Skocz do zawartości
jacekplacek08

Błąd 5213 Passat b6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Koledzy zapalila mi sie kontrolka silnika i komputer(nie vag) pokazuje blad 5213.Instrukcja mowi ze to cos z sonda.

Wiecie moze co to oznacza?

Z gory dziekuje za podpowiedz.

Passat 2007 2.0 TDI 170 KM DSG przebieg 130000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

005213 - Czujnik temperatury spalin nr 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego.Wiesz moze czy drogi jest taki czujnik,jezeli bede musial go wymienic?Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH]19158[/ATTACH]

10 - 98

12 - 98

15 - 100,53

ceny z Etki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Rafał.Nie moge rozczytac numeru czesci i miejsca gdzie on siedzi.Moglbys napisac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Problem rozwiazany.Otoz winowajca byl jakis zwierzak.Wlazl do komory silnika i poprzegryzal pare rzeczy.Komputer wykazal jakies przebicie na mase przez te pogryzienia.W serwisie wymienili mi sonde,czujnik temperatury i kawalek maty wygluszajacej.Adam,Rafał jeszcze raz dzieki.Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam podobny problem jak kolega opisał wyżej. Jednak posiadam passata z silnikiem 1.9 TDI 105 KM 2007 rok produkcji. Samochód posiada filtr cząsteczek stałych.

Po zapaleniu kontrolki symbolu silnika komputer pokazał bład 5213, jakiś czas jeździłem z tym błędem. Ostatnio zaczęła migać kontrolka symbolizująca świece żarowe i samochód stracił moc. W diagnostyce pokazało niską wydajność filtra cząsteczek stałych (15 % zanieczyszczenia). Niestety pomimo wywołania procedury wypalania filtr się nie oczyścił. Elektryk podejrzewa że może to być spowodowane błędem czujnika temperatury spalin.

Według tego co opisał mielke próbowałem zamówić w serwisie taką część ale odpowiedzieli ze nie dają gwarancji ze za ten błąd odpowiada podana część. Koszt w serwisie to 440 zł. Nie chciałbym zamówić bez pewności że o nia własnie chodzi. na Allegro spotkałem używana taką część opatrzoną własnie takim symbolem opisaną jako sonda lambda za 140 zł. Proszę o pomoc lub wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czujnik spalin to czujnik spalin a sonda to sonda, zaswiecenie kontrolki swiec zarowych przy tym bledzie to normalne, ale spadek mocy? bez informacji na FISie ze samochod przeszedl w tryb awaryjny to dziwne i moze trzeba ustalic czy to nie czujnik przy Turbinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektryk siedział przy nim bardzo długo i nie mógł dojść dokładnie który czujnik jest uszkodzony. Czy możecie mi wskazać jednoznacznie po kodzie błędu o jakim numerze zamówić część?

Nadmieniam że jest to 1.9 TDI. Rozpoczęty wątek dotyczył silnika 2.0

I jeszcze pytanko, czy poruszanie się samochodem przy takim spadku mocy jest niebezpieczne, czy mogą pojawić się kolejne uszkodzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Czujnik, który spowodował błąd na przedstawionych powyżej rysunkach ma nr 15. Oznaczenie serwisowe G527. Ponoć wszystkie te czujniki maja takie same parametry.

Koszt zakupu w serwisie to 440 zł, kupiłem na Allegro za 119 zł nowy oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,jeżeli ktoś mógłby potwierdzić ,kontrolka silnika vag dwa błędy 005213 oraz009259 czy to czujnik temperatury czy czujnik ci śnienia spalin rok 2006 20 tdi 140km nr vin WVWZZZ3CZ6E171028 .Z GÓRY DZIĘKUJE ZA PODPOWIEDZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności