Skocz do zawartości
Gość krzysiekwitula

Brak przyspieszania od 3500 obr/min

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krzysiekwitula

Witam mam problem z paskiem, 1.8 AAM+gaz 1990 rok, samochód nie przyspiesza powyżej 3,5 tys na 4 biegu. na 3 jeszcze jakoś mu idzie, ale też bez rewelacji, w zasadzie wyprzedzanie od 90 km/h lepiej przeprowadzać na 5 biegu. Sprawdzone gaz, i katalizator. Nowe świece, Nowy filtr powietrza. Na benzynie tak samo jest. Auto nie szarpie, nie pali oleju. Zapala bez problemu. Macie jakieś pomysły? I jeszcze jedno czy jest w tym silniku autodiagnostyka? są jakieś złącza koło lewarka zmiany biegów, ale nie wiem jak to się podłącza, i nie wysyłąjcie mnie do FAQ bo tam nic nie ma o tym silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może łapie lewe powietrze, pada przepływomierz. Chyba najlepiej będzie podpiąć się pod komp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Jeśli gaz masz na silniczku krokowym a nie na śrubie to trzeba sprawdzić sondę lambda.Miałem bardzo podobny objaw i winna była sonda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysiekwitula

A to tam jest przepływomierz? To jest zwykły jednopunktowy wtrysk. Sonda działa jest w 100 % sprawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzałeś sondę?? Bo jak mi padła to silnik pracował tylko w zakresie obrotów do 3tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wysyłąjcie mnie do FAQ bo tam nic nie ma o tym silniku.

czyżby?

 

szukaj to w FAQ i niżej

DIAGNOSTYKA USTEREK I NIESPRAWNOŚCI - VAG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysiekwitula
A jak sprawdzałeś sondę?? Bo jak mi padła to silnik pracował tylko w zakresie obrotów do 3tyś

 

normalnie woltomierzem, jakie powinny być wg ciebie wskazania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie sprawdzałem poprzez interfejs do LPG i na laptopie ładnie widac czy sonda pracuje i czy szybko zmienia swój stan. Napięcie powinno oscylowac od 0.1-0.9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności