Skocz do zawartości
Michal1980

Zamowienie z USA - jakie koszta?

Rekomendowane odpowiedzi

Milusinscy, zamawialiscie kiedys cos z USA? Nie chodzi o zakup auta, tylko o jakies pierdoly (np koszulki, czy cos z ebay)? Jesli tak, to jak to jest z clem, kontrola paczki, ogolnymi kosztami i terminem dostawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam właśnie na paczkę z Pekinu :D

Generalnie jest tak, że towary do wartości 150 ojro podlegają zwolnieniu z opłat celnych.

Polecam przeczytać TEN artykuł, bardzo ciekawa lektura.

 

No i najlepiej płacić poprzez PayPal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawialem jakis czas temu kilka paczek z USA, paczki mniejszej wartosci udawaly sie obejsc bez cla a powyzej chyba 150 euro przechodza przez urzad celny. Ja zamawialem akcesoria motoryzacyjne to vat 22%. Wysylka strasznie drogo mnie wychodzila(samolotem), a placilem zawsze paypal. Z tego co wiem najbardziej oplaca sie statkiem tylko czas oczekiwania dlugi. Mi samolotem dochodzilo MAX w 5-7 dni :):D

 

Co do tej "granicy" wartosci paczki podlegajacej cleniu - rozmawialem kiedys z panem w urzedzie celnym ktory duzo sprowadza i mowi ze nie ma reguly, jak sie trafi to nawet warta 20 dolarow potrafia oclic

 

A koszty byly rozne np. raz zamowilem towar za 150 dolarow i drugie tyle kosztowala mnie wysylka( waga okolo 9 kg) a na tym towarze i tak zaoszczedzilem okolo 1000 pln w porownaniu do polskich cen :), duperele lekka cos jak wysylka telefonu z kartonikiem wysylka okolo 10 dolarow

Edytowane przez PiotrekVW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZielonySmok - nie no, kontenera wynajmowac nie chce. Chodzi mi bardziej o cos, o czym pisze Zdun

 

@Zdun - dzieki za link. Troche tam nie ograniam wszystkiego, a jak czytam komentarze, to widze, ze nie ja jeden;)

Mam dwoch znajomych, ktorzy zamawiali z USA towar (kosulki, akcesoria itd) i jednemu oclili cala paczke, a drugiemu nie. Wiec chyba to tak, jak napisal Piotrek - nie ma reguly - jak celnik chce napic sie kawy i zapalic peta, to idzie a wtym czasie paczki ida na tasmie i nikt na nie nie naklada cla. Jak robol skonczy cmic, to idzie polowic jakies pczki z tej tasmy.

Tylko teraz, jak juz powiedzmy dowala to clo, to jak sie je placi (bo mam troche rozbiezne informacje) - dostaje sie list z urzedu celnego, czy wszystko zalatwia poczta polska a ja place tylko przy odbiorze paczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak celnik chce napic sie kawy i zapalic peta, to idzie a wtym czasie paczki ida na tasmie i nikt na nie nie naklada cla. Jak robol skonczy cmic, to idzie polowic jakies pczki z tej tasmy.

 

Pracuje w Celnym i trochę inaczej to wygląda Michale ;)

 

Niemniej jednak...

 

Tylko teraz, jak juz powiedzmy dowala to clo, to jak sie je placi (bo mam troche rozbiezne informacje) - dostaje sie list z urzedu celnego, czy wszystko zalatwia poczta polska a ja place tylko przy odbiorze paczki?

 

Nie dostajesz żadnego pisma z UC. Wszystkie formalności i opłaty celne załatwia w Twoim imieniu PP bądź firma kurierska. Jeżeli paczka zostanie oclona to przy odbiorze będziesz musiał uiścić wszystkie należności.

Ja zamówiłem towar o wartości 58 $ - wysyłka za darmo. Z Chin :!::D I też nie mam pewności czy przejdzie bez clenia. Oby przeszło, ale zważywszy na fakt, że prawie wszystkie przesyłki idące z Chin są kontrolowane (prawa własności intelektualnej - podróbki) moja też ma takie szanse :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostanio znajomy zamawiał kask z USA wartość zamówienia 370$ +przesyłka (wartość w PL ok 1800PLN).

czas dostawy ok 3tygodni (14.11 zamówienie 03.12 odbiór) nadane jako paczka kurierska w USA a w Polsce odbiór na Paczcie Polskiej

cła nie było - paragon na kwote 69,99$ warto zapytać sprzedawce czy może zrobić coś z paragonem tak żeby było dobrze. najlepiej jeżeli napisze że to prezent a nadawca jest osobą a nie firmą (firmy raczej nie wysyłają prezentów:) )

cena przesyłki 65$

waga paczki ok 1,8 kg

wielkość paczki 50x40x40 cm

płatność z góry przez Paypal (za pobraniem raczej nie wysyłają)

to było przed świętami więc może nie chciało się im sprawdzać każdej paczki.

 

Aha co do polamer to trzeba paczke wysłać do ich siedziby a oni nadają to do Polski.

niekiedy koszty przesyłki wewnątrz USA są znaczne i nie opłaca się wysyłać Polamerem.

co do jakości usług Polamer jest super. nigdy żadna paczka mi nie zgineła i kartony nigdy nienaruszone.

Edytowane przez krys_kl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sezonie, sporo kupuje w Usa i HK czesci do modeli spalinowych. kupuje w sklepach internetowych i na ebay.

nigdy nie zapłaciłem żadnego cla a ni podatku a części sa w różnorakich cenach od kilku dolarów do kilkuset, biorąc paczkę zdarzało sie ze byly ogólnie po 400$ 500$ - często tez robię zakupy w kilka osób, i w przypadku cal czy podatku dzielimy to miedzy soba.

 

jesli zamawiamy modele koszt po 400-600$szt. to dal pewności korzystamy z usług "przyjaciela" który sie tym procederem zajmuje zarobkowo, wtedy do kosztów calej zabawy doliczamy 10% - ryzyko cla i tp jest po jego stornie.

to dosc wygodny sposób dla mniej zorientowanych w systemach płatniczych i innych zagadnieniach zakupów międzynarodowych.

 

co do czasu oczekiwania do zawsze biore lotnicze 4-7dni a nawet zdarza sei ze w środę wieczorem klikam zamówienie a w pon odbieram paczkę po 18 z urzędu PP. wszytko zależy jakiego dnia wylatuje samolot do hamburga:)(mogłem machnac sie w miescie ale do szfabow leci) bo tam wszytko ląduje co leci do nas a z stamtąd ciężarówka PP jedzie na ul.Łączyny 1 w wawie.:P

 

jesli korzystam z "przyjaciela" to niestety jest to trochę dłużej nieraz nawet i 21dni a to ze względu iz on zbiera duuuze paki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@ZielonySmok - nie no, kontenera wynajmowac nie chce.

 

Poczytaj dokładnie.... Domyslam się że kontenera nie chcesz... Działa to mniej więcej tak, ze jako adres doręczenia podajesz adres tej firmy w stanach, jak dobrze wybierzesz to zapłacisz mniej lokalnych podatków, później oni zbierają to do kupy i wysyłaja kontenerem do pl. Wiem że można przesyłkę odebrać w ich przedstawicielstwie, przesyłają też w pl kurierem i/lub pocztą...

Ad cła to jest element losowania - trafi się albo nie :)

 

http://www.polameronline.com/faq.aspx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dostawca

Ja polecam tanie przesyłki z USA w serwisie kupujewusa.pl. Części samochodowe, akcesoria, elektronika i inne produkty w przystępnej cenie. Spróbowałem i jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności