Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

Roman, dokladnie jak Zibi tlumaczy, plus dodatkowo polecam taki dosyc tresciwy artykuł: http://www.mojawyspa.co.uk/forum/68/36488/Obowiazek-rejestracji-pojazdu-w-UK

 

---------- Dodano o 01:52 ---------- Poprzednia wiadomość o 01:47 ----------

 

kris dzialasz cos z fanklubem ala stavros?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

[/color]kris dzialasz cos z fanklubem ala stavros?

 

niestety na razie brak czasu, sa wazniejsze sprawy niz mr.stavonos

 

dzisiaj przyjechał do mnie mój stary passacik :dolamam

gosc dziwny - dzwoni i pyta czy mam jeszcze te 16" ori na sprzedanie, i jak tak to on po nie wpadnie

 

przyjechał i zaczął marudzić ze on myślał ze za f100 to z oponami , jak sam się go pytałem przez tel. czy chodzi mu o felgi czy opony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bargaina chcial dostac, ale trzeba bylo mu powiedziec ze gwiazdka to juz byla, a ty w mikolaja nie wierzysz :lol3

;)

 

---------- Dodano o 02:29 ---------- Poprzednia wiadomość o 02:22 ----------

 

dobra, a teraz na powaznie, pora na wymiane wycieraczek (szyba przednia), macie cos do polecenia, bo moje juz glosy wydaja i jezdzic sie nie da :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od 2 tyg jestem szczesliwym posiadaczem Boasza. wczesniej mialem valeo i inne no name i wcale nie byly cacy. ja polecem bosza. Patryk powierdzi;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, w 4 i pół roku mam już trzeci komplet i jak najbardziej polecam.

 

A co do tej łapanki Roman, to mało ludzi o tym wie, że angole wymagają od rezydentów ubezpieczenia angielskiego na zagraniczne auta. A przypomnijmy, że rezydentem staje się osoba zamieszkująca i pracująca dany kraj, przez dany okres czasu.

A dodatkowo jeszcze mniej osób wie, że na obcym prawku można jeździć tylko przez 3 lata-potem zmiana na prawko UK. Oczywiście można jeździć i 5 lat bez i może nie być problemu, ale niech się nikt nie zdziwi, gdy pewnego razu go zatrzymają i skończy się lawetą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozmawiałem z dvla i powiedziano mi że prawajazdy nie muszę wymieniać. Bo jestey w ue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
auto zjechało na parking policyjny

 

Ostatnio widziałem to samo

piękny biały ML na rumuńskich blachach

i dwóch cyganow silnie zdziwionych ;)

 

Takie łapanki są bardzo często szczególnie po drógiej stronie tamizy

lub na mostach.

Tak jak chłopaki piszą do 6 miesięcy można jeździć jak się przebywa dłużej

trzeba przerejestrować na uk blachy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak tak, w 4 i pół roku mam już trzeci komplet i jak najbardziej polecam.
ja od 2 tyg jestem szczesliwym posiadaczem Boasza.

no dobra ludzie, te beda ok? klik

jak mi nie podpasuja to bedzie zle :P :lol3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no dobra ludzie, te beda ok? klik

jak mi nie podpasuja to bedzie zle :P :lol3

 

pamietaj kupuj przez quidco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no dobra ludzie, te beda ok? klik

jak mi nie podpasuja to bedzie zle :P :lol3

 

Nie będą pasować.

Tak wyglądają właściwe:

http://www.ebay.co.uk/itm/Bosch-AERO-FLAT-Wiper-Blades-VW-Passat-4-02-05-/190617467724?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2c61afbb4c

 

---------- Dodano o 09:55 ---------- Poprzednia wiadomość o 09:54 ----------

 

Ja rozmawiałem z dvla i powiedziano mi że prawajazdy nie muszę wymieniać. Bo jestey w ue

A masz to na piśmie? Na stronie dvla jak byk jest napisane 3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie będą pasować.

Tak wyglądają właściwe:

http://www.ebay.co.uk/itm/Bosch-AERO...item2c61afbb4c

podziekowal

 

A masz to na piśmie? Na stronie dvla jak byk jest napisane 3 lata.
niestety nie, bo mialem sytuacje w robocie, gdzie mi powiedzieki, ZE MUSZE wymienic prawko, a ze ja takich stwierdzen nie lubie "ze musze" to wzialem za telefon i zadzwonilem, klientka powiedziala, ze jestesmy w ue i nie mam takiego obowiazku. ale na pismie mi tego nie dala ;)

 

---------- Dodano o 12:02 ---------- Poprzednia wiadomość o 11:57 ----------

 

pamietaj kupuj przez quidco
dobra szefo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

niestety nie, bo mialem sytuacje w robocie, gdzie mi powiedzieki, ZE MUSZE wymienic prawko, a ze ja takich stwierdzen nie lubie "ze musze" to wzialem za telefon i zadzwonilem, klientka powiedziala, ze jestesmy w ue i nie mam takiego obowiazku. ale na pismie mi tego nie dala ;)

 

Ja już tak od '97 jeżdżę i nie jedną kontrolę/stłuczkę miałem. Jednak ubezpieczenia w pracy czasem wymagają UK prawo jazdy.

 

 

 

HTC Sensation XE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja już tak od '97 jeżdżę i nie jedną kontrolę/stłuczkę miałem. Jednak ubezpieczenia w pracy czasem wymagają UK prawo jazdy.
zgodze sie z toba, ale oni mieli swoje widzi misie, bo anglikiem nie jestem to mialem wymienic. no i tak postawilem na swoim ;)

co i tak pozniej trzeba bylo wymienic ;) wiec i tak sa uk i tak ;)

 

 

a to tak na dobry poczatek dnia : http://adam.owczarz.wrzuta.pl/film/9roxo2Tep1y/mega_zarazliwy_smiech_d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak tak, w 4 i pół roku mam już trzeci komplet i jak najbardziej polecam.

A dodatkowo jeszcze mniej osób wie, że na obcym prawku można jeździć tylko przez 3 lata-potem zmiana na prawko UK. Oczywiście można jeździć i 5 lat bez i może nie być problemu, ale niech się nikt nie zdziwi, gdy pewnego razu go zatrzymają i skończy się lawetą...

jakies 3tyg temu policja mnie zatszymala i sie pytaja czy mam prawko no mam dalem im polskie pytaja sie czy mam full uk mowie ze nie i odrazu pytanie ile czasu jestem w UK no prawie 4lata a on na to to juz dawno pan powinien wymienic prawko i radze to zrobic jak naj szybciej bo moga byc problemy przy nastepnej kontroli. I jak wyzej napisales Patryku to moga samochod na lete zabrac jak nie bede mial UK prawka?? Jaka jest oplata za wymiane prawka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie zadzwonił dziś do mnie kuzyn z Londynu, ze były jakieś wyrywkowe sprawdzanie aut ,no i pech chciał ze trafiło na niego a ze ma auto na polskich blachach. to z tego co mi powiedział nie było wesoło, nie mówi wyśmienicie po angielsku wiec poprosił o translatora, podobno odpowiedzieli mu ze ten angielski jego wystarczy mu do takiej rozmowy.dowalili mu się ze nie ma ubezpieczenia a miał,sprawdzali mu opony stan ,wycieraczki itp. nawet pod maskę zaglądali( z tego co mi opowiedział to wyglądało to tak jak by mu zrobili na szybko takie małe MOT na ulicy.suma summarum auto zjechało na parking policyjny dodatkowo 150f kary + 20f za każdy dzień postoju.tak podobno go wzięli na huki ze dzwonił na biegu po znajomego żeby mu pomógł.dodam ze posiada ubezpieczenie z polski i powiedział ze takowe posiada ze jesteśmy w unii wiec tu tez to obowiązuje niestety powiedzieli mu ze skoro jest tu ponad 4 lata to jako rezydent powinien opłacać angielskie ubezp. na to auto .auto ma 2miesiace dopiero w Anglii. do tego jakiś kolek z policji nie oddal mu świstka ze ma polskie ubezpi. takiej malej kartki,dobrze ze dodatkowo posiada certyfikat jeszcze w domu z ubezp. bo tak dup...a zbita. moje pytanie teraz do tego czy się jakoś przepisy zmieniły? czy porostu polecieli se trochę rasistowsko?

no ja mialem identyczną sytuacje 4 lata temu,wracałem po pracy wieczorem golfem na polskich blachach i zatrzymał mnie patrol ,pierwsza rzecz co policjant zrobił poszedł popatrzeć czy mam tax na szybie,no i się pyta czy mam ubezp.,tax,mot a ja mu mówie ze ma ubezp. i mot ale polskie i ze jest wazne w anglii i pokazuje mu taki mały papierek z pzu i dowód rejstracyjny a on ze to nie jest ubezpiczenie potem jeszcze posprawdzał opony i kazał zgłosic sie z waznym ubezpiczeniem i prawem jazdy na policje do 7dni ale samochodu mi nie zabrali,nastepnego dnia poszedłem dałem im ubezp. i prawko angielskie porobili xero i powiedzieli ze muszą wszystko posprawdzac i że odpiszą co i jak, a to było przed swietami po nowym roku dostałem pismo z policji,a tam napisane ze mam sprawę w sadzie z trzema zarzutami tzn. jazda bez waznego motu,ubezp i taxu , odpisalem do sadu ze nie przyznaje sie do winy bo wszystkie dokumenty miałem wazne i ze polskie ubezpiczenie jest honorowane w anglii i dodalem ze juz nie mam tego samochodu bo moja zona uzywa go w polsce,po parunastu dniach odpisali ze sprawa jest umorzona i tak jak by jej wogóle nie było takze mi sie udało ale co sie strachu najadłem to moje.

 

a co do wycieraczek z przodu to mam valeo juz ponad 2 lata i wciąz jestem zadowolony czego akurat nie moge powiedziec o tylnej z bosza a w tym samym czsie wymieniałem co valeo , po paru miesiacach uzywania zaczęła skrzypiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luke - filmik z dzieciaczkiem mnie rowalił ;)

 

Całe szczęście, że w Irlandii nie ma przepisu o przepisowej zmianie prawa jazdy /jeszcze/. Płacimy tylko trochę droższe ubezpiecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaka jest oplata za wymiane prawka?

 

około 50 fuli, druk z poczty + swoje prawko + 2 fotki (chyba 2 mozliwe ze 1) na druku wszystko jest wymienione

opłacisz na poczcie i po 2tyg. masz uk prawko w domku

 

nastepne zmiany na prawku jak, adres czy inne sprawy za free

 

 

moze ktos zainteresowany dla swojego malucha

http://www.gumtree.com/p/for-sale/kids-electric-motor-bike/94506287

Edytowane przez TheBrave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
około 50 fuli, druk z poczty + swoje prawko + 2 fotki (chyba 2 mozliwe ze 1) na druku wszystko jest wymienione

opłacisz na poczcie i po 2tyg. masz uk prawko w domku

W sumie ok 70 wychodzi-ja dwa miesiące temu zmieniałem, to 4.50 zdjęcie, 5.5 za przekaz pocztowy owych 50 funtów, 4.5 za special delivery na zwrot paszportu, i 5.5 special delivery za wysłanie wszystkiego razem do dvla.

 

---------- Dodano o 14:27 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:26 ----------

 

a co do wycieraczek z przodu to mam valeo juz ponad 2 lata i wciąz jestem zadowolony czego akurat nie moge powiedziec o tylnej z bosza a w tym samym czsie wymieniałem co valeo , po paru miesiacach uzywania zaczęła skrzypiec

Różne testowałem z tyłu i jedynie bosch ********ział się najpóźniej i w sumie mało pierdzi, w porównaniu do innych-niestety z tyłu wycieraczka ma takie warunki, że każda wymięka szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nie mam z tylu wycieraczki!!!???... zaraz.... aha.... bo to karawany....;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności