Skocz do zawartości
Grzesiek13

Kontrolka poziomu oleju ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

jakiś czas temu zapaliła się kontrolka zbyt niskiego poziomu oleju ,

po sprawdzeniu faktycznie okazało się trochę mało oleju .

Oczywiście olej uzupełniłem , kontrolka zgasła , ale teraz

co jakieś 2-3 dni kontrolka ponownie się zapala , poziom oleju

jest ok.

Moje pytanie jast następujące czy po dolaniu oleju kontrolka

powinna zgasnąć czy trzeba ją wykasować poprzez komputer ?

 

Pozdrawiam i liczę na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinna zgasnac chyba ze pompa konczy zywot wtedy kntorlka sie zapala bo cisnienia brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pada ci czujnik ciśnienia oleju. A pojawia ci się jakiś komunikat na FISie? Jeżeli od ciśnienia oleju to nie radze go ignorować i najlepiej podjechać do serwisu i żeby go do VAGa podpięli i sczytali błędy.

Nie ignoruj tego! Jazda z zbyt niskim ciśnieniem oleju może się źle skończyć!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ignoruj tego! Jazda z zbyt niskim ciśnieniem oleju może się źle skończyć!!!!

Jezu nie dramatyzuj. Kolega ma dobry poziom oleju sprawdzał tylko kontrolka wariuje więc spokojnie ...

 

Podjedź pod VAG a tam już powinni się znać co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba podjechać po Vaga. Jeżeli maz olej to daje 90% że to czujnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komunikat jaki się pojawia to "check oil level" .

Poziom teraz jest ok.

Kontrolka zapala się raz na 2-3 dni i po wyjęciu bagnetu i sprawdzeniu

poziomu oleju znika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli masz czujnik do wymiany skoro wyskakuje "check oil level"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nei cisnienia oleju, tylko poziomu ktory jest w misce( moze tylko wyczepily sie kable), kontrolka gasnie bo otwierasz maske komputer mysli ze zrobiles cos z poziomem i na jakies 100-200 km kontrolkka znika, na takeij to dziala zasadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Kontrolka sygnalizuje potrzebę zajrzenia pod maskę. To raczej nie czujnik. Jeśl jest uszkodzony to jest inny komunikat. A dolej oleju pod max. A no i jeszcze jedno. Jeśli masz uszkodzona krańcówke maski (czujnik otwarcia) to kontrolka nie gaśnie ! Zdejmij kleme + z aku. Powinna zgasnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, ale sam pisze

Kontrolka zapala się raz na 2-3 dni i po wyjęciu bagnetu i sprawdzeniu

poziomu oleju znika.

takze u niego ewedentinie czujnik w misce,skoro poziom na bagnecie jest miedzy max a troche powyzej minimum to czujnik albo sie wypial, albo przestal dzialac, lub przetarl gdzies kabel po drodze innej opcji raczej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazał się sam , dolałem oleju do poziomu prawie max. i kontrolka

zgasła na amen ,

wcześniej po zapaleniu się kontrolki dolałem do połowy pomiędzy min. a max.

Czyli morał z tego taki że po zapaleniu kontrolki popziomu oleju trzeba dolać olej na max.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli morał z tego taki że po zapaleniu kontrolki popziomu oleju trzeba dolać olej na max.

Tylko jak przesadzisz z tym maxem to możesz mieć dużo gorsze skutki niz zapalenie sie samej kontrolki bo będziesz mial nadmiar oleju i możesz uszkodzić silnik także najlepiej lać umiarkowanie [po trochu] żeby nie przesadzić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej tu jest problem pierscieni itp czyli remont silnika sie szykuje skoro tyle oleju bierze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W be5 wystarczy odpiąc kleme+.miałem tak u siebie. Też uszkodzona krańcówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy jak odepne kleme, to nie zaszkodze komputerowi?

Mialem tak po zakupie, auto stalo dlugo i sie aku,mulator rozladowal, mase bledow w kompie...

No i nie wiem, czy mi sie radio nie zablokuje, bo niestety mam przeszczep... Bez kodow oczywiscie :(

jak odłaczysz kleme to radio sie zablokuje jesli masz ori skasuja ci sie licznik dziennych km i zegar a z kompem nic nie powinno sie stac mój passat stał 2 tyg. bez aku i jest oki no tylko adaptacja przepustnicy musiałem zrobic +ustawienie zegara i radia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, olej jest, czujnik poziomu podmieniony, aku odpinane a kontrolka jak sie swiecila tak sie swieci, ktos cos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo po wizycie w aso. Samo wsadzenie wtyczki niewiele dało. Mechanik pogrzebał coś chyba przy czujniku od pokrywy silnika. Dokładnie nie zrozumiałem co zrobił, ale szukaj gdzieś tam :D

Mówił że niektórzy poł auta rozbierają bo nie wiedzą co się stało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że ów czujnik nie za bardzo chce współpracować z resztą auta, znaczy się chyba umarł jakoś dawno temu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po kilku kilometrach od wyjazdu z aso wtyczka wzięła i się wysunęła. Po zamontowaniu jej na swoim miejscu gong od oleju świecił dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności