Skocz do zawartości
No)more(

Wymiana modułu komfortu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie odnośnie wymiany modułu komfortu, otóż po zakupie auta okazało sie, ze kilka rzeczy przestało nagle działać, centralny zamek el szyby itp, mechanik po podłączeniu kompa powiedział, ze niema sygnału z modułu

szukałem takiego samego na allegro, ale niestety niema, czy moge go zastąpić innym?

otóż mój moduł ma nr 1j0959799G i ma wejścia na 3 wiązki kabli, czy mogę go zastąpić jakimś innym z 3 wtyczkami ? wg naklejki w bagażniku wersja mojego paska to basis rok 98 2el szyby.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem taki sam przypadek z centralnym i polowa tej elektroniki.Tyle ze ja modulu nie wymienilem.Moze sprawdz najpierw(ja tak zrobilem)wiazki kabli dochodzace do modulu i te idace po progu.Ja jak rozebralem wykladzine i prog to polowa tych kabli byla skorodowana i poprzerywana.I do tego cala w zielonym osadzie.Jak to wyczyscilem , podokladalem nowe kable i podlaczylem to wszystko zaczelo mi dzialac.Moze sie myle i zeczywiscie modulek ci poszedl ale sprawdz najpierw te wiazki.Mam nadzieje ze ktos mnie poprze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 dni temu dokopałem sie do modułu, pod wykładziną wszystko jak z fabryki, 0 sladow korozji czy śniedzi, moduł tez wygląda igła, jutro go wyciągnę i zaniosę znajomemu elektrykowi, może to zimne luty czy coś w tym stylu, co jeśli sie okaże, że to jednak moduł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 dni temu dokopałem sie do modułu, pod wykładziną wszystko jak z fabryki, 0 sladow korozji czy śniedzi, moduł tez wygląda igła, jutro go wyciągnę i zaniosę znajomemu elektrykowi, może to zimne luty czy coś w tym stylu, co jeśli sie okaże, że to jednak moduł ?

A sprawdzałeś przewody w miejscu łączenia kilku?? pod czarną izolacją są zgrzewane w fabryce i możliwe że moduł nie ma zasilania.

Poszukaj gdzieś był post w którym było napisane na którym pinie powinien być + do zasilania modułu, jak dobrze pamiętam to "Stern" pisał które to piny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanały w podszybiu mają tendencje do zapychania się są dwa - jeden pod akumulatorem drugi pod serwem. Zalecam regularne sprawdzanie tych odpływów, ja jeszcze wtedy niewiedziałem i zalało mi paska. Efekt, po ulewnym deszczu moduł w obudowie był cały pod wodą jak się obudziłem, zoriętowałem się gdy tel wypadł mi z kieszeni i zrobił plumm. Teraz tzn po roku zaczynają wychodzić błędy. Panowie, czy Vag pokaże błędy w module jeśli takowe będą ? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy Vag pokaże błędy w module jeśli takowe będą ? Pozdrawiam.

Nie wiem jak z poszczególnyymi błędami, w sensie co może pokazać, ale jak VAG będzie miał ogólnie problemy z odczytem modułu komfortu to znaczy że coś jest nie halo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zamykaniem drzwi od kierowcy z pilota i i otwieraniem szyby od kierowcy ale tylko gdy temp. spadnie poniżej około 15 st. gdy jest ciepkoło 20 i wyżej wszystko jest jak należ. Moduł i styki kostrki wszystko czyściutkie sprawdzałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kabelki w drzwiach?? może tam się coś chrzani...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drzwiach sprawdzałem jedynie panel z szyb i był ok tzn na taki wyglądał :), kabli nie sprawdzałem. Jedno jest pewne, to coś jest zależne od ciepła na na zewnątrz. Nawet próbowałem ogrzać moduł przy grzejniku i nie dało rady , a w lecie działa bez zarzutu. No spróbuje jeszcze te kable.. ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabrakło mi dziś czasu na rozbieranie fotela, pewnie zabiorę się za to w sobotę, na spokojnie posprawdzam kable rozbiorę moduł zaniosę elektrykowi do sprawdzenia, zobaczę te odpływy i dam znać co zdiagnozowałem, co do drugiego odpływy to gdzie go szukać, jeden pod aku a drugi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozbiorę moduł zaniosę elektrykowi do sprawdzenia

 

Zanim go szarpniesz sprawdz czy moduł dostaje zasilania bo często się gubią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magistrala danych funkcji komfort w trybie awaryjnym

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

jaka może być przyczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zanim go szarpniesz sprawdz czy moduł dostaje zasilania bo często się gubią.

w której z tych 3 wiązek kabli mam szukać napięcia ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj maila to poślę Ci schemat komfortu. Przyda się pewnie w poszukiwaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za schemat, dam znac co udało sie ustalić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedalej jak wczoraj mialem ten sam problem brak polaczenia z modulem.po podniesieniu dywanika okazalo sie ze kabelek zasilajacy do modulu,tak mi sie wydaje (czerwony z niebieskim paskiem )w modelu z silnikiem AFN zasniedzial w glownej wiazce kolo progu drzwi po zlutowaniu wszystko dziala cacy.

 

---------- Post added at 00:58 ---------- Previous post was at 00:53 ----------

 

jescze jedno wlacz swiatlo w srodku i poruszaj delikatnie wiazka kabli ja tak znalazlem przerwe na kabelku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie taki sam problem mialem jak kolega jurandbor.Sprawdz dokladnie ta wiazke co idzie po progu.Zdejmij ta czarna izolacje i posprawdzaj przewody.Jak napisalem wyzej,ja mialem tam masakre.I widze ze nie tylko ja.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś trochę pogrzebałem, odwinąłem izolacje i okazało się, że na łączeniach niema śniedzi, wszystko wygląda jak nowe, co prawda nie znalazłem łączenia na kablu z zasilania ale miernikiem sprawdziłem i na niebiesko czerwonym kablu napięcia niema, wziąłem kabel i bezpośrednio od aku wsadziłem do kostki żeby sprawdzić i szyby i światło zaczeło wewnątrz działać, centralny nadal nie śmiga, nie wiem czy winny może być jakiś bezpiecznik, kondensator czy inna rzecz? teraz moduł mam na wierzchu nie składałem wszystkiego tylko siedzenie, także dostęp jest na bieżąco..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na niebiesko czerwonym musisz miec napięcie i od tego zacznij. Zgodnie ze schematem który Ci posłałem odnajdz fuse i zmierz napięcie na jego wyjściu. Najczęściej na wyjściu jest i gubi się po drodze do komfortu, ale wyjątki się trafiają, więc pomiar jest konieczny. Jeśli nie ma na fuse (wątpie) to cofaj się wstecz, jeśli na fuse masz to szukaj zbrubienia na kablu bo vw ma dziwnego dostawcę od którego kable się utleniają wewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mardok

Witam,

Napiszę i ja w tym temacie gdyż miałem podobną usterkę.

Najpierw przestało mi gasnąć światełko nad głową, potem "odmeldowały się" elektryczne szyby i lusterka.

Poszperałem i dzięki temu wątkowi udało mi się znaleźć przyczynę.

Rzeczywiście woda poszła po kablach z podszybia ale nie zalała modułu tylko spowodowała zaśniedzienie wiązki. Tyle że tu należy się wyjaśnienie: w wiązkę ktoś kiedyś ingerował (tego Paska mam od roku) i w sposób amatorski połączył kable na okrętkę i zakleił taśmą izolacyjną. Taśma z czasem sparciała i kable na łączeniach zaśniedziały i straciły przewodność. Po rozłączeniu, oczyszczeniu końcówek i ponownym podłączeniu wróciło działanie modułu ale muszę to jutro polutować bo jeszcze potrafi zginąć na moment na wybojach...

Tak więc pozostaje lutowanie i zaciśnięcie termokurczką i powinno podziałać :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności