Skocz do zawartości
tnt1200

Drzwi z tylu nie chca sie zamknac, bagaznik otworzyc - co sie dzieje ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukalem ale nie znalazlem - otoz moj problem to brak mozliwosci otworzenia bagaznika ( nawet po odblokowaniu pilotem ) a takze na niemoznosci domkniecia ( zamkniecia ) tylnych drzwi z lewej i prawej strony. Po pol godziny poszlo z 1 a po 20 min udalo mi sie zamknac 2.

 

Co sie dzieje ? bagaznik juz od paru dni tak jakby gorzej sie otwieral - czy ktos mial podobny problem ? Temperatury na plusie ( 10 i wiecej ) takze co moze byc tego przyczyna ?

 

Dodam ze mam tez problem z wycieraczkami - nawet przy pojedynczym wcisnieciu chodza min 8 - 10 razy i zatrzymuja sie w dziwnych miejscach. Co to moze byc ?

 

Pozdrawiam i dziekuje z gory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo masz gdzies zwarcie albo przekaznik od wycieraczek lub zamki sa do sprawdzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co dwycieraczek to mam pomysla, moze masz czujnik deszczu , ja go mam i wycieraczki chodza jak chca . do reszty nie mam zielonego pojecia , u mnie mam problem z bagaznikiem pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
otoz moj problem to brak mozliwosci otworzenia bagaznika ( nawet po odblokowaniu pilotem )
Było na ten temat opcja -> szukaj -> klapa tylna (sedan lub kombi, variant) i czytaj
a takze na niemoznosci domkniecia ( zamkniecia ) tylnych drzwi z lewej i prawej strony.
Taka sama droga jak powyżej tylko w temacie napisz drzwi tylne
Dodam ze mam tez problem z wycieraczkami
Podobna metoda tylko wpisujesz wycieraczki, awaria. Było na te tematy bardzo dużo.

 

O qrde kotlecik sprzed 2 tygodni :wstyd:

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Było na ten temat opcja -> szukaj -> klapa tylna (sedan lub kombi, variant) i czytaj Taka sama droga jak powyżej tylko w temacie napisz drzwi tylne Podobna metoda tylko wpisujesz wycieraczki, awaria. Było na te tematy bardzo dużo.

 

O qrde kotlecik sprzed 2 tygodni :wstyd:

 

Jak wiesz, że było to podaj linki. Bo tak odpisać potrafi 9-letnie dziecko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wiesz, że było to podaj linki. Bo tak odpisać potrafi 9-letnie dziecko.
A co to paluszki powykręcał reumatyzm? Napisałem powyżej instrukcję jak samemu szukać. Mirek w ciągu 3 miesięcy można opanować instrukcję obsługi opcji szukaj. I według niej po wpisaniu znalazłem odpowiedzi co do np. tylnej klapy w kombi

tu masz linka KLIK

a tu masz dotyczący klapy tylnej sedan

tu masz linka KLIK

Powiem ci jedno że trzeba rroszkę gimnastyki paluszkami i głową a wszystko zostanie znalezione. To samo dotyczy drzwi i innych rzeczy w naszych autach.

Po wpisaniu słów zamek klapa tylna wyskoczyło mi 40 tematów po odsianiu aut B3i4 oraz innych modeli zostaje kilka albo kilkanaście tematów dotyczących B5. Ale Mirku ucz się sam a nie będziesz musiał pisać że 9 letnie dziecko potrafi coś napisać a nie dać linka. Resztę tematów poszukaj sobie za pomocą opcji szukaj. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mierz wszystkich swoją miarą. Bo wszyscy synowie profesorów byliby profesorami, a prezydentów prezydentami. Nie często to się zdarza. Wg Ciebie, to wszyscy nauczyciele powinni mieć jedną odpowiedź uczniowi - przeczytaj sobie książkę, tak jak i ja czytałem.

Dodam jeszcze, że za pochopnie spławia się pytających.

Mój przykład dot. spuszczenia płynu z chłodnicy.

Moder wyrzucił temat na śmietnik podając linka z komentarzem to już było.

Jednak w opisywanym linku dotyczyło chłodnicy z kranikiem, a moja była bez. Miałem więc przewiercić swoją chłodnicę, zamontować kranik i wypuścić płyn?

pzdr

Edytowane przez mirek-pas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podyskutujmy na PW to nie jest miejsce do OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moder wyrzucił temat na śmietnik podając linka z komentarzem to już było.

skoro było to po co się powtarzać i można do istniejącego dopisać

Jak wiesz, że było to podaj linki. Bo tak odpisać potrafi 9-letnie dziecko.

większość 9ciolatków bardziej jest już obkutych z komputerów niż my także z SZUKAJKI by skorzystało

mirek-pas zrozum raz na zawsze nie za każdym razem dostaniesz link, czasem trzeba samemu się wykazać

 

OT

jeśli juz pijesz do swojego problemu

Miałem więc przewiercić swoją chłodnicę, zamontować kranik i wypuścić płyn?

nie ma bata w każdej chłodnicy na górze i na dole jest doprowadzenie i odprowadzenie płynu, z dolnego na pewno daje się zdjąć przewód także żadnego problemu ze spuszczeniem nie widzę

 

dalsza dyskusja nie na temat będzie nagradzana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dalsza dyskusja nie na temat będzie nagradzana

 

A może lepiej zablokować możliwość pisania wszystkim poza moderatorom? Przecież wszystko jest już napisane i wszystko można znaleźć przy użyciu funkcji szukaj.

 

Bardzo proszę Marcinie, abyś przeczytał mój post i przedyskutował ten temat wraz z innymi modami. Nie piszę złośliwie broń Boże, poprostu chcę zwrócić Wam na cos uwagę.

 

Po krótkiej wymianie PW z modem ustaliłem, że niektórzy z Was działają na szkodę forum. Dlaczego tak sądzę? Otóż straszenie nagrodami, czy karanie oprócz niewątpliwych zalet ma spore wady. Taka "nagroda" spowoduje to, że ktoś kto chciałby cokolwiek powiedzieć w danej kwestii zleje temat i się nie odezwie. Pomijam czy chciał dodac cos mądrego, czy tez nie. Cokolwiek jest napisane, dociera do sporej liczby użytkowników i oni sami zdecydują czy im się to przyda czy też nie. Nie widzę nic złego w przypadku gdzie forumowicz pisze o kłopotach ze zdiagnozowaniem przykładowo łożyska koła a temat się rozwija i oprócz dodatkowej instrukcji wymiany i kilku uwag do tej czynności rozmowa schodzi na temat narzędzi do tego używanych i ich cen. Co w tym złego bo nie rozumiem?? Pamiętajcie drodzy modowie, że auta nasze się rozwijają, rozwijają się też serwisy. Zmienia się sprzęt do diagnostyki, ewoluują metody sprawdzania, powstają tez różne narzędzia pomocnicze. Dlaczego więc odsyłacie do opcji szukaj i sugerujecie odkopywac starocie zamiast iść nowo przetartymi szlakami? To działanie na szkodę forum i forumowiczów. Działanie, które obniża poziom tegoż forum.

Nie dawno został zamknięty wątek o zabezpieczeniu aut.... dlaczego? obecnie minimum raz na kwartał wchodzi na rynek jakaś nowinka związana z tematem zabezpieczeń a Wy zamykacie temat? Nie lepiej skasować pierwsze 10 stron tematu bo straciła ważność? Przemyślcie to proszę i może bardziej liberalnie podejdzcie do użytkowników bo pisanie jakie by nie było cos tam wnosi do sprawy a to pytający zdecyduje czy i w jakim zakresie z tego skorzysta.

 

"temat był wielokrotnie poruszany"- tu też czasem można skrzywdzić pytającego. Opisany w innym poście objaw wcale nie musi mieć tej samej genezy powstania. Inaczej pisząc "nie działanie" czegoś tam może byc spowodowanie wieloma różnymi usterkami. Zamiast kasować takie posty może stworzyć coś w rodzaju trouble shotingu na wzór bosch esi? Algorytm postępowania w określonym przypadku można zrobić zamieścić na forum. Napracujecie się raz, ale temat będzie jasny i czytelny a forumowicze będą Wam wdzięczni. A teraz co? Lipa, bez zastanowienia kosz.... Tyle tylko potraficie? wyrzucić i ukarać? Przemyślcie proszę moje uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"temat był wielokrotnie poruszany"- tu też czasem można skrzywdzić pytającego. Opisany w innym poście objaw wcale nie musi mieć tej samej genezy powstania. Inaczej pisząc "nie działanie" czegoś tam może byc spowodowanie wieloma różnymi usterkami.

Ale w regulaminie jest wyraźnie napisane, że jak jest podobny temat, to się tam dopisz a nie zakładaj nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale w regulaminie jest wyraźnie napisane, że jak jest podobny temat, to się tam dopisz a nie zakładaj nowego.

 

Owszem, jest. I to dobry pomysł. Napisałem czasem jak zauważyłeś i chodziło mi zdecydowanie o przypadek w którym pytającemu wydaje się, że żaden z postów nie pasuje do jego objawów.

Wątek wiodący trzeba myślę przefiltrować, opisać właściwie, wytłuścić wszystkie możliwe przyczyny i usunąć bzdury. Ważne, aby to aktualizwać.

Jeśli taki temat będzie podwieszony i będzie zrozumiały dla średnio zaawansowanego forumowicza to nie widzę powodu, aby ktoś musiał zakładać nowego wątku, a jeśli już założy to wtedy można użyć kija.

Na teraz jest wiele wątków, wątki sa mgliście opisane i trudno się przez nie przedrzeć czytającemu. Być może dlatego zakładane są nowe?

Bardziej jednak w moim apelu do modów chodzi o rzekomy OT np na przykładzie wspomnianego łożyska i zejścia tematu na ceny klucza do śruby łożyska. Idąć dalej można porozmawiać na temat momentów dokręcania i skąd je zdobyć. Ja serio nie widzę w tym nic złego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności