Skocz do zawartości
konjo

[3BG] Dziwny zapach jak jest zimno na dworze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy spotkał się ktoś kiedyś z taką sytuacją, że jak jest zimno (dajmy na to <10 stopni) na dworze, to po zapaleniu silnika po jakiejś chwili (tak ok. 20 do 30 sekund) rozchodzi się dziwny zapach (czuć go chyba głównie w środku)? Ciężko określić co to za zapach, ale raczej coś jakby się przypalało (może izolacje przewodów się tak rozgrzewają?).

 

W lato i po prostu jak jest ciepło, w ogóle tego zapachu nie ma.

 

Dodam, że ten zapach znika po ok. minucie.

Edytowane przez konjo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie bedzie to smród z zagrzybionego parownika klimy?? Kiedy ostatnio odgrzybiałes?

 

Jesli nie to,to może ktoryś z przekaznikow się powolutku pali.

Przyjżyj się im , miałem podobnie w B4 czasem podczas jazdy smierdziało przypalanym ebonitem,jak sie okazało jeden z przekaznikow (sterujący praca silnika) miał przypaloną płytke drukowaną.

 

Jedyna rada to wyjąc przekazniki i je po otwierac. Nieczego nie uszkodzisz, spoko możesz zaglądnąc do środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to smród z parownika. To jest smród tak jakby spalenizny.

 

Co do przerzutników - to też raczej nie to, bo w końcu w lato nic nie śmierdziało, a poprzedniej zimy, smród też był...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji wymiany oleju i filtrów spytałem mechanika co to może być. Popatrzył i powiedział tak na szybko, że byćmoże z EGRu kapie na tłumik.

 

Myślicie, że jest to możliwe? Jeśli tak, to np. warto wymieniać EGR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy okazji wymiany oleju i filtrów spytałem mechanika co to może być. Popatrzył i powiedział tak na szybko, że byćmoże z EGRu kapie na tłumik.

 

Myślicie, że jest to możliwe? Jeśli tak, to np. warto wymieniać EGR?

moze najpierw go wyczysc i zobaczysz czy to przezen tak smierdzi ale ja stawiałbym na przekazniki bo jesli klima to bys czuł taki słodko-gorzki zapach z nawiewów ciagle a ty piszesz ze po 1 min znika to poszukaj w tych bezpiecznikach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze najpierw go wyczysc i zobaczysz czy to przezen tak smierdzi ale ja stawiałbym na przekazniki bo jesli klima to bys czuł taki słodko-gorzki zapach z nawiewów ciagle a ty piszesz ze po 1 min znika to poszukaj w tych bezpiecznikach

 

No klimę wykluczyłem od razu. Wiem jak śmierdzi brudna :)

 

Co do przekaźników, to o które ci dokładnie chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat, jako że ostatnio wyszło coś nowego związanego z tematem.

 

Byćmoże to przez mrozy, ale już rzadziej śmierdzi spalenizną jak jest zimny silnik, choć też się zdarza.

Do tego ostatnio jechałem w trasę (ok 2000km w jedną stronę) i zauważyłem ciekawą rzecz. Zaczynało śmierdzieć w czasie postojów, najprawdopodobniej chwilę po otwarciu drzwi (wychłodzeniu wnętrza). Silnik był oczywiście rozgrzany.

 

Innymi słowy wygląda na to, że klima śmierdzi spalenizną, jak musi szybko nagrzać wnętrze. Takie są moje obserwacje. Czyli niby niezależnie od tego czy silnik jest zimny czy nie (dodam, że teraz na mrozach, na zimnym silniku nie śmierdzi).

 

Sam już nie wiem, czy tam coś może kapie i się wypala, czy nie...

 

Co może w klimie tak śmierdzieć? Przecież nie ma tam grzałek chyba żadych... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nagrzewnica jest "grzałką" a pytanie kiedy ostatnio odgrzybiałeś klimę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nagrzewnica jest "grzałką" a pytanie kiedy ostatnio odgrzybiałeś klimę?

 

No tak - chodziło mi o jakieś elektryczne grzałki :)

 

A klimę odgrzybiałem z pół roku temu jak nic, jak nie dłużej. I zapomniałem dodać, że będę ją w tym tygodniu właśnie odgrzybiał (plus oczywiście wymienię filtr). Faktycznie może, to grzybek się tak grzeje i pali :) Ale jakoś bardzo mocno nie śmierdzi grzybem. Czasami tylko bardzo delikatnie zajedzie. Ale pojawiło się to z miesiąc temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja teoria jest taka (ale to tylko teoria). Zima marznące końcówki przewodów i większa wilgoć na nich. W momencie gdy włączasz ogrzewanie prąd musi uruchomić wiatrak klimy i wówczas zaczyna iskrzyć (stąd smród palącej się instalacji). Po rozgrzaniu lód ustępuje i prąd ma swobodny ;) przepływ. Gdy wilgoć osiądzie masz od nowa iskrzenie. Być może teraz izolacja na stykach jest nadpalona i masz te zjawisko już kiedy wiatrak się włącza aby dogrzać wnętrze. Sprawdziłbym instalację doprowadzającą prąd do takich urządzeń w aucie. Bo chyba się domyślasz co może się stać gdy coś spowoduje zwarcie. W pierwszej kolejności postawiłbym na tego typu urządzenia, gdyz jak piszesz pojawia się to tylko w zimę (czyli wiatraki i dmuchawy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moja teoria jest taka (ale to tylko teoria). Zima marznące końcówki przewodów i większa wilgoć na nich. W momencie gdy włączasz ogrzewanie prąd musi uruchomić wiatrak klimy i wówczas zaczyna iskrzyć (stąd smród palącej się instalacji). Po rozgrzaniu lód ustępuje i prąd ma swobodny ;-) przepływ. Gdy wilgoć osiądzie masz od nowa iskrzenie. Być może teraz izolacja na stykach jest nadpalona i masz te zjawisko już kiedy wiatrak się włącza aby dogrzać wnętrze. Sprawdziłbym instalację doprowadzającą prąd do takich urządzeń w aucie. Bo chyba się domyślasz co może się stać gdy coś spowoduje zwarcie. W pierwszej kolejności postawiłbym na tego typu urządzenia, gdyz jak piszesz pojawia się to tylko w zimę (czyli wiatraki i dmuchawy).

 

Jako, że się nie znam na tym za bardzo, mógłbyś rozjaśnić, które przewody/wiatrak sprawdzić? (chodzi o ten przy wiatraku chłodnicy?) Byćmoże jest to to co mówisz, chociaż wydaje mi się, że wiatrak klimy nie pracuje jak jest zimno, bo i sprężarka nie pracuje (ale to też jest gdybanie, bo nie wiem czy tak jest na pewno:) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 2 dni mam to samo, smród w aucie na postoju po jeździe, pierwsze skojarzenie to ze może sprzęgło bo po malu sie kończy, parkuje równolegle tyłem przy krawężniku a że jest śnieg to zdarza sie kila razy do przodu i tylu podjeżdżać, ale to chyba nie palące sie sprzęgło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe. To jest dziwna sprawa. Od jakiegoś czasu smród ustał. Albo się coś wypaliło do reszty, albo ma przerwę :)

 

Przewodów jeszcze nie sprawdzałem, ale może przejrzę niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję temat...

 

Dzisiaj pierwszy raz w tym roku, znowu pojawił się smród. Może dlatego, że jest zimno albo wilgotno, albo nie wiem co i klima znowu musi grzać a nie chłodzić...

 

Różnica jest tylko taka, że ten smród spalenizny dłużej trzymał. Zauważyłem jakiś czas temu, że powoli (bardzo powoli, ale zawsze) ubywa mi G12. Może być tak, że po prostu gdzieś kapie, na jakieś elementy, które się nagrzewają (właśnie przy niskich temperaturach, kiedy klima musi grzać)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwny zapach z klimy na ogrzewaniu na ful zona określiła na spalony kurczak intensywny zapach ale tylko wtedy jak jak ogrzewanie grzeje powyżej 23 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności