Skocz do zawartości
czajek19

Zmiana Podświetlenia w Radiu

Rekomendowane odpowiedzi

czytałem wiele waszych tematów zwiazanych z wyborem radia. Duzo osob wybiera radia, które maja podświetlenie czerwone , zielone , lub niebieskie gdyż chcą mieć identyczny kolor podświetlenia jak na zegarach itp itd .

w swoim radyjku (posiadam Alpine CDE 9874RR) przyciski mam podświetlane w oryginale na czerowono , wyświetlacz był podswietlany na biało... aż do dzisiaj :D

Wystarczy zakupić kawałek plastiku lub tak jak w moim wypadku ( plastikową okładkę na zeszyt) w kolorze w jakim chcecie mieć podświetlenie WAŻNE jest tylko to aby owy plastik lub okładka nie była matowa tylko przezroczysta !!

i Teraz tak.

wyjmujecie panel z radia z tylu powinno byc 2 lub więcej śrubek . Rozkrecacie je i delikatnie podwadzacie krawędzie .. jedna cześć z druga trzymaja sie na paru zatrzaskach.. Kiedy juz to zrobicie w miejsce gdzie macie tą plastikową szybke gdzie jest wyświetlacz przyklejacie owy okladke kawałkiem izolacji czy zwykłą taśmą (oczywiscie wczesniej musicie wyciac go tak aby sie zmiescil :D) skrecacie panel. Wkładacie do radia ... i Macie podświetlenie w kolor jaki sobie wybraliście :) Nie trzeba wcale kupować specjalnie radia z kolorem wyświetlacza pod zegary ;) Mi od dzisiaj cale radyjko świeci na czerwono :D

 

a oto filmiki na ktorych widać jak to mniej więcej wygląda :

 

1. okładka na zeszyt :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=Y7fW2vMVNaA

 

2. EFEKT KONCOWY :D ( trochę nie wyraźnie na tym filmiku widać ten kolor czerwony) lecz w rzeczywistości jest to taka sam czerwień jaką macie przy wskazówkach na liczniku :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=Ve8H9At-nNo

 

akurat wracałem od kumpla i stwierdziłem, że wrzuce bo i tak spac jakos mi sie nie chce ;) mam nadzieje, że sie przyda pozdrawiam :) i dobranoc :D

Edytowane przez czajek19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko nikt nie naklejał takiej folii na zegary by zmienic sobie kolor podswietlania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zegarów bym nie polecał tak koloryzowac :D :D :D

ale radio naprawde wygląda dobrze :D i w każdym momencie można to odkleić 5 min roboty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności