie odpływy.

I jeszcze jedna opcja to wylot odpływów. Poszukaj na forum , bo ten temat już był, a ja nie mam szyberka w pasku, więc nie wiem, gdzie te odpływy wychodzą w pasku, ale przeważnie idą przednimi słupkami i wychodzą w przedniej części progu, lub przed nim, za nadkolem plastikowym-właśnie tak miał mój przyjaciel w Scenicu, tylko jemu podłogę zalewało. Jak ściągnąłem nadkole to zobaczyłem rurkę wkomponowaną w ziemie-błoto wciskało się między nadkole plastikowe, a metalowe, oblepiło całą rurkę z zewnątrz i wewnątrz zapychając ją. Jak udrożniłem ją to wylał się chyba z litr wody ;)

Tylne idą przeważnie w tylne słupki i w tylne nadkola. Ale tak jak pisałem, albo poszukaj na forum i dowiesz się dokładnie gdzie są wyloty w pasku, albo sama zajrzyj pod auto i powinnaś znaleźć.

rysunek.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/szyberdach-audi-a4-a6-vw-passat-b5-kompletny-i1465213423.html

 

Drugie zdjęcie w tej aukcji-widać przednie czarne króćce odpływów i tylne białe ;)

 

Jeszcze może być też coś takiego:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=54517&highlight=szyberdach+cieknie

Edytowane przez Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam cholernie wielką prośbę...

 

chcę kupić pewien rarytas do B4, tylko jest kilka problemów:

-nie posiadam konta na ebay-u

-nie posiadam konta pay pal

-wysyłka przedmiotu jest tylko na terytorium UK

 

Jeśli ktoś mógł by mi pomóc w zakupie i odbiorze paczki to proszę o kontakt! Wybiera się ktoś może autem w niedalekiej przyszłości do PL? bo jak nie to paczką do PL by się wysłało...

 

Pokrywam wszystkie koszty! + bonus :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, mam cholernie wielką prośbę...

 

chcę kupić pewien rarytas do B4, tylko jest kilka problemów:

-nie posiadam konta na ebay-u

-nie posiadam konta pay pal

-wysyłka przedmiotu jest tylko na terytorium UK

 

Jeśli ktoś mógł by mi pomóc w zakupie i odbiorze paczki to proszę o kontakt! Wybiera się ktoś może autem w niedalekiej przyszłości do PL? bo jak nie to paczką do PL by się wysłało...

 

Pokrywam wszystkie koszty! + bonus :)

 

adams nie ma problemu kolego tylko najpierw pokaż mi co to jest, bo nie mam pojecia jakie to duże jest - jade do pl 13 kwietnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy na do sprzedania felgi stalowe 16 od BORY kołpaki 16 i 4 opony dwie dunlopy 5mm i dwie pirelli 6mm tez 16 jak ktos był by chetny to na pw podam wiecej szczegółów pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
felgi stalowe 16 od BORY

 

bora ma rozstaw 5x100

 

passaty B5 5x112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bora ma rozstaw 5x100

 

passaty B5 5x112

tak te maja rozstaw 5x100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda że stalówki,a nie ładna fela,bo do octy by podeszły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam prośbe. Zczytałby mi ktoś moje ECU? Albo pomógłby mi ogarnąć moj kabel? Zakupiłem galetto 1260 zainstalowałem i coś nie bardzo mi to działa. Przy zczytywaniu dochodzi do 80% i program się wyłącza. Pierwszy raz robie takie cuda i pewno coś zle zrobiłem. Ktoś mnie prosił o gotowca. A miało być tak łatwo...

 

Ponawiam prośbe. Stacjonuje w okolicach Cambridge, jestem w stanie dojechać. Bede wdzięczny za wszelaką pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponawiam prośbe. Stacjonuje w okolicach Cambridge, jestem w stanie dojechać. Bede wdzięczny za wszelaką pomoc
dojedz do northampton, jak tylko bede mogl to pomoge ( a mysle ze cos tam bede mogl pomoc ;-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za podpowiedz sprawdze ale dopiero w sobote bo bede miala troche wolnego czasu :) I jak juz cos znajde to dam znac :dobrze Jeszcze raz bardzo dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co- ma nadzieje, że pomogłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ma ktoś z Was VCDS lite wer 1.1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 1.0 zwitaminizowany. 1.1 tylko demo, ale to możesz ściągnąć z rostecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam Patryku.teraz trzeba mi etki która by chodziła pod win7 64 bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie pomogę-ja wciąż na starym xp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a propo ETKI, dalej nie dziala wyszukiwanie czesci po nr VIN samochodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności