Skocz do zawartości
ormowiec

Maskowanie głębszych rys

Rekomendowane odpowiedzi

Może komuś się przyda. Mam sporo rys do podkładu na masce i dziś postanowiłem spróbować coś z tym zrobić. Można oczywiście oddać całą maskę do lakiernika ;) a można też spróbować samemu.

im000144.th.jpg

 

Potrzebny stuff:

- lakier w sprayu dobrany pod kolor

- taśma, najlepiej papierowa

- papier wodny 2500

- pasta tempo

- miękka szmatka

 

Efekt przed i po:

im000145.th.jpg

 

1. Miejsce oczywiście wcześniej umyte oklejamy taśmą możliwie najbliżej rysy (im bliżej tym mniej potem jest do polerowania)

im000147.th.jpgim000148.th.jpg

 

2. Natrysnąć cienką warstwę lakieru

im000149.th.jpg

 

3. Zdjąć taśmy

im000150.th.jpg

 

4. Po 5-10 min, kiedy lakier wyschnie, ale jednocześnie nie jest jeszcze zbyt twardy zaczynamy polerkę pastą tempo. Polerować w poprzek rysy. Jeśli warstwa lakieru jest gruba, można pomóc sobie papierem wodnym, przeszlifować BARDZO DELIKATNIE na mokro i potem dokończyć polerowanie pastą

Polerować do momentu kiedy po bokach rysy nie będzie widać nowego lakieru.

Papier:

im000152.th.jpg

 

Po papierku, przed polerowaniem

im000155.th.jpg

 

I koniec

im000157.th.jpg

Wypolerowanie rysy z fotki zajęło mi jakieś 30 min (jak widać jeszcze parę mi ich zostało :P )

Efekt jest na tyle dobry, że nie widać podkładu który mocno kontrastuje z lakierem. Wadą jest to że rysa dalej jest widoczna jako wgłębienie, ale tylko pod pewnym kątem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej w miejsce rysy dac troche spachtla do wyrównania i pomalowac ?

prosciej i taniej chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szpachlówkę trzeba oszlifować, czyli zedrzesz lakier dookoła uszkodzenia. Będzie potem wielki placek do malowania i na pewno będzie widać różnicę odcieni przy malowaniu sprayem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by to było takie takie proste to co by robili lakiernicy ?

To jest fajne jak autko sprzedajesz i masz taką rysę jedną gdzieś nie na widoku jak maska,błotniki czy tylna klapa !Ale nie takie rusy jakbyś przeleciał tym autkiem przez druty kolczaste.Chciał bym zobaczyć to auto za rok po trzecim tak zabiegu !

Prawdopodopnie będzie to malował następny właściciel !

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak by to było takie takie proste to co by robili lakiernicy ?

To jest fajne jak autko sprzedajesz i masz taką rysę jedną gdzieś nie na widoku jak maska,błotniki czy tylna klapa !Ale nie takie rusy jakbyś przeleciał tym autkiem przez druty kolczaste.Chciał bym zobaczyć to auto za rok po trzecim tak zabiegu !

Prawdopodopnie będzie to malował następny właściciel !

Pozdro

 

Nie zrozumiałeś chyba dobrze przekazu tego poradnika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie !

Pomysł jest OK !

Przekaz jest zrozumiały,niezrozumiałe jest tylko kto jest usatysfakcjonowany tym wynikiem"Efekt jest na tyle dobry, że nie widać podkładu który mocno kontrastuje z lakierem. Wadą jest to że rysa dalej jest widoczna jako wgłębienie, ale tylko pod pewnym kątem."

Jak mniemam to i tak to trzeba będzie pomalować prędzej czy póżniej a koszta aerozolu i innych materiałów to około powiedzmy 30 zł .....

Pozdro

 

---------- Post added at 19:52 ---------- Previous post was at 19:51 ----------

 

Chyba że tak będziemy jeżdzić autkiem,że będzie ono pod odpowiednim kątem ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy to inaczej interpretuje. Ja taką metodę uważam tylko za rozwiązanie czasowe. Tomkowi został zapewne lakier po malowaniu lusterek, więc żeby do wiosna dotrwać i jakoś to ładnie wyglądało. bo chyba lepsze rysy widoczne tylko pod kątem niż takie białe do podkładu. A na wiosnę do lakiernika. Ja to tak zrozumiałem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie !

Pomysł jest OK !

Przekaz jest zrozumiały,niezrozumiałe jest tylko kto jest usatysfakcjonowany tym wynikiem"Efekt jest na tyle dobry, że nie widać podkładu który mocno kontrastuje z lakierem. Wadą jest to że rysa dalej jest widoczna jako wgłębienie, ale tylko pod pewnym kątem."

Jak mniemam to i tak to trzeba będzie pomalować prędzej czy póżniej a koszta aerozolu i innych materiałów to około powiedzmy 30 zł .....

Pozdro

 

---------- Post added at 19:52 ---------- Previous post was at 19:51 ----------

 

Chyba że tak będziemy jeżdzić autkiem,że będzie ono pod odpowiednim kątem ????

 

Rysy na masce nie wzięły się z nikąd tylko prawdopodobnie z dresu w 3 paski. Ogólnie rysy znajdą się na kilku elementach, koszt lakierowania elementu 200-300 zł i tydzień bez auta. Wyglądają na tyle żenująco że lepiej je zamaskować do czasu lakierowania - taki był cel. Tak żeby było to w miarę trwałe, w miarę wyglądało i w miarę nie przysparzało lakiernikowi roboty w przyszłości. Oczywiście jeśli ma być to zrobione porządnie to musi to zrobić profesjonalista, dlatego nazwałem temat maskowanie, a nie usuwanie rys ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli został lakier to OK !!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo kolego już wiem co będę robić na wiosne jak się ociepli dzieki ci serdecznie za proadnik ;) powiedz mi jeszce czy gdzies w internecie moge zamówić farby w spreyu ? :) kod lakieru wystarczy? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ooo kolego już wiem co będę robić na wiosne jak się ociepli dzieki ci serdecznie za proadnik ;) powiedz mi jeszce czy gdzies w internecie moge zamówić farby w spreyu ? :) kod lakieru wystarczy? :)

Lepiej podjechać do mieszalni lakierów. Na miejscu pomimo tego, ze podasz kod lakieru to sprawdzą na wzornikach czy na pewno to dobry odcień będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezly patent.Ja musze poszukac kogos kto mi cale auto zrobi profi,bo caly porysowany jest...

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności