Skocz do zawartości
doktor80

kluczyk scyzoryk źle działa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś zakupiłem sobie dwie nowe baterie do pilotów (scyzoryki). Jeden działał ok, ale drugi otwierał auto tylko z bliska i to też czasem trzeba było się natrudzić. Pisząc, że z bliska mówię o staniu przy szybie. Pomyślałem, że bateria. Wymieniłem na nową i dalej to samo. Co jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wyczyścić, można jakimś środkiem do elektroniki w sprayu,puźniej dobrze przedmuchać. Jak nie pomoże to może jakieś mikropęknięcie płytki. Nie zawsze to wina baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz tak, cała centralka jest w tej części co grot. Więc będę musiał odkleić znaczek, odkręcić śrubki pod nim i dopiero dobiorę się do elektroniki tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, tam gdzie masz grot jest tylko pestka immo.

 

---------- Post added at 21:20 ---------- Previous post was at 21:17 ----------

 

Ale przecież wymieniałeś baterię to miałes pilota rozebranego, tam gdzie jest bateria, tam jest też elektronika kluczyka.

Zerknij w ten link-->http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=137960&postcount=27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozczepiasz pilota na 2 części-dokładnie w pół,jest tam zatrzask(uważaj,lubi się łamać :D ) a później tylną część znowu na pół,też jest zatrzask :) Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po rozebraniu przeczyściłem płytkę ale od tej strony co była widoczna. Nie czyściłem od tej strony co przyciski dochodzą do płytki. Mogę ta płytkę jakoś wyjąć? Bo może rzeczywiście nie działają np. styki tam gdzie przycisk dochodzi do płytki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam są 2 mikrostyki,jak znasz się trochę na elektronice to możesz to pomierzyć.Płytkę da się wyjąć.Ale po co?Wyczyść tylko tą płytkę i te 2 odstające "wąski" no i te od strony baterii też.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, jest jakiś środek aby popsikać tą płytkę? Mam miernik ale za dobrze się nie znam:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw porządnie przeczyść te styki od baterii i przetestuj.A do czyszczenia elektroniki są specjalne płyny w sprayu też :) Nie pamiętam dokładnie jak to się nazywa...Sprawdź w google :D Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, dzięki koledzy za podpowiedzi. Chyba kojarzy mi się taki preparat do czyszczenia "kontakt plus". Czymś takim potencjometry w gitarach czyściłem ale wejdę w poniedziałek do elektronicznego i zapytam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem w sprayu bo wygodniej :D Nie to żeby był lepszy:)

Ten Kontakt jest dobry, grunt żeby szybko odparował.

Edytowane przez wojtek_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisałem w sprayu bo wygodniej :D Nie to żeby był lepszy:)

Ten Kontakt jest dobry, grunt żeby szybko odparował.

Dokładnie,musi szybko odparować.No i żeby kto raczej nie próbował tym psikać jak baterie będą włożone :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem. A ja też tak mam czasami, że ciężko działa scyzoryk. Czasami bardzo długo trzeba klikać i być blisko, żeby zadziałało. Tylko, że u mnie pomaga wyjęcie baterii, włożenie z powrotem, i działa od każdego klik i na większą odległość. Jaki grzyb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem jeszcze raz pilota i przeczyściłem styki. Ale... tej płytki nie da się wyjąć aby przeczyścić ją z drugiej strony ponieważ założona jest ona na dwóch plastikowych bolcach, które na końcach są zgrzewane. Czyli aby ją wyjąć żeby dostać się do tej strony co przyciski stykają do niej to musiałbym złamać zgrzewy. Kiepsko to szkopki wymyślili. Tak samo moduł od IMO. Trzeba ściągać znaczek. Przecież kurde mogli śrubki zrobić i nie byłoby problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności