Skocz do zawartości
aron20000

Błędy climatronik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w aucie 1.9TDI 03r. 115KM mam problemy z ogrzewaniem tj. dmucha letnim powietrzem na ustawieniu "maksyalnie ciepłe". Po diagnostyce wykazało błędy:

 

Address 08 ---------------------------klimatyzacja - ogrzewanie

Controller: 7M3 907 049

Component: Klimabetaetigung 0303

Coding: 0000000

Shop #: WSC 00000

3 Faults Found:

00926 - Terminal 30

002 - Lower Limit Exceeded

01271 - Positioning Motor for Temperature Flap (V68)

009 - Open or Short to Ground

01189 - Front Air Distribution Flap Motor (V145)

009 - Open or Short to Ground

Address 18 ---------------------------ogrzewanie

Controller: 7M3 815 071

Component: HEIZG. B/D5W 0001

5 Faults Found:

01491 - Glow-Plug for Heater (Q9)

36-00 - Open Circuit

 

Czytałem, szukałem między innymi tutaj: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=10482&highlight=01271+adaptacja i jeszcze w paru....nastu miejscach i jeśli chodzi o błąd 01491 to są to świece żarowe dogrzewania na przewodzie od nagrzewnicy,

ale powodem może być również 01271 (V68) jak w linku powyżej. Mędrcy (oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu ;)) piszą, że należy najpierw przeprowadzić nastawy podstawowe (adaptację), a jak nic nie pomoże to zdemolować deskę i wygrzebać silniczek sterujący V68. Mam tylko pytanie odnośnie nastaw podstawowych (adaptacji) i właśnie jest kilka wersji tzn.:

 

1. Blok [08] ---> nastawy podst. [04] ---> i włączać grupy od 001 do 010 (dlaczego nie od grupy 000) i adaptacja wykonuje się sama --- jeśli tak to czym będzie to sygnalizowane??? jeśli będzie

2. Blok [08] ---> Adaptacja [10] (blok 000 -> read -> save) ---> Blok [08] ---> nastawy podst. [04] ---> i włączać grupy od 001 do 010, piszą że po wciśnięciu GO będzie sygnalizacja, że się adoptuje a po chwili adapt. OK

3. Blok [08] ---> Adaptacja [10] (blok 000 -> read -> save) i już wszystkie ustawienia fabryczne są przywrócone

4. Inni piszą, że trzeba użyć loginu [11] (który trzeba znać, a do klimy i ogrzewania chyba nie będzie tak łatwo) przed adaptacją [10]

 

Staram się to wszystko ogarnąć, ale ile ludzi tyle pomysłów już tak mam namieszane w głowie, że sam nie wiem która wersja jest najpoprawniejsza. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tej zagadki.

Jeśli będziecie się nudzić i jeśli możecie oczywiście, to może napisalibyście do czego konkretnie są nastawy podst. [04] i Adaptacja [10] i czym się różnią? Myślałem, że mniej więcej wiem ale teraz wiem, że nic nie wiem:confused:. Dzięki za dotrwanie do końca i stokrotne dzięki za pomoc.

Edytowane przez aron20000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie potrafi pomóc, jakoś nie wierze, chyba to kwestia chęci. Tu jest wielu fachowców, więc mistrzowie proszę o pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam w aucie 1.9TDI 03r
no passat to chyba nie jest, mógłbyś napisać co to za auto, można zgadywać, że to jakaś alhambra, bo jest tam chyba klima dwustrefowa, tak ?

nastawy podstawowe:

Auto HVAC [08] ---> output Test [03] ----> spisujesz i kasujesz błędy[02] ----> nastawy podst. [04] ---> blok 001, czekasz aż wszystkie wartości zejdą do zera 0 ( w tym samym czasie pozostałe również przechodzą w wyjścia zerowe - możesz to sprawdzić ) ---> Adaptacja [10] blok 000 save i już :)

do czego konkretnie są nastawy podst. [04] i Adaptacja [10] i czym się różnią?
no przecież to jest odpowiedź :)

nastawy podstawowe, to przywrócenie ustawień fabrycznych (parametry wyjściowe) a adaptacje to zapisanie nowych wartości i parametrów w sterowniku, przyuczenie, no qurcze, adaptacja :D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zgadywałeś z autem. Chciałem się dowiedzieć czy trzeba po wejściu w nastawy podstawowe (tak jak napisał kolega w blok 001), jeszcze wchodzić w adaptację[10] i zatwierdzać, ponieważ przy adaptacji np. przepustnicy w benzynie ogranicza się to do załączenia odpowiedniego bloku w nastawach podstawowych i przeczekaniu, nie trzeba dodatkowo wchodzić po tej operacji w adaptację i zatwierdzać. Tutaj widocznie jest to konieczne. Dzięki za cenne informacje.

Edytowane przez aron20000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności