Skocz do zawartości
bunia23

wymiana napinacza łańcuszka rozrządu

Rekomendowane odpowiedzi

siemanko moze ma ktos jakiś opis wymiany napinacza łańcuszka rozrządu bo ja obszukałem całe forum i nie znalazłem chciałem zobaczyć czy sam dam rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bedziesz wymienial sam napinacz to dasz rade.jesli lancuch to juz musisz rozrzad zdejmowac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie bym go wyjął i tylko przeczyscił bo podobno tam sie jakies sitko zapycha czy jakos tak ale wolał bym najpierw poczytac o tej wymianie napinacza tylko nigdzie nie moge znaleść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a że tak zapytam czy wyświetla ci jakieś błędy z (napinacza) wariatora faz rozrządu że go chcesz czyścić lub wymieniać??? ..jeśli nie, i tylko ci klekocze łańcuch to nie ma sensu ruszać tego. Co innego jeśli masz błędy z napinacza ale też wpierw bym sprawdził ciśnienie oleju czy przypadkiem smok nie jest przypchany a napinacza bym póki co nie ruszał (do napinacza trzeba mieć specjalne narzędzie ściskające które jest w komplecie z nowym napinaczem), ja już kiedyś przerabiałem ten temat tyle że błedy mi wywalało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez to u siebie przerabialem i powiem ze warkot przy odpalaniu mnie do szalu doprowadzal.... http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=53347

A teraz cisza i spokoj bledow brak :) pozdrawiam

Edytowane przez zeus1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kolego jak kupiłes ten napinacz z tego serwisu w uk musiałes do nich jechac czy ci przesłali . Błedów mi nie wywala tylko wkurza mnie ten warkot jak w starym ciagniku i zdaje mi sie ze troche silnik przez ten napinacz jest zamulony mechanik mierzył cisnienie i podobno postawił na napinacz powiedzial ze to napewno on jest do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w UK wiec sam pojechalem sobie:D Jak bedziesz wymienial napinacz radze odrazu zrobic czyszczenie.Ja za mycie silnika zaplacilem 100 zlotych w polsce robilem wiec nie pieniadze a teraz jestem spokojny ze znow cos sie nie bedzie dzialo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piter

Miałem ten sam problem przy 180 tysiącach szukałem wszędzie napinacza tylko serwis-1800 zł ale znalazłem nowy w Legnicy w sklepie za 1000 na ul.Cmentarnej. W napinaczu siadają także tz.łyżwy.Koszt naprawy z łańcuszkiem napinaczem +uszczelki=robocizna 1800zł:confused: mały kredyt ale maszynka chodzi jak brzytwa:) narka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy wiecie co ile wymienia się łańcuszek rozrządku? Słyszałem wiele plotek w tym temacie i sam nie wiem czemu wierzyć. Mój samochód ma przejechane (na liczniku) 217 tys. Kupiłem go 15 tys km temu i myślę że był cofany. Więc podejżewam u niego ponad 300 tys km. Wymieniałem rozrząd (pasek) ale o łańcuszku dowiedziałem się całkiem niedawno. I sam nie wiem wymieniać, nie wymieniać. Z góry dziękuję za odpowiedź ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymieniałem rozrząd (pasek) ale o łańcuszku dowiedziałem się całkiem niedawno. I sam nie wiem wymieniać, nie wymieniać. Z góry dziękuję za odpowiedź

 

póki nie wywala żadnych błędów napinacza oraz nie hałasuje zbytnio, nie ruszaj, chyba że cierpisz na nadmiar kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
póki nie wywala żadnych błędów napinacza oraz nie hałasuje zbytnio, nie ruszaj, chyba że cierpisz na nadmiar kasy

 

Na nadmiar kasy nie cierpię, raczej na niedobór, dlatego tez zaczynam temat drążyć jak najbardziej szczegółowo się da, bo wiem jakie moga byc konsekwencję zaniedbania, równiez finansowe. Otóż mój problem polega na tym, że mi się wydaję że łańcuch nie hałasuje, natomiast jeden z mechaników (serwisujacy moja instalację gazową, więc raczej nie specjalista od rozrzadu) stwierdził że hałasuje. W dziale dla początkujących użytkowników poruszyłem ten temat również i ostatnio umieściłem informację podsumowującą moje dotychcasowe poszukiwania. Wkleję ją ponizej, jakby ktos szukał podobnych informacji i trafił tutaj.

 

"Pozyskałem pare nowym informacji w temacie łańcuszka rozrządu, więc podzielę z Wami. Może komuś nasuna się refleksje i coś wspólnie ustalimy. Poszperałem troche na naszym forum i znalazłem telefon do mechanika którego jeden z użytkowników polecał w temacie rozrzadu. Mechanik ten powiedział mi że, jednoznacznie dla łańcuszka nie da się określić przebiegu po jakim należy łańcuszek wymienić. Można to zdiagnozować na dwa sposoby. Pierwszy to na słuch. Nalepiej słychać zużycie łańcuszka kiedy silnik jest zimny. Napinacz łańcuszka pracuje w układzie ciśnieniowym i kiedy samochód stoi kilka godzin i jest zimny ścieka z niego płyn. Przy takich warunkach przy uruchamianiu silnika najlepiej "dogorywanie" łańcuszka słychać. Dokładnie jaki dzwięk nie wiem bo nie słyszałem. Druga metoda, najlepsza, to odkręcenie wtryskiwaczy (chyba wtryskiwaczy, tak przynajmnej usłyszałem) i sprawdzenie napięcia łańcuszka. Na takie coś jestem z tym mechanikiem umówiony. Mam nadzieję żę wówczas uda mi się rówież usłyszeć ten dzwięk. Jak będę po wizycie, podzielę się z Wami moimi ustaleniami. Jeżeli z wizyty będę zadowolny z chęcia podzięlę się również kontaktem do mechanika. ... "

 

Za każde dodatkowe uwagi będę bardzo wdzięczny.

Edytowane przez Gość
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro są wszystkie napinacze w podobnej cenie: http://allegro.pl/napinacz-lancucha-audi-vw-seat-skoda-1-8-1-8t-oryg-i2281269943.html np ten zestaw. Ale czy to wogole jest cos warte?

 

Bylem u kilku mechanikow i kazdy mnie straszy ze moj napinacz juz glosno chodzi i trzeba wymienic, ale poki co zadnych mi bledow od napinacza mi nie wywala, no i zastanawiam sie czy kupic ten zestaw z linka wyzej czy nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może mi podpowiedzieć czy ten napinaczz z linka pasuje do mojego AWT? a moze ktos zna numer katalogowy pasujacego napinacza? bo nie moge nic namierzyc w necie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taki problemik , że teraz jest już zimno i jak odpalam to słychać sekundowy warkot przy odpalaniu zimnego silnika. Mam używany napinacz z audi a4 b7 z ori przebiem koło 160 tys. Prawie darmo mnie kosztował , więc myśle żeby sobie go wymienić i zobaczyć co będzie. I teraz tak nie wiem czy wymienić ten napinacz z łańcuszkiem z audi czy zostawić mój stary a wymienić tylko napinacz ? Jak wymieniałem uszczelkę pod napinaczem to robiłem znaki na łańcuchu (16 ogniw) gdzie znaki jeszcze zaznaczyć? I jeszcze pytanie jak ustawia się wałki żeby krzywki były ułożone tak jak poprzednio ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności