Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy oddawaliscie kiedys moze pralke na złom?

 

mozna cała czy trzeba rozmontowac a jak tak to co jest najcenniesze i czy gra warta swieczki?

 

bo wysiadła i ladlord kazał kupic nowa do 400f a stara mamy sie jakos pozbyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedz na recycling centre w całości oddasz.

Nic cennego w pralce nie ma chyba że chcesz grila

zrobić z bębna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wotam serdecznie koledzy!

Szukam pasjonatow motoryzacji z okolic Yorku, Yorkshire (West, North lub East Riding).

Lubie sam pogrzebac w aucie, dysponuje VCDS HEX+CAN, lubie sie troche w to pobawic. Mam garaz i sporo zabawek.

Prosze o kontakt!

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy oddawaliscie kiedys moze pralke na złom?

 

mozna cała czy trzeba rozmontowac a jak tak to co jest najcenniesze i czy gra warta swieczki?

 

bo wysiadła i ladlord kazał kupic nowa do 400f a stara mamy sie jakos pozbyc

 

Kriss u mnie jeżdżą złomiarze i biorą wszystko pralki lodówki stare materace wysprzątają ci cały ogród może i u ciebie tacy są też

 

---------- Post added at 21:18 ---------- Previous post was at 21:12 ----------

 

Mam do was pytanie chcę wymienić filtr paliwa jutro jak będzie ładna pogoda czy muszę zalać nowy filtr ropą i co to za plastikowa nakrętka na dole filtra muszę ja dokręcić mocno do czego ona jest w ogóle pozdrawiam :dobrze

 

---------- Post added at 21:20 ---------- Previous post was at 21:18 ----------

 

ładne fele

http://londynek.net/automotive/Aluminiowe+felgi+do+audi+a6+Londyn+Brentford+Tw8+Czesci++Opony++Akcesoria+motoryzacja+ogloszenia,/automotive/ad?ad_id=567755

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedz na recycling centre w całości oddasz.

Nic cennego w pralce nie ma chyba że chcesz grila

zrobić z bębna

 

a jak mam jechac na recycling to wole na złom słyszałem ze w pralce jest miedziany silnik i za to 25f mozna na złomie dostac

 

a droga na złom ta sama co na wysypisko - dla tego pytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie chcę wymienić filtr paliwa jutro jak będzie ładna pogoda czy muszę zalać nowy filtr ropą i co to za plastikowa nakrętka na dole filtra muszę ja dokręcić mocno do czego ona jest w ogóle pozdrawiam

 

Nowy filtr zalewasz ropą do pełna od góry ja w przewody paliwowe też nalałem ropy tak żeby nie było w nich powietrza

nakrętka od spodu jest do spuszczania ropy ewentualnie sprawdzania czy czy jest ropa w układzie paliwowym

musi być dokrecona na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam do was pytanie chcę wymienić filtr paliwa jutro jak będzie ładna pogoda czy muszę zalać nowy filtr ropą i co to za plastikowa nakrętka na dole filtra muszę ja dokręcić mocno do czego ona jest w ogóle pozdrawiam
powinieneś zalać nowy filtr.

ta nakrętka od dołu to spust chyba jest dokręć ją bo szwagier nie dokręcił i mu kapała ropa i żeśmy zachodzili w głowę skąd kapie.jak już wszystko poskładasz to przekręć kilka razy kluczyk żeby filtr się dopełnił i możesz odpalać.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam do was pytanie chcę wymienić filtr paliwa jutro jak będzie ładna pogoda czy muszę zalać nowy filtr ropą i co to za plastikowa nakrętka na dole filtra muszę ja dokręcić mocno do czego ona jest w ogóle pozdrawiam

Nie musisz zalewać, tylko zanim odpalisz to kilkakrotnie włącz/wyłącz zapłon. Pompa ciśnieniem filtr napełni w mig.

Zakrętka od dołu to odwadniacz-spuszczasz ewentualną wodę okresowo, która może się zgromadzić w filtrze.

Ważna rzecz-jeśli masz już filtr z trzema przyłączami u góry, a nie wkręcany jak w starszych rocznikach, to zanim zabierzesz się za wymianę, sprawdź czy masz w pudełku z nowym filtrem dwa oringi-niebieski i czarny. One idą na króciec odpowietrznika(ten z zawleczką i dwoma przewodami podłączonymi z obu stron). Jeśli wymienisz filtr, a oringów nie to wyciek ropy murowany. Zdarza się, że oringów brakuje w pudełku niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli wymienisz filtr, a oringów nie to wyciek ropy murowany. Zdarza się, że oringów brakuje w pudełku niestety.

nie strasz Patryk. u mnie tych oringow niestety nie bylo i musialem zamotnowac na starych. jak do tej pory jest :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to miałeś fuksa bo ja dwa razy miałem wyciek-raz u siebie, drugi raz u ojca...Także lojalnie ostrzegam na podstawie swoich doświadczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie chcę wymienić filtr paliwa jutro jak będzie ładna pogoda czy muszę zalać nowy filtr ropą i co to za plastikowa nakrętka na dole filtra muszę ja dokręcić mocno do czego ona jest w ogóle pozdrawiam :dobrze

 

Tak jak Patryk juz napisal zobacz czy masz oringi w pudelku i uwazaj tez przy wyciaganiu tego czarnego platiku od gory co ida do niego przewody paliwowe on ciasno siedzi i lubi pekac mi przy wymianie pekl no i mosialem kupic nowy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to miałeś fuksa bo ja dwa razy miałem wyciek-raz u siebie, drugi raz u ojca...Także lojalnie ostrzegam na podstawie swoich doświadczeń.

ja pamietam poprzednim razem zakladalem filtr boscha i nie mialem w zestawie oringow- wyciekow tez nie bylo- przez 2 lata. teraz w komplecie manna byly i sie zastanawialem- w sumie dosc krotko- do czego one sluza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie za porady filtr zmeinie w tygodniu bo pogoda pod psem jeszcze raz dzieki i pozdrwiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zauwazyliscie ze bilety na prom w okolicach swiat na norfolku sa drozsze niz na seafrance i p&o?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesto w okresie swiat byly drozsze ... ja osobicie czesto wybieram P&O bo jakos bardzo czesto byli najtansi jak szukalem akurat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja pamietam poprzednim razem zakladalem filtr boscha i nie mialem w zestawie oringow- wyciekow tez nie bylo- przez 2 lata. teraz w komplecie manna byly i sie zastanawialem- w sumie dosc krotko- do czego one sluza...

Pierwszym razem nie wiedziałem, że trzeba je wymienić, a zauważyłem je dopiero jak już zmieniłem filtr i sprzątałem zabawki. Ale uznałem, że skoro stare wyglądały ok i wszystko działa to jest ok. Później jednak po krótkiej przejażdżce poczułem dość intensywnie zapach ropy w kabinie. Gy ściągnąłem pokrywę, cała góra filtra była w ropie. Wymiana oringów i spokój (filtr Mann).

 

Potem wymieniałem tacie w PL, tata kupił sobie filtr knechta z tego co pamiętam. Zaglądam do pudełka, a tam brak oringów. No ale auto rozgrzebane, bo coś tam jeszcze robiłem-myślę sobie, ryzyk fizyk-może będzie ok. Niestety od razu zaczęło cisnąć ropą, że hej. W sklepie nie mieli drugiego i trzeba było zamówić-przez to musieliśmy odwołać fajną wycieczkę na dwa auta w Beskid :(

Kiedy przyszedł drugi filtr do sklepu to dano nam oringi, wymieniłem i spokój. Co najlepsze pracownicy sklepu nie mieli pojęcia, że te oringi mają być w pudełku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy zauwazyliscie ze bilety na prom w okolicach swiat na norfolku sa drozsze niz na seafrance i p&o?

 

tak tylko po nowym roku jak bedziesz za wczesnie ze 4h lub za póżno to dopłata a na norku to nawet gratis mnie wpuścili jak sie 3 dni spóżniłem, wiec zaoszczedzisz 10-szke a potem dopłacisz 30-dyszki lub wiecej

 

ja za prom zapłaciłem 49f w obie strony wiec mysle ze tragedji nie ma!

 

---------- Post added at 14:40 ---------- Previous post was at 14:35 ----------

 

a tutaj bardzo dobry NEWS dla wiekszosci z nas

 

---------- Post added at 14:51 ---------- Previous post was at 14:40 ----------

 

http://www.youtube.com/watch?v=MCli0u0nV60&feature=player_embedded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz to fuksa miales albo kogos milego na kasie- ja jak 2 lata temu jechalem na swieta do Pl- wtedy co trafilo eurotunel i wszyscy walili na prom- nie z mojej winy poplynalem 6 h pozniej. jak wracalem spoznilem sie 6 godzin z powodu pogody i doplacilem 70 euro!!!! wlasnie w norfolku!! wkurzylem sie bo wczesniej zadnego odszkodowania nie dostalem chodz nie z mojego powodu poplynalem pozniej a maskra byla co sie dzialo wtedy!! a jak byla pogoda taka a nie inna i autobany byly zamkniete na niemczech wiec sie nie dalo jechac bo tyle sniegu bylo to skasowali.... nie pomogly wyjasnienia.... i setki ludzi bulilo... nie bylo nic do gadania... i wlasnie z tego powodu ja juz norfolkiem raczej plywal nie bede.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja sie na nich tez przejechalem. tez proponowali doplate (chcilem sie wbic na 6h wczesniej) chociaz prom plynal pusty. i pani w kasie byla nieugieta.

i wlsanie wtedy uderzylem w dyskusue z nia. ogolnie w norku wku...li sie na ludzi bo mowila ze byli pacjenci co kupowali prom jak najtaniej kiedykolwiek (srodek tyg w nocy np) i przyjezdzali jak im sie chcialo np pt wieczor. dlatego takie zrobili obostrzenia.

to ja sie zapytlaem co ja mam zrobic jak bede jechal z pl z dzieckiem itd. ze to jest kupa km i nie jestem w stanie przewidziec co sie bedzie dzialo na drodze. pani na to uprzejmie ze musze wyjechac na tyle wczesnie zeby zdazyc na prom. no to ja ze jak wyjade za wczesnie to moge byc w porcie za wczesnie i ze wtedy tez kaza bulic. pani tylko wzruszyla ramionami i tyle.

ogolnie zasada jest taka (wg tej wlasnie baby ) ze na prom kotry plynie 2h i 4h wczesniej badz pozniej to mozna sie wbic w cenie(czyli jest okienko 8h lacznie) na promy wczesniejsze lub pozniejsze jest doplata. i jest to doplate rowna roznicy ceny ktora zaplacismy a cena ktora w danym momencie jest na stronie - czyli notabene jak bysmy kupowali bilet bedac w porcie.

durnota na maxa.

ja jeszcze sie wkurzylem na nich z innego powodu. - kupilem bilety na sierpien w kwietniu bo wg regul tam panujacych im wczesniej tym taniej. ku mojemu zdziwieniu w lipcu bylo taniej niz to co zaplacilem w kwietniu. pisalem nawet complaina do nich ale nic to nie dalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie przerabiał ktoś temat wymiany prawa jazdy na brytyjskie bo mnie olśniło że w przyszłym roku kończy mi się prawko a nie wiem czy akurat w tym czasie będę w kraju. Wcześniej miałem bezterminowe na kat.B tylko jak jeszcze w kraju robiłem kat. C to mi lekarz dał terminowe racji tego że od kilku lat noszę okulary. Gdzieś czytałem że mieszkając ponad pół roku w UK powinno się wymienić ale wiecie jak to jest :fajny generalnie chodzi mi o to czy ktoś wymieniał tutaj prawko jeżeli miał terminowe polskie ja to tutaj funkcjonuje pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności