Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

A ja zacząłem w 2001 C+E, oblałem egzamin na C i jako, że zamknęli mój ośrodek to jakoś nigdy tego nie skończyłem-ale nie zależało mi wtedy, zwłaszcza, że Urząd Pracy to sponsorował, bo mając tam roczny staż wiedziałem co zrobić, żeby to mieć ...Dziś żałuje, ale co zrobić-czasem człowiek potrafi zawalić ostro w życiu.

W każdym razie teraz znów trafiła się okazja żeby zrobić za free i postanowiłem nie schrzanić tego tym razem. Co prawda samo C, ale dobre i to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja zdawalem tez na C w lipcu 2005 udało mi się zaliczyć,choć ledwo zmiesciłem sie w progu procentowym na hazard perception choć wczesniej miałem troche lekcji z hazard perception ,takze dobrze klikaj na egzamine i w odpowiednim momencie.

NAwet mi idzie to klikanie, więc powinno być ok ;)

W 2005 to nie miałeś chyba jeszcze CPC co?

My teraz mamy cztery moduły: 100pytań teorii i hazard, cpc, jazda, sprawdzenie wiedzy na temat zabezpieczenia ładunku i przygotowania/sprawdzenia pojazdu do drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk, wierzę, że dasz radę. Nie spieprz tym razem..

 

A u nas walka z mrozem trwa... W nocy schodzi do -15, zapowiadają -30...

9 letni akumulator w toyocie póki co kręci, ale już coraz gorzej, mam nadzieję, że przetrzyma jakoś tą zimę, bo wydatków co nie miara.

 

Cordoba przegrała walkę z mrozem, stoi zamarznięta od dwóch dni, nie da się wejść. Muszę iść to otworzyć i napchać w kasetę zamka ile się da smaru w sprayu, może coś da, bo dziewczyna do roboty dostać się musi jakoś o 5 rano.

Wczoraj musiałem ją zawieźć, bo niestety nie weszła do środka, mnie też się ta sztuka nie udała.

Mam zamiar to otworzyć lejąc wrzątek na karoserię, tak, żeby woda się nie dostała tam gdzie nei trzeba, bo mogło by dopiero być ciekawie. Całe szczęście auto na wiosnę idzie do żyda, bo tak to przed następną zimą musiałbym rozebrać cały zamek na części pierwsze, umyć w ropie i nasmarować ile wlezie jakimś smarem.

 

W toyocie zawsze marzły mi siłowniki centralnego, tył się otwierał, więc trzeba było wejść tyłem i odryglować sobie przód. Znalazłem na to tak banalny sposób, że aż śmiać mi się chcę.

Popsikałem raz wzdłuż listwy parapetowej szyby odmrażaczem do szyb i od tego czasu za każdym razem siłowniki otwierają w każdym mrozie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patryk, wierzę, że dasz radę. Nie spieprz tym razem..

 

A u nas walka z mrozem trwa... W nocy schodzi do -15, zapowiadają -30...

9 letni akumulator w toyocie póki co kręci, ale już coraz gorzej, mam nadzieję, że przetrzyma jakoś tą zimę, bo wydatków co nie miara.

 

Cordoba przegrała walkę z mrozem, stoi zamarznięta od dwóch dni, nie da się wejść. Muszę iść to otworzyć i napchać w kasetę zamka ile się da smaru w sprayu, może coś da, bo dziewczyna do roboty dostać się musi jakoś o 5 rano.

Wczoraj musiałem ją zawieźć, bo niestety nie weszła do środka, mnie też się ta sztuka nie udała.

Mam zamiar to otworzyć lejąc wrzątek na karoserię, tak, żeby woda się nie dostała tam gdzie nei trzeba, bo mogło by dopiero być ciekawie. Całe szczęście auto na wiosnę idzie do żyda, bo tak to przed następną zimą musiałbym rozebrać cały zamek na części pierwsze, umyć w ropie i nasmarować ile wlezie jakimś smarem.

 

W toyocie zawsze marzły mi siłowniki centralnego, tył się otwierał, więc trzeba było wejść tyłem i odryglować sobie przód. Znalazłem na to tak banalny sposób, że aż śmiać mi się chcę.

Popsikałem raz wzdłuż listwy parapetowej szyby odmrażaczem do szyb i od tego czasu za każdym razem siłowniki otwierają w każdym mrozie.

jak tak czytam ciebie to pierwsze co mi przyszlo do glowy ;co by zrobili moi (koledzy) z pracy jak by tak temp spadla do minus 30 hehehheeehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja se zrobilem kat C w Polsce chyba w 2005 roku- free- kurs z biura pracy. zdalem za 1 razem. szkoda ze nie bylo mozliwosc na c+e... przydaloby sie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak dla przypomnienia dla tych co lubia i nie lubia dzisiaj BBC 2 godzina 20;00 zaczyna sie nowa seria Top Gear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie tak dla przypomnienia dla tych co lubia i nie lubia dzisiaj BBC 2 godzina 20;00 zaczyna sie nowa seria Top Gear
Kurde na cyfrowym Polsacie nie mam BBC 2 :wkurzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurde na cyfrowym Polsacie nie mam BBC 2

 

a nie masz freeview ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kulio szczerze współczuję. u mnie -12 ale moje auto stoi w hali garażowej gdzie co rano na climatroniku pokazuje +10;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamieszczone przez lucasdj

Kurde na cyfrowym Polsacie nie mam BBC 2

a nie masz freeview ?

no właśnie nie mam tylko CP i tyle a na nim tylko BBC World

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no właśnie nie mam tylko CP i tyle a na nim tylko BBC World

ale zacofanie :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W toyocie zawsze marzły mi siłowniki centralnego, tył się otwierał, więc trzeba było wejść tyłem i odryglować sobie przód. Znalazłem na to tak banalny sposób, że aż śmiać mi się chcę.

Popsikałem raz wzdłuż listwy parapetowej szyby odmrażaczem do szyb i od tego czasu za każdym razem siłowniki otwierają w każdym mrozie.

Zrób tak samo-popsikaj odmrażaczem lub lepiej wd 40 (wd ma cienką rurkę to dojdzie wszędzie) być może tylko linki/cięgna podmarzły.

Nie polewaj wrzątkiem tylko letnio/ciepłą wodą, na połać drzwi. A bębenek zamka wogóle się przekręca? Jeśli nie to psikaj jeszcze do środka. Jak otworzysz, zobacz czy z boku drzwi jest dojście żeby napsikać wd 40 do środka. Najpierw wd-bo on wypiera wodę, później ewentualnie smar w sprayu.

Kurde, że też takich mrozów nie było jak my byliśmy-wymroziło by paskowi dupę trochę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale zacofanie

Bardzo śmieszne:smutek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mialem robic w wojsku C ale na badaniach lekarskich pani doktor mnie zalatwila bo nosze okulary i nie chciala brac odpowiedzialnosci za mnie a teraz by sie przydalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie tak dla przypomnienia dla tych co lubia i nie lubia dzisiaj BBC 2 godzina 20;00 zaczyna sie nowa seria Top Gear

podziekowal za przypomnienie;) bedzie piwko i top gear- ulubiona kreskowka corki:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnim spocie zastanawiam się nad zakupem b5fl 1,9tdi 130KM i moje pytanie jakie koszty podniesienia mocy do ok 190-200KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Partick pisales kiedys pamietam o foteliku dla dziecka mozesz podac co to za model i jakiej firmy szukamy czegos dla naszej malej i tak mi sie przypomnialo o Tobie pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Partick pisales kiedys pamietam o foteliku dla dziecka mozesz podac co to za model i jakiej firmy szukamy czegos dla naszej malej i tak mi sie przypomnialo o Tobie pozdro

Akurat jest half price na stronie producenta:

http://www.silvercross.co.uk/outlet-store/navigator-car-seat/

I wersja z isofix:

http://www.silvercross.co.uk/outlet-store/navigator-fix-car-seat/

 

Z fotelika zadowoleni na maxa jesteśmy, poleciłem go już kilku osobom i również są zadowoleni.

Grześ też ma, więc swoją opinię pewnie też doda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I skoro są w promocji to tak się zastanawiam czy nie kupić tego z iso fix. Ten bez poszedł by do nubiry, a ten z iso do paska. Do paska dokupiłbym uchwyty iso, a fotelik Recaro, który mam w nubirze bym sprzedał bo nie jestem z niego zadowolony. Hm, chyba tak zrobię, bo wygląda na to, że Silvercross kończy ich produkcje i już je wyprzedaje, a to zbyt dobry fotelik żeby go nie mieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrób tak samo-popsikaj odmrażaczem lub lepiej wd 40 (wd ma cienką rurkę to dojdzie wszędzie) być może tylko linki/cięgna podmarzły.

Nie polewaj wrzątkiem tylko letnio/ciepłą wodą, na połać drzwi. A bębenek zamka wogóle się przekręca? Jeśli nie to psikaj jeszcze do środka. Jak otworzysz, zobacz czy z boku drzwi jest dojście żeby napsikać wd 40 do środka. Najpierw wd-bo on wypiera wodę, później ewentualnie smar w sprayu.

Kurde, że też takich mrozów nie było jak my byliśmy-wymroziło by paskowi dupę trochę ;)

 

Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem to zabieg taki sam jak w carinie, jednak nie poskutkowało.

Z wkładką problemów nie ma, przekręca się bębenek bez problemu, pewnie dlatego, że oleju tam napchałem.

Lania wody ogólnie unikam, ale jak już to oczywiście tylko na połać, nie wyobrażam sobie inaczej :)

WD 40 nic mi nie da, bo to środek penetrujący, jest lżejszy od wody, więc wyprzeć ją może i wyprze, ale i tak nie otworzę.

Dzisiaj objeździłem markety, ale oczywiście nigdzie oleju w sprayu, nawet w norauto.. Więc kupiłem w praktikerze smar maszynowy(tylko to było), otworzyłem drzwi, wytargałem zaślepkę i nalałem w każdą możliwą szczelinę, nie wiem, może coś da.

 

Mi się wydawało ciągle, że o cięgna marzną w tym aucie, ale teraz to sam już nie wiem.

Teraz myślę, że to po prostu zamek przez lato chłonął kurz, wilgoć etc. i teraz to marznie.

A to, że cypel odskakuje to tylko tyle, że rozciąga sie sprężynka, która ciągnie rygiel, a ten zostaje w zamku w pozycji zamkniętej.

Ponoć te samochody tak mają, już od kilku właścicieli cordób czy ibiz to słyszałem.

Dziwi natomiast fakt, że w golfach 3 bądź polo 6n tego nie ma, a to przecież te same samochody...

Edytowane przez kulio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności