Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde, to może i ja do Ciebie przyjadę bo moja dmuchawka awx leży i czeka, a ja nie mogę się zabrać do tego;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc jeśli szyba z montażem wyszła by 110 w przypadku mojej szyby (zwykłe lustro), to wielka mi łaska z tymi ubezpieczeniami, jak teraz musiałbym zapłacić 75 funtów Directowi. To wychodzi, że oni dopłacili by 35 funtów tylko, a znając życie to pewnie jeszcze taniej mają...

Przydało by się znów zmienić szybę, bo po trzech latach już ma kupę rysek znów. Najlepiej by było podgrzewaną wstawić..

 

patyk nie ma sensu wymieniac szyby na ubezpieczenie bo to zdzierusy i dorzuca ci koszta, mozemy kupic szybe i przylatuj na wymiane do mnie, wymienimy bez problemu, ja tez za piewszym razem myslalem ze to trzba miec jakas wiedze o tym itd. ale po zmianie i zaplaceniu 120f to normalnie taki glupi bylem ze az mi sie wstyd przyznac he he. zmiana przedniej szyby to jak zmiana kola tylko troche dluzej. pozdrawiam

Edytowane przez bialek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ;) - juz w domciu z wielkim bananem na ryju ;) i nie Adam nie urodzilem sie taki HEHE

Dzisiaj poprawilismy mocowanie rurek do IC i pojechalismy na test drive i dolu oczywiscie nie ma bo turbo wstaje kolo 2tys obrotow ale potem to juz :zeco:zeco:zeco cisnie i to jak.

 

WIELKIE PODZIEKOWANIA DLA ZIBIEGO ZA MONTAZ I DLA KWIATKA ZA GOSCINE ;)

co zlego to nie jaaa :bleble

 

W przyszlym tygodniu pojade na remap to zapodam jakies filmiki...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
patyk nie ma sensu wymieniac szyby na ubezpieczenie bo to zdzierusy i dorzuca ci koszta, mozemy kupic szyba i przylatuj na wymiane do mnie, wymienimy bez problemu, ja tez za piewszym razem myslalem ze to trzba miec jakas wiedze o tym itd. ale po zmianie i zaplaceniu 120f to normalnie taki glupi bylem ze az mi sie wstyd przyznac he he. zmianasz przedniej szyby to jak zmiana kola tylko troche dluzej. pozdrawiam

 

Teraz to widzę, że zdzierają, ale zawsze myślałem, że wymiana szyby to z 300funtów-pamiętam, że jak mi pękła 3 lata temu sama z siebie i przyjechał gościu mi wymienić, to go zapytałem ile by normalnie kosztowała-to powiedział, że ok 300 właśnie:zeco Więc się cieszyłem bo zapłaciłem 60 tylko...

Co do samodzielnej zmiany szyby, to zmieniałem już, ale na zwykłych uszczelkach, a to pikus był. Za wklejanie to chyba bym się nie wziął-chociaż, sam sobie kiedyś szyberdach wyciąłem i wkleiłem to i pewnie tu by dało radę ;) Tylko strach, żeby nie ciekła.

Powoli zaczyna mnie wkurzać, że mam już coraz więcej rysek na szybie więc kto wie, może przyjadę do Ciebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki wszystkim ;) zabawa przy nich już się zaczęła więc zaczynam pojmować że będzie bizi :P Urodziły się dość wcześnie ale jak mówią - natury nie oszukasz.

Jak również gratuluje i oby duże rosły :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do samodzielnej zmiany szyby

 

patryk uwiez mi ze zadna filozofia, najwazniejsze to wyciac pozadnie i zdgodnie z zasada konies tuby silikonowej w ksztalcie litery V i reszta juz idzie ok.

 

oczywiscie nie dokrecac jej zebami ( co nie lukasz he he)

 

---------- Post added at 20:42 ---------- Previous post was at 20:38 ----------

 

W przyszlym tygodniu pojade na remap

 

a za dwa tygodnie z powrotem do nas z tym paskudnym pukaniem bo nie da sie z tym jezdzic he he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie nie dokrecac jej zebami ( co nie lukasz he he)

heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee no zapamietaj o tym :)

 

---------- Post added at 18:45 ---------- Previous post was at 18:42 ----------

 

a za dwa tygodnie z powrotem do nas z tym paskudnym pukaniem bo nie da sie z tym jezdzic he he

ja to sie chyba przeprowadze do ciebie :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:pardon takiego usmiechu juz nie bede mial hi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
patryk uwiez mi ze zadna filozofia, najwazniejsze to wyciac pozadnie i zdgodnie z zasada konies tuby silikonowej w ksztalcie litery V i reszta juz idzie ok.

 

oczywiscie nie dokrecac jej zebami ( co nie lukasz he he)

 

 

Dobrze, że napisałeś- jak mi będzie trzeba kiedyś zmienić to spróbuje sam. Tylko czym wycinasz i jakiego kleju używasz?

Edytowane przez Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witka panowie! potrzebne sa takie rzeczy do audi : sensor ESP nr.ser.6Q0907637A oraz kolo dwumasowe nr.03G105317D. audi a6 2006 2.0tdi sport line automat wiem ze to forum VW ale jesli ktos by mial dojscie tanio do takichnowych rzeczy bardzo bede wdzieczny! z gory bardzo dzieki

 

---------- Post added at 20:48 ---------- Previous post was at 20:47 ----------

 

wiem ze podobno ten sensor pasuje tez do vw

 

---------- Post added at 20:50 ---------- Previous post was at 20:48 ----------

 

zibi a moze ty bys mogl cos w tej sprawie poradzic? zalatwic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze, że napisałeś- jak mi będzie trzeba kiedyś zmienić to spróbuje sam. Tylko czym wycinasz i jakiego kleju używasz?

 

czarny klej silikonowy do szyb, a wycinasz nozykiem takim ( specjalnie zaprojektowanym) do wycinania szyb , mozna kupic na ebay-u jak znajde linka to podam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zibi masz tu dowód że BORA't jeszcze jeździ :)

STA73020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest tego trochę na ebayu

no to wlasnie takie , tylko zeby byl dobry he he

 

---------- Post added at 21:28 ---------- Previous post was at 21:27 ----------

 

Zibi masz tu dowód że BORA't jeszcze jeździ

 

i kwiatkowi lezka poplynela , teraz musze ja pocieszac he he

 

ale dobrze ze poszla w znajome rece bo mozemy zawsze ja zobaczyc , fajne autko - darzylismy je VW miloscia , BORA byla jak czlonek rodziny he

Edytowane przez bialek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to wlasnie takie , tylko zeby byl dobry he he

 

---------- Post added at 21:28 ---------- Previous post was at 21:27 ----------

 

 

i kwiatkowi lezka polynela , teraz musze ja pocieszac he he

 

oj :( niech się nie martwi na pewno jeszcze nie raz to auto zobaczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja to sie chyba przeprowadze do ciebie )

a z tym to nie ma problemu he he, zawsze to weselej bedzie

 

panowie teraz servis idzie troche do gory bo koszt dentysty wzrosly hi hi hi hih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz to widzę, że zdzierają, ale zawsze myślałem, że wymiana szyby to z 300funtów-pamiętam, że jak mi pękła 3 lata temu sama z siebie i przyjechał gościu mi wymienić, to go zapytałem ile by normalnie kosztowała-to powiedział, że ok 300 właśnie:zeco Więc się cieszyłem bo zapłaciłem 60 tylko...

Co do samodzielnej zmiany szyby, to zmieniałem już, ale na zwykłych uszczelkach, a to pikus był. Za wklejanie to chyba bym się nie wziął-chociaż, sam sobie kiedyś szyberdach wyciąłem i wkleiłem to i pewnie tu by dało radę ;) Tylko strach, żeby nie ciekła.

Powoli zaczyna mnie wkurzać, że mam już coraz więcej rysek na szybie więc kto wie, może przyjadę do Ciebie ;)

Powoli zaczyna mnie wkurzać, że mam już coraz więcej rysek na szybie więc kto wie, może przyjadę do Ciebie

Ja także mam już bardzo porysowaną szybę orginał i tak myslę że trochę w tym udziału było po starych piórach po wczesniejszym włascicielu który chyba kupił je w pundlandzie bo strasznie piszczały po miesiącu od zakupu wymieniłem na VALEO to tylko słyszę błogą ciszę i wciąz jestem zadowolony jednoczesnie zmieniłem z tyłu ale już na BOSCHA i nie są już takie dobre jak te z przodu,na początku chciałem wymienić szybę ale z biegiem czasu przestałem zwracać uwagę na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyby w pasku są cholernie miękkie-moja fabryczna przednia gdy kupiłem paska miała 3 lata i 104 tysiące mil i wyglądała źle-była mocno zrysowana od wycieraczek-najbardziej w miejscu gdzie pasażera zatrzymuje się gdy jest u góry. Pióra były bosch aeroflat, ale już nic nie zbierały, więc od razu kupiłem nowe. Pół roku później pękła sam z siebie i wymieniono mi na Pilkingtona. Minęły 3 lata 3 miesiące, 53 tyś mil i zaczyna wyglądać podobnie jak pierwsza-nie tak źle jeszcze, ale rysy są dokładnie tak samo ułożone i najbardziej znów w miejscu gdzie wycieraczka pasażera się zatrzymuje jadąc do góry. A zmieniam pióra gdy się zużyją, tzn gdy zaczynają wydawać jakiekolwiek odgłosy, lub przestają zbierać dobrze-przeważnie co roku i używam tylko Bosch aeroflat.

Kupiłem Identycznego paska jak mój dla rodziców, jak miał 5 lat-szyba jeszcze bardziej porysowana od wycieraczek jak moja była.

Moje boczne szyby też mają już ryski-od uszczelek w drzwiach, jak i od szczotki z myjni ręcznej-myłem kiedyś paska i omegę pod rząd na tej samej myjni. najpierw paska, zaraz potem omegę. Myłem taką samą techniką. I porysowałem sobie w kilku miejscach szyby boczne w pasku. W omedze nic nie było. Od tamtej pory szczotki używam bardzo rzadko, głównie do felg-do szyb wogóle.

Tylna szyba też zrysowana tam gdzie wycieraczka biega....

Duży wpływ na to ma oczywiście piasek-tu gdzie mieszkam jest dość wietrznie i prawie zawsze po postoju pod domem mam parę ziarenek piasku na piórach, z tyłu klapa też się nie źle syfi-użyjemy wycieraczki i rysy gotowe. W szczotce, którą myłem też musiał jakiś kamień czy coś utknąć. Tylko dlaczego Omega i inne auta, które miałem, nie miały takich problemów? Miękkie szyby niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, jak Grześ napisał-poczytaj warunki polisy, bo w nie których musisz płacić, a w innych wogóle. Ja płaciłem 60 w Direct Line, ale od jakiegoś czasu jest już 75. I zastanawia mnie ile kosztuje montaż szyby, bo DL zamontował mi Pilkingtona-niby dobre szyby i jak ori, ale różniła się od oryginału.

A tu gościu sprzedaje oryginały po 45 funtów:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d...=STRK:MEWAX:IT

Raptem pół godziny drogi ode mnie.

A tak przy okazji, to czemu masz third party? Nie lepiej dopłacić trochę i mieć też AC? Czasem to nawet TP wychodzi drożej jak comp, a przeważnie nie wiele więcej trzeba dopłacić do comprehensive i główka spokojna i innymi autami można jeździć.

 

 

no to rano poczytam,bo papiery są w aucie,a faktycznie na umowie jest wszystko ;) myslałem żeby wymienić przednią szybę,bo porysowana jest okrutnie (poprzedni właściciel) i jadąc nocą,auta z naprzeciwka zapewniają solidne lśnienie :]

a mam third party,bo wczesniej miałem dwa auta i żeby nie płacić dwa razy za zerwanie umowy,to ciagnę tą jeszcze miesiąc i wskakuje z powrotem na no claim bonus ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miękkie szyby niestety

tak to prawda miałem tutaj astre silnik isuzu z 94r i szyba była jak nowa zero rys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności