Skocz do zawartości
Kamilek1307

Zanikający wyświetlacz pomiędzy zegarami.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. w moim pasku w ostatnim czasie zaczął zanikać ten wyświetlacz na którym pokazuje spalanie i te inne pierdoły. Najpierw tak zanikał słabo świecił, a czasami w ogóle nic nie było nic widać.. I nagle dobrze świecił jakiś czas. a teraz już w ogóle nie wyświetla. tylko dwie linie przez całe.. wszystko było dobrze i tak w ciągu dwóch dni sie zwaliło coś. Dodam, że mam ten duży wyświetlacz. Podświetlenie działa prawidłowo tylko zawartość nie jest wyświetlana.. Czy miał ktoś podobny problem, bądź wie ktoś co z tym czymś można poczynić?

Generalnie samochód ma przejechane 120000km. To chyba nie jest dużo. Dziwne, że coś takiego się dzieje przy 3 letnim samochodzie takiej klasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czapaja

Mam to samo? Czerwony wyświetlacz między zegarami żyje własnym życiem: czasem świece czasem nie, rozmazuje się, zanika itp. Miał ktoś taka przypadłość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo w swoim pasku szczególnie jak jest bardzo zimno albo bardzo ciepło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VAG - ciekawostki licznikowe , tam znajdziecie odpowiedż . Naprawa około 400 zł. Jest to typowa bolączka dużych chińskich wyświetlaczy - FIS , tak jak i pękanie w nich tzw cel co objawia się różnymi zygzakami .Przy martwych liniach można spróbować zrobić to samemu - poprawić połączenia pomiędzy płytą licznika a taśmą na ktorej jest jeszcze driver tego wyświetlaca. Robi się to delikatnie nakłuwając igłą wszystkie punkty tego połączenia /tak probują niektórzy naprawiacze z A-gro/.Przy blednącym lub rozjaśniającym się FIS , a dobrych połączeniach - wymiana.

Edytowane przez niki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wraz z innym kolegą z forum mieliśmy tak, że słabo świeciły.

U mnie zaczął słabo świecić kiedy po odpięciu aku podłączyłem go energicznym ruchem (bez iskrzenia).

Kiedy kolejny raz podłączyłem aku tak jak zwykle (powoli, z iskrzeniem) wyświetlacz działa już normalnie.

Kolega z forum miał tak podobnie, tyle że dokładnie odwrotnie.

Spróbujcie odpiąć na chwilę aku i podłączyć na opisane wyżej sposoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. Ponowne podłączenie aku powinno rozwiązać problem. Jak nie pomoże kilka razy to service.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem wyświetlacza to nie nowość ale w 3 letnim aucie powinien jeszcze działać,

sądzę że ktoś pchał paluszki i może nie jest dobrze złożony

 

rozbierałem masę liczników ale w passata B6 nie dostąpiłem zaszczytu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie się samo naprawiło;p i działa:) tzn ktoś mi na parkingu przypakował w drzwi. i się przyznał i z jego OC wstawiłem do VW serwisu i jak mi oddali samochód to wszystko ładanie działa od tamtej chwili.. a skasowali ubezpieczyciela na 8700zł za same drzwi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności