Skocz do zawartości
herbu

Stuki z okolicy przednich drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam dość nietypowy problem. Otóż od pewnego czasu słychać w aucie dziwne stuki dochodzące z okolic dolnej części drzwi od pasażera, a być może i progu (ciężko jednoznacznie określić). Najdziwniejsze jest to, że wydaje mi się, że źródło tych stuków jak gdyby się przemieszcza. Czasami odgłosy dochodzą z okolić środka auta, czasami nawet z okolic tylnych drzwi, a czasami z okolic drzwi przednich. Słychać przede wszystkim podczas jazdy pod górkę po nierównościach oraz podczas zmiany biegu i przy skręcie w lewo. Stuki te mają dźwięk coś jakby uderzały o siebie dwa metalowe przedmioty, lecz nie do końca tak metalicznie. Co to może być, bo jakoś kompletnie nie mam na to pomysłu. Jedyne co mi do głowy przychodzi, to że może coś dostało się do wewnątrz progu, ale sam nie do końca w to wierzę, bo dlaczego nie słychać tego stuku podczas jazdy z górki, czy podczas skrętu w prawo. Dodam, że amortyzatory i łożyska oraz osłony i odboje mam prawie nowe, wymieniane w lipcu, więc co raczej nic z tym związane, poza tym stuki słychać najczęściej w okolicy połowy auta, jak gdyby w dolnej części drzwi, a może i niżej (w okolicach progu, czy nawet podłogi). Pomóżcie proszę, bo nie cierpię jak coś w autku jest nie tak. Z góry wszystkim dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskocz pod auto i zobacz czy wydech nie uderza o podłogę. Mogą być jeszcze gumy stabilizatora lub zmęczone przeguby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zimie problem powrócił jak bumerang. Za diabła nie potrafię zlokalizować tych uporczywych stuków i już mnie to doprowadza do lekkiego wkurzenia. W zimie, gdy panowały ujemne temperatury, wszystko było super. Podczas mrozów stuki ustały, niestety teraz, gdy zrobiło się ciepło problem ponownie się zaczął, z tym, że nie pojawia się zawsze. Był jakiś czas temu, potem stuki ustały, a dzisiaj ponownie powróciły. Co się dzieje? Ano słychać stuki z prawej strony auta (po stronie pasażera). Są one szczegulnie słyszalne podczas ruchu auta w płaszczyźnie przód-tył (szególnie podczas zmiany biegów, mocniejszego dodania gazu, lub hamowania). Stuki te słychać też szczególnie podczas jazdy pod górę. Dochodzą one od strony pasażera i są to pojedymcze stuki.

I teraz najlepsze - stuki te słyszalne są jakby w dolnej części drzwi. Ale najciekawsze jest to, że w pierwszych metrach jazdy zaraz po uruchomieniu auta słychać je z tyłu (nawet jakby w okolicach tylnego błotnika), i podczas jazdy stukot ten przesuwa się do przodu auta, by po jakimś czasie był słyszalny jakby w dolnej części przednich drzwi, progu, czy nawet przednim błotniku. Nie są to metaliczne stuki, ale na pewno też nie plastikowe - bardziej mają dźwięk jakby twarde tworzywo uderzało o metal.

Panowie jestem totalnie skołowany. Niby te stuki nie są głośnie, nie pojawiają się zawsze (bo bywają dni, a nawet tygodnie, gdy ich zupełnie nie słychać, bądź są minimalne), ale są strasznie upierdliwe, bo nie cierpie, jak coś mi stuka w aucie.

Czy ma ktoś jakieś pomysły co to może być, gdzie szykać ich przyczyny... gdzie jest diabeł ukryty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałeś nic o tłumiku.. tylko on idzie przez całe auto i może to on jest winny temu stukaniu.. U mnie pojedyncze stuki występują z przodu ale wiem że mam przegub do wymiany i właśnie stuki występują przy przyśpieszaniu i jazdę pod górkę. Może też byc zużyta poduszka pod skrzynią..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, tłumik raczej na 99% to nie jest. Cały układ mam nowy, łącznie z gumami, a poza tym biegnie on pod środkową/lewą stroną auta, a stuki ewidętnie dochodzą z prawej strony auta. Poduszka pod skrzynią też raczej odpada, gdyż stuki ewidentnie są jakby w okolicach progu. Jakieś inne pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tonik

Witam.Miałem podobny problem miesiąc temu,okazało się ze była to pęknięta sprężyna od strony kierowcy.Tak samo dochodziły mnie stuki,puki,takie metaliczne jakby dźwięki.Warto sprawdzic.Pozdrawiam:niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności