Skocz do zawartości
Gość cypisek

MFA nic nie wyświetla...

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt na to nic nie wymyśli. Rozbierz licznik i zobaczysz jak to wygląda. LCD jest do wymiany, takich rzeczy się nie naprawia. Też na początku mu odwalało.. później podkleiłem mu tasiemkę gąbkami i przez pół roku był spokój. aż w końcu całkowicie padł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamilek1307, jeżeli sam wymieniałeś to taka prośba, opisz jak to zrobić krok po kroku począwszy od zdjęcia listewki ozdobnej, a skończywszy na wymianie wyświetlacza. Bo okazuje się, że to powszechny problem w B6(mnie też czeka wymiana). A może jakieś fotostory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego masz wszystko wypisane na forum. opisywałem to w temacie najprawdopodobniej zmiana niebieskiego podswietlenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamilek, dzięki za odzew, ale jedyne co znalazłem to podpowiedź jak zdjąć listwę ozdobną. A jak rozebrać(wcześniej wyjąć) licznik i dostać się do wyświetlacza FIS i go wyjąć(wymienić) niestety nie. Na razie, jak jest zimno to FIS działa dobrze. Ale za kilka miesięcy wiosna i zapewne się zacznie Boże Narodzenie na wyświetlaczu.

Może koledzy, którzy będą w niedalekiej przyszłości grzebać w liczniku przy okazji zrobią fotostory z opisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozbierałem to wielokrotnie.. po zdjęciu ramki musisz zdjąc też ramke nawigacji i z lewej strony osłonkę bezpieczników. Tam będą 2 śruby, musisz wyjąć przełącznik swiateł (na pozycji zero wciskasz go mocno do srodka kręcisz w prawo na pozycyjne i najlepiej od spodu (z boku wkladajac ręke) wypychasz go do siebie i tam będzie jedna sróbka. pod ramką masz 2 i pod ramką nawigacji tez dwie.. odsłaniasz wtedy ten element odkrecony i pod licznikiem będą dwie śruby. równiez je odkrecasz. licznik wyciagasz do siebei szarpiąc go z jednej i drugiej strony(wypnie sie z kostki) po wyciągnięciu licznika z tył są dwie srubki, odkręcasz i w okół są zatrzaski. zdejmiesz w ten sposob przednią szybkę i wyświetlacz będziesz miał na wierzchu;) brązową zasówke podnosisz do góry (znajduje się ona przy tasiemce przy złączu) i w ten sposob wyjdzie tasiemka wyświetlacza. i cały lcd jest w takim koszyczku na zatrzaskach. łatwo go wyjąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kamilek. Jak się ociepli, bo wtedy mój FIS dostaje wariacji, biorę się za demontaż. Postaram się zrobić opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od pewnego czasu borykałem się z licznikiem a dokładnie z wyświetlaczem FIS. Wraz z wyższą temperaturą na zewnątrz co za tym idzie cieplej jest w samochodzie, to wyświetlacz działał nieprawidłowo (zanikał ekran lub był nieczytelny). Już byłem bliski kupna innego, używanego licznika w celu przekładki wyświetlacza, ale postanowiłem spróbować to naprawić.

Po wyciągnięciu i rozkręceniu licznika, sprawdziłem stan tasiemki a dokładnie ścieżek na tej tasiemce. Na pierwszy rzut oka wyglądała na dobrą, ale po odwróceniu wyświetlacza widać było jak kawałek ścieżki odstawał z pod specjalnego kleju. Zadaniem było to, aby docisną cały pas, linie tej taśmy do LCD a w szczególności tego odstającego kawałka ścieżki. Ja do tego problemy użyłem benzynę do wyczyszczenia taśmy, ścieżek i kawałek drewna do podłożenia, dociśnięcia tej odstającej ścieżki. Zamontowałem licznik i wyświetlacz działa. Mam nadzieje, że długo :)

Piszę to, bo może komuś się przyda. Pozdrawiam

 

IMG_20160514_113757.jpg

IMG_20160513_212310.jpg

IMG_20160513_212220.jpg

IMG_20160513_212210.jpg

IMG_20160513_214110.jpg

IMG_20160513_214245.jpg

IMG_20160513_215533.jpg

IMG_20160513_225906.jpg

IMG_20160514_104927.jpg

IMG_20160514_110124.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności