Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

ale to wystawil urzedol z miasta nie policja. chyba nie maja wspolnej bazy danych, poza tym to numery z pl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zadzwon do councilu po weekendzie i zapytaj. niewiem czy wiesz ale mandaty z uk są wysyłane do polski.moj znajomy tak zapłacił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale to wystawil urzedol z miasta nie policja. chyba nie maja wspolnej bazy danych, poza tym to numery z pl...

Jeżeli nie zapłaci to sprawę zlecają jakiemuś komornikowi a ten już może wiele jako że sprawa została zlecona właśnie przez urząd miasta. Po pewnym czasie sprawa i tak oprze się o sąd (CCJ) A wtedy na granicy może pojawić się adnotacja że takowy obywatel powinien uiścić taką lub inną sumę przy ewentualnym przekraczaniu granicy.

 

niewiem czy wiesz ale mandaty z uk są wysyłane do polski.moj znajomy tak zapłacił

nie musiał. Mandat za parkowanie nie jest wykroczeniem kryminalnym w związku z czym nie mogą prawnie domagać się zapłaty owego mandatu w PL. Wiem że wynajmują firmy windykacyjne w PL do sciągnięcia kasy ale te firmy tylko straszą, licząc na niewiedzę przepisów przez osobę na którą jest ten mandat wystawiony. Krótko mówiąć, jeżeli nie wybierał się ponownie do UK, mógł nie płacić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie musiał. Mandat za parkowanie nie jest wykroczeniem kryminalnym w związku z czym nie mogą prawnie domagać się zapłaty owego mandatu w PL. Wiem że wynajmują firmy windykacyjne w PL do sciągnięcia kasy ale te firmy tylko straszą, licząc na niewiedzę przepisów przez osobę na którą jest ten mandat wystawiony. Krótko mówiąć, jeżeli nie wybierał się ponownie do UK, mógł nie płacić
to byl mandad za predkosc.sorki moze wprowadzilem w blad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to byl mandad za predkosc

a to inna sprawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego najlepszego z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych życzy Dolnośląskie

:)

 

W poniedziałek rano zajączek zalany.

Kury z nim tańcują, jajka mu malują.

Kogut wciąga kreskę, podkręca imprezkę.

Cała sala się buja, DJ gra ALLELUJA!

 

Oraz dużo zdrówka 6 w Lotto i nowego Passata CC :lol .Pozdrowionka.

Blop :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cze wszystkim, historia taka: szwagier samochodem na polskiech numerach zaprkowal, zaplacil za parking i spoznil sie o -uwaga- 1 minute i dostal mandacik. placic go czy olac sprawe??

ja miałem samochod na polskich blachach i zrobił mi fotoradar zdjęcie za przekroczenie prędkosci ale nic nie przyszło ani do Polski ani na granicy też nie było problemów choć parę razy przekraczałem granice tym samym autem po tym zdarzeniu co prawda było to 5 lat temu, takze nie wiem może cos sie zmieniło teraz.

przy okazji życze wszystkim Wesołych Swiat

 

 

a to jeszcze cos na dodatek o mandatach wygrzebałem moze sie przyda

http://forum.londynek.net/viewtopic.php?t=2279&highlight=mandat++parkowanie

Edytowane przez ola569

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czesc Patricku.

Kiedy jedziesz do PL??

Czy moglbys mi cosik przywiesc z PL?? Bylby to problemik? Poslalbym siorke do cia ze malym spojlerkiem ;) daleko nie ma...

Pozdrowki

 

Hej Łukasz-przypominam, że jestem na Śląsku ;)

 

Dzis założyłem sobie wreszcie spryskiwacze. Co prawda nie ori z 3bg, ale nie mam zamiaru zmieniać zderzaka i płacić 3x więcej za spryski. Kopmlet z paska 3b, albo oktavi-już nie pamiętam, kupiłem nówkę ori ze 3lata temu na allegro za 150 zł o ile mnie pamięć nie myli, ale jakoś nigdy nie chciało mi się tego robić. Dziś mnie wzięło i udało się. Nie zdążyłem już podłączyc elektryki bo się ściemniło, ale to to moment będzie-najgorsza rzeźba już za mną ;)

Przy okazji napiszę, że fabryczny zbiornik miał miejsce na pompkę sprysków-wystarczyło zakupić gumkę, wyciąć dziurę i włożyć pompkę z gumką/uszczelką w wyciętą dziurę w zbiorniku i już ;) Nawet wyprofilowanie na wąż od pompki sprysków było w zbiorniku na bocznej ściance.

W każdym razie mam dość i drugi raz bym tego nie chciał robic, ale niestety czeka mnie to samo w pasku rodziców, ale to chyba na nastepnym urlopie pod koniec lata zrobię...

DSC00719.jpg

DSC00718.jpg

DSC00714.jpg

DSC00713.jpg

DSC00711.jpg

DSC00712.jpg

DSC00716.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk faktycznie niezla rzezba ale efekt jest spoko:dobrze.napisz jak cioles zderzak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podziekowal za rady z madatem. pewnie trzeba zaplacic, nie jest to majatek ale moga byc kiedys problemy... gra nie warta swieczki.

to teraz z innej beczki: mam bardzo imprezowych sasiadow. na przyklad teraz jest impreza, glosna. bardzo glosna... o wiele za glosna!!! zglaszalem juz w agencji. podobno pisali listy do laski- zarowno ona jak i ja wynajmuje flat- ja nad nia- jej living pod moja sypialnia:( i ogrod tez... co zrobic?? policje wzywac czy co??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiało Grześ :ok: od tego są w sumie żeby po nich dzwonić. Ja sam imprezuję ale po 22giej jest cisza ;)

Kiedyś miałem sąsiada,w Polsce jeszcze,który mnie katował cały dzień,od rana Sojka i to na cały regulator :kwasny: Nic do kolesia nie docierało,że po nocce,że małe dziecko itp. Sprawa skończyła się w sądzie i potem była już cisza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam bardzo imprezowych sasiadow. na przyklad teraz jest impreza, glosna. bardzo glosna... o wiele za glosna!!! zglaszalem juz w agencji. podobno pisali listy do laski- zarowno ona jak i ja wynajmuje flat- ja nad nia- jej living pod moja sypialnia i ogrod tez... co zrobic?? policje wzywac czy co??!!

Policja nic nie pomoże, nie należy już to do ich obowiązków. Noise Pollution - trzeba zgłaszać do Council'u teraz. Traktują to bardzo, bardzo poważnie. Szczególnie jak zgłosisz że masz małe dzieci. Na ich stronie musi być specjalny numer do tego typu zgłoszeń. Agencja może i napisze list ale oni mają procent z wynajęcia więc nie chcą stracić klienta. Natomiast Council zajmie się nimi jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ mam to samo mieszkam na flacie wynajetym z councilu i mam pod sobą parę angielskich nierobów co w dzień śpią a w nocy rozrabiają myślałem że mój koszmar się skończył bo wczoraj w nocy była kolejna awantura i kobieta kolesia wywaliła z domu o 5 rano ale niestety dzisiaj znowu są przykładna parą.

 

Narazie czekam jeszcze jedna nie przespana noc i też zgłaszam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Śmiało Grześ od tego są w sumie żeby po nich dzwonić. Ja sam imprezuję ale po 22giej jest cisza

Kiedyś miałem sąsiada,w Polsce jeszcze,który mnie katował cały dzień,od rana Sojka i to na cały regulator Nic do kolesia nie docierało,że po nocce,że małe dziecko itp. Sprawa skończyła się w sądzie i potem była już cisza

dajcie spokoj..... zyc sie nie chce kolejna impreza... tym razem zaczwla sie o 9.... i potrwa do konca za pewne:). tydzien temu, 2 tyg temu....etc imprezy zaczynaly sie o 1 w nocy i trwaly do ok 5. pewnie wrocili z jakiegos klubu i dawaj. a dzieci roznie, raz spia, raz sie budza...

dzieki Adas za namiary, jak tylko otworze oczy we wtorek dzwonie do konsila, niech zajma s*ka!! bo mam dosc!! a sasiedzi tez fagasy zaden sie nie odezwie... cos tam raz sie odezwali na korytarzu i stukali po scianach. ja non stop naparzam mlotkiem w podloge- czasem pomaga.... a agencja przypuszczam ze jak straci klienta bedzie miec kolejnego, mysle ze dla nich jeszcze lepiej... 300 funi za kolejego klienta zgarniaja od neigo + landlord tez buli... oni zawsze beda miec na tym interes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.environmental-protection.org.uk/noise/neighbourhood-noise/nuisance/

Pamiętam koło mnie wynajmowali kiedys Polacy pokój w domu i co weekend impreza, że ja z drugiej strony domu słyszałem, jak by to u mnie było. Zanim się wprowadziłem, ponoć co weekend była tam policja, ale nie pomagało. Jak ja sie wprowadziłem, to może ze 3 razy się zdarzyła taka głośna impreza i potem była cisza. Myslałem, że się wynieśli, ale nie oni dalej tam mieszkali, tylko imprezy się skończyły. Jakiś czas później rozmawiałem z sąsiadką i ona powiedziała, że zgłosiła to do Environmental Health Officer, czy jakoś podobnie i oni się tym zajęli-przyjechali, pomierzyli poziom hałasu, a nie długo później nastąpiła cisza ;)

 

---------- Post added at 06:37 ---------- Previous post was at 06:30 ----------

 

Patryk faktycznie niezla rzezba ale efekt jest spoko:dobrze.napisz jak cioles zderzak?

Wiesz zamocowanie sprysków przez te opaski wygląda mało profesjonalnie, ale opaski pełnią tylko rolę dodatkowego usztywnienia tak na wszelki wypadek i ostatecznej regulacji kąta. Każdy sprysk przykręcony jest dwoma śrubkami i to zapewniało już dobrą sztywność, tylko, że ja najpierw wyciąłem dziury, a potem montowałem spryski, więc pewnych korekt musiałem dokonac już na zamontowanych spryskach, a opaskami idealnie i szybko mozna było to zrobić. A to, ze wygląda mało profesjonalnie to wiesz gdzie mam ;) Wnętrze zderzaka i tak tylko ja oglądam i to rzadko :) Reszta instalacji myślę wygląda w miarę porządnie i profesjonalnie. Zaraz idę na szybciocha jeszcze elektrykę zrobić-podłączam pod osobny włącznik, bo nie mam zamiaru co chwilę uzupełniać płynu i ciągle mieć maskę ochlapaną, nawet przy suchym dniu, kiedy robale na szybie zmywam.

A dziury ciałem plastikowym nożem do tapet stanleya-nie zastąpione narzędzie ;) Plastik zderzaka jest tak miękki, że tym nożykiem można go obrabiać do woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:roza Wszystkim Forumowiczom z Naszej Grupy Życzę Wesołych, Zdrowych i Szczęśliwych Świąt Wielkanocnych, Mokrego Jajka i Smacznego Śmingusa Dyngusa

:P Co by Wam moje owieczki w Święta Płynów nie zabrakło, było czym przepić, no i na zakąskę żeby zostało :roza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie Wesołych Świąt!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to po jajcu panowie ;)

wesolych, spokojnych, zdrowych, i radosnych swiat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, Wesołych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdrowych i Wesołych Świąt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności