Skocz do zawartości
Jacekp14_2005

Sensor Airbag błąd 1228 i 1578

Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatnich mrozach wyskoczył mi błąd 65535 wsterowniku poduszek i oczywiście nie gasła lampka Airbag. Kupiłem sensor o tym samym nr 4B0 959 655 G, i po zamontowaniu i wykasowaniu błędów lampka na chwilę gaśnie po czym zapala się i wyskakuje błąd 1228 i 1578 (związane chyba z wyłącznikiem poduszki pasażera - w schowku.

 

Podejżewam że auto z którego dostałem sensor miało ten wyłącznik poduchy w schowku - u mnie nie ma.

 

Poradźcie jak zakodować nowy sensor żeby nie czytał wyłącznika? Albo jakieś namiary w dolnośląskiem na kogoś kto może to przeprogramować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie ma chętnych do pomocy, to ja opiszę jak sobie poradziłem(dzięki koledze z forum A6) ;

 

Sensor który kupiłem miał kodowanie 01106 ,sprawdziłem u kumpla w takim samym aucie o tylu samych poduszkach i typie sensora oraz bez wyłącznika poduszki w schowku - jego kodowanie (00106)

 

Vag- kanał 15(Airbag) - 07(Recode) - Software Coding -miałem 01106 -wpisałem zamiast drugiej cyfry 0 - Do It(zatwiedź)- skasowałem błędy i lampka zgasła.

 

Nie wiem dlaczego nie chcieliście mi pomóc, ale teraz może mój post komuś pomoże. Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem dlaczego nie chcieliście mi pomóc, ale teraz może mój post komuś pomoże.

No cóż, może nikt nie wiedział, albo osoba która wiedziała nie trafiła na twój post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacekp14_2005 możesz mi powiedzieć jak sprawdzić jakie kodowanie maja moje czujniki uderzeń bocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem,ale chyba nie koduje się czujników(tak mi się wydaje)- kupujesz takie same ,montujesz i powinno chodzić.

 

Kodowanie sensora = dopasowanie do wersji wyposażenia danego auta(chodzi o np.ilość poduszek)

 

Opisz bardziej co się dzieje z tymi czujnikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu komputera pokazuje mi błąd czujnik uderzeń bocznych pasażera (przyczyną jest wilgoć pod dywanikiem). Kupiłem używany czujnik o identycznych numerach, po podłączeniu nadal wyskakuje błąd tylko że już w szczegółach nie pisze defect (tak jak w tym moim popsutym) tylko coś innego nie pamiętam już co. Słyszałem gdzieś, że te czujniki trzeba adoptować, czy tam jakoś zaprogramować ten nowy na takie samo kodowanie jak te pozostałe. I właśnie nie wiem jak i na jakie kodowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jest błąd :

1738 Nieznany kod błędu

Zamknięty

Pojawił się po zmianie rozrządu, jest to Audi a4 2002 AWX, nie spotkał się ktoś z tym? Jak to rozwiązać? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1738 Nieznany kod błędu

Zamknięty

Pojawił się po zmianie rozrządu,

Czujnik uderzenia przedniej poduszki, strona kierowcy.

Trzeba sprawdzić połączenia kabli do tego czujnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy u mnie natomiast pojawia się błąd 01222, nie da się go wykasować. Kupiłem czujnik o tych samych numerach i nadal to samo. Wie ktoś jak można temu zaradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

01222 - Czujnik zderzeniowy bocznej poduszki powietrznej, strona pasażera-G180

czy przewód jest ok od tej poduszki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przewód jest OK. Może to wina tego ze ten nowy czujnik ma inne kodowanie niż pozostałe, i trzeba go jakoś zakodować na to które ma reszta czujników, gdzieś tak słyszałem, tylko jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zapaliła mi się kontrolka airbag podczas jazdy.Auto raczej nie bite,stao się to na autostradzie żadnych wertepów(nie w polsce).Pojechałem na komputer ale nie VAG jakiś inny.Pokazało błąd poduszki w siedzeniu kierowcy(jestem w UK i kierowca po prawej).Wykasowałem błąd uprzednio sprawdzając kostke (była podpięta).Wszystko było ok.Przejechałem 9 mil po diagnostyce i problem wrócił.Co robić ?.Mam kopca na auto w tym tygodniu i chcem to szybko załatwić.

Pozdro i czekam na propozycje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz jeszcze raz tą złączkę i czy dochodzi napięcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odłącze nie wystrzeli czasem jak podłącze z powrotem.Jak to sprawdzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz akumulator a jak podłaczysz poduszkę po sprawdzeniu to podłącz aku i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzałem jak kolega wyżej, tak lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest zrobine kostka była ok ale rozłączyłem, podpiełem ,wykasowałem błąd i jest ok.Na razie oczywiście.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość często pojawiający się błąd w Pasku B6 to właśnie kontrolka poduszki i problem z połączeniem przy kostce. Wiem coś o tym bo pracowałem dla VW w UK dodam od razu że nie jako mechanik. Jak coś to polecam na wyspie ekipę z VW STOURBRIDGE !

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności