Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

radior zostawiasz kolegow z uk :hym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
obiecalem kiedys ze pokaze co Patryk mi zdzialal... on to ma lepa do tych rzeczy...

 

Patryk pochwal się jak to zrobiłeś jak to nie jest tajemnica:cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie! kieruje pytanie do tych co maja wieksze obeznanie z kablem hex, zibi nie pisz bo twoja opinie juz znam.

ot zakupilem kabel hex od kolegi sipowitz,probowalem tym kablem zczytac przebieg z EDC15-16 ale niestety wyskakuje mi blad tego typu : VCDS wos not able to retrieve a milage from this ECU.The ECU is either not supported,or does not store milage.Sorry! wiem ze jest taka opcja zeby odczytac z tego okna EDC15-16 stan mil. dodam ze kabel byl podlaczony do b5 i jest to samo. jakies opinie i porady? dokladnie program do kabla jest VCDS 10.6.2+ oznaczenie na kablu to VAG106 Dual-K&CAN<->USB VAG/ISO interface dzieki wielkie za wszelkie uwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie! kieruje pytanie do tych co maja wieksze obeznanie z kablem hex, zibi nie pisz bo twoja opinie juz znam.

ot zakupilem kabel hex od kolegi sipowitz,probowalem tym kablem zczytac przebieg z EDC15-16 ale niestety wyskakuje mi blad tego typu : VCDS wos not able to retrieve a milage from this ECU.The ECU is either not supported,or does not store milage.Sorry! wiem ze jest taka opcja zeby odczytac z tego okna EDC15-16 stan mil. dodam ze kabel byl podlaczony do b5 i jest to samo. jakies opinie i porady? dokladnie program do kabla jest VCDS 10.6.2+ oznaczenie na kablu to VAG106 Dual-K&CAN<->USB VAG/ISO interface dzieki wielkie za wszelkie uwagi

 

Roman mam ten sam kabel i u mnie jest tak samo nie wiem od czego to zależy bo na przykład u mojego ojczulka odczytałem tym kablem przebieg bez problemu a on ma Passata z 04r.U mnie też wyskakuje ten błąd co u ciebie jak chce zczytać przebieg nie wiem, może to oznacza że mam cofnięty przebieg:cool ale szczerze mnie to wali po prawie trzech latach tłuczenia się tym autem

 

 

 

 

Panowie teraz ja mam pytanie do osób mających wiedze w kwestii laptopów mianowicie mam bardzo starego laptopa Toshiba Satelite 2450-201 którego używam tylko do VCDS i prawdopodobnie wczoraj spaliłem ładowerke od niego bo podłączyłem go przez samochodowy inwerter i szlak trafił inwenter i chyba ładowarke. Przeglądając ebay znalazłem tylko trzy ładowarki o tym samym oznaczeniu dwie z HongKongu gdzie dostawa bedzie pewnie z mieśąc a ta pierwsza kosztuje 20 funciaków a nie chciał bym do tego staruszka inwestować kase wolał bym już dołożyć i kupić cos lepszego jak nie da się go zreanimować tanim sposobem.(to jest link do takich ładowrak jak moja stara)

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw=toshiba+laptop+charger+15v+6A+PA2521U-1ACA&_sacat=0&_dmpt=UK_Computing_LaptopAccessories_PowerSupplies&_odkw=toshiba+laptop+charger+15v+6A&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313

 

Pytanie jest tego typu czy ładowarka z linka poniżej o takim oznaczeniu bedzie pasowała do tego mojego laptopa(moja stara ładowarka jest o oznaczeniu PA2521U-1ACA też 15V 6A)

http://www.ebay.co.uk/itm/TOSHIBA-PA2521E-2AC3-Laptop-15V-6A-AC-Power-Adapter-Charger-/120886341805?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_PowerSupplies&hash=item1c256330ad

Edytowane przez emigrant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adaś,baner czochra mózg

To co kufffa ta żaba ma powiedzieć :?::?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

u mnie tez nie idzie zczytac przebiegu, podaje mi ze funkcja nie obslugiwana :wsciekly

no ale jak robisz auto scan to podaje ci przebieg auta na poczatku :serducho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie teraz ja mam pytanie do osób mających wiedze w kwestii laptopów mianowicie mam bardzo starego laptopa Toshiba Satelite 2450-201 którego używam tylko do VCDS i prawdopodobnie wczoraj spaliłem ładowerke od niego bo podłączyłem go przez samochodowy inwerter i szlak trafił inwenter i chyba ładowarke. Przeglądając ebay znalazłem tylko trzy ładowarki o tym samym oznaczeniu dwie z HongKongu gdzie dostawa bedzie pewnie z mieśąc a ta pierwsza kosztuje 20 funciaków a nie chciał bym do tego staruszka inwestować kase wolał bym już dołożyć i kupić cos lepszego jak nie da się go zreanimować tanim sposobem.(to jest link do takich ładowrak jak moja stara)

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nk....c0.m270.l1313

 

Pytanie jest tego typu czy ładowarka z linka poniżej o takim oznaczeniu bedzie pasowała do tego mojego laptopa(moja stara ładowarka jest o oznaczeniu PA2521U-1ACA też 15V 6A)

http://www.ebay.co.uk/itm/TOSHIBA-PA...item1c256330ad

 

jesli Ci sie wtyczka zgadza to bedzie pasowac. napiecie i natezenie na wyjsciu sa takie same wiec bedzie pasowac.

 

---------- Dodano o 16:42 ---------- Poprzednia wiadomość o 16:38 ----------

 

Patryk pochwal się jak to zrobiłeś jak to nie jest tajemnica

 

ja, ja powiem!!!:)

wiec musisz przerobic panel sterowania szybami- potrzebny jest 2 taki sam- jako dawca narzadow;) nie pamietam ile ale chyba 2 malutkie rezystorki sie lutowalo, sciezki sie chyba przecinalo, silikonowy pad trzeba przerobic i plastikowe dzyndzelki podmienic. to chyba tyle.... to zdzialalem sam. ale prawdziwa magie Patryk zrobil w module komfortu... trzeba w kilku komorkach wartosci podmienic.... i dziala:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie tutaj w radiu jest system DAB w polsce już jest DAB plus teraz czy radio kupione tutaj z dab bedzie odbierać w polsce ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj założyłem nowe koło na auto dotz zinc 8x18

niestety nie mogłem go opuścić bo opona 245 i oparła się o wachacz :D

zajęcie na kilka miesięcy już mam bo będe je oczywiście polerował na glanc :)

 

koovy.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spaliłem ładowerke od niego bo podłączyłem go przez samochodowy inwerter i szlak trafił inwenter i chyba ładowarke.

nie wiesz moze dlaczego tak sie stalo? mam tez taki inverter i planuje go zamontowac w aucie ale nie moge sobie pozwolic na spalenie czegokolwiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matcho78 na tych felgach to ladny kozak bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie dzis cos podkusilo zeby zrobic skanowanie nowym kablem :wmorde, cus sie popier...lilo :rozpacz sprawdzalem przebieg w edc15-16 i potem w instruments czy jakos tak, autoscana robilem 0 bledow. po tym cos sie popier... z licznikiem http://imageshack.us/photo/my-images/33/15042012717.jpg/ wyzerowala mi sie godzina ile przejechalem w danym momencie, odpiolem aku poczekalem radio nie gra :wmorde licznik tak samo jak byl czyli jakies h.u.j.u muju :wmorde i do tego az zbladlem :przestraszony::blady pilot niechce zamknac ani otwozyc auta,odpalic sie da panowie co to moglo sie stanoc?pomocy :help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Matcho78 na tych felgach to ladny kozak bedzie

 

dzięki ale jeszcze troche czasu uplynie zanim je wypoleruje i opony założe

bo teraz tam są dwie 245/45/18 i dwie 255/45/18

do tego jeszcze potrzebny będzie pierścień centujący

bo otwór mają dla mercedesa

mam nadzieje że żonka znowu mi pomoże w polerce :D

w zamian dostanie rs-y do swojego passata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie robilem zadnych zmian w logach bo nie zabardzo czaje o co kaman ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mnie dzis cos podkusilo zeby zrobic skanowanie nowym kablem , cus sie popier...lilo sprawdzalem przebieg w edc15-16 i potem w instruments czy jakos tak, autoscana robilem 0 bledow. po tym cos sie popier... z licznikiem http://imageshack.us/photo/my-images...042012717.jpg/ wyzerowala mi sie godzina ile przejechalem w danym momencie, odpiolem aku poczekalem radio nie gra licznik tak samo jak byl czyli jakies h.u.j.u muju i do tego az zbladlem pilot niechce zamknac ani otwozyc auta,odpalic sie da panowie co to moglo sie stanoc?pomocy

no ladnie Roman sobie poczynasz widze. trudno powiedziec co tam naczwarzyles. nie chce cie straszyc ale mi to wyglada na uszkodzenie licznika albo conajmniej popierdzielilo mu sie w glowie i to rowno. odlacz aku na dluzej - co najmniej pol godziny. jesli nic za bardzo nie kombinowales to powinno wrocic do normy.

dziwnoe to troche bo zeby uwalicz licznik to trzeba by bylo grzebac w pamieci a to nie ten kabel wiec sie nie stresuj az tak bardzo.

nuczka na przyszlosc - powoli- najpier poczytac a pozniej dopiero cokolwiek robic.

przeszukaj tez tematy z diagnostyka vag - moze ktos mial cos podobnego i napisal jak to rozwiazac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zeby uwalicz licznik to trzeba by bylo grzebac w pamieci a to nie ten kabel

 

Uwiez mi ze i takim uwalisz licznik, wystarczy ze tylko pozmieniasz kodowanie na jakies lipne i masz juz problem, mnie tylko zastanawia czy czasem kabelek nie mogl uwalic CAN-a, ale to tylko moje przypuszczenia. Spokojnie romek, damy rade. pozdrawiam zibi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki pany za wsparcie, musialem se zapodac az z rozpaczy pifko:wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
musialem se zapodac az z rozpaczy pifko

ciesz sie ze auto pali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra pany ide w kimono bo jeszcze jutro wolne ale musze rano wstac zawiesc zonke do pracy, mam nadzieje ze odpali:wmorde

 

---------- Dodano o 22:59 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:58 ----------

 

ciesz sie ze auto pali
no pali bogu dzieki :rumieniec

 

---------- Dodano o 23:01 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:59 ----------

 

zibi nie wiem co mnie tknelo zeby sprawdzac 13 w piatek :haha

 

---------- Dodano o 23:03 ---------- Poprzednia wiadomość o 23:01 ----------

 

dobra narka pany :mmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zibi nie wiem co mnie tknelo zeby sprawdzac 13 w piatek

 

no ja szybe mam do wymiany he he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności