Skocz do zawartości
Gość Seb

nierówna praca i przerywanie silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Seb

Witam wszystkich potrzebuje pomocy kilka dni temu nabylem passata 1.8 20V-98r.

Wszystko bylo ok ale od soboty cos sie dzieje dziwnego. Silnik na wolnych obrotach pracuje nie rowno a przy jezdzie powyrzej 60Km/h przerywa tak jakby nie dostawal paliwa. prosze pomorzcie mieszkam na stale w Szkocij i nie latwo jest tutaj cos zalatwic jezeli chodzi o mechanike. Prosz ratujcie!!!!!!! :niepewny:

 

//Posta wydzieliłem z innego wątku - Kubelt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdź/Wymień świece ( wszystkie)

2. Wymień przewody WN

3. Wymień filtr paliwa

 

To podstawowe rzeczy, być może usterka jest gdzieś głebiej ale od tego bym zaczoł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam takiego samego passata,wczoraj wieczorem przyjechałem do domu było ok.Dzisiaj rano zapalił normalnie po chwili zaczął mieć nierówne obroty,chodzi jak czołg.Pojechałem na Vaga dodam że do Czech ponieważ blisko mieszkam i jest tanio. Okazało się że występuje błąd w nastawieniu N205 kod to 17936(P1528). Gość posprawdzał to i owo, zmierzył ciśnienie na cylindrach i na jednym z cylindrów brak takowego. Z tego co mówił że jest wina pękniętej wtyczki do czujnika który się znajduje z przodu silnika po prawej stronie tuż pod obudową rozrządu u samej góry chyba się nazywa N205 . Nie jestem znawcą więc prosze o wyrozumiałość. Byłem serwisie VW. Mam pytanko czy ktoś wie jakie są koszty naprawy,wymiany zaworów itd. I jeszcze jedno pytanko czy brak ciśnienia na jednym z cylindrów oznacza że są np. wypalone zawory,czy może być inna przyczyna np. przeskok paska rozrządu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ammore

Witam!!!

 

Miałem taki sam problem, jechałem autem i tu nagle stracił moc, rano jak go odpaliłem to nie mogłem prawie jechać, strzelał w tłumiki , nie równo chodził i jechał jak żółw . wyglądało to jak by chodził na dwa gary.

 

Ale u mnie to był przepływomierz!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych silnikach szczególnie na gazie pojedyncze cylindry lubią bardzo szybko tarcic kompresje nawet po przejechaniu kilometra. I to nie w wyniku zużycia czy wypalenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich potrzebuje pomocy kilka dni temu nabylem passata 1.8 20V-98r.

Wszystko bylo ok ale od soboty cos sie dzieje dziwnego. Silnik na wolnych obrotach pracuje nie rowno a przy jezdzie powyrzej 60Km/h przerywa tak jakby nie dostawal paliwa. prosze pomorzcie mieszkam na stale w Szkocij i nie latwo jest tutaj cos zalatwic jezeli chodzi o mechanike. Prosz ratujcie!!!!!!! :niepewny:

 

//Posta wydzieliłem z innego wątku - Kubelt

sprawdź pochłaniacz oparów paliwa jego wkład

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności