Skocz do zawartości
sebam

Pomoże mi elektryk?

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to ze masz przerwę na zerze zamiast na fazie :P uważaj przy wymianie zarówek :P

 

gdzie przerwę, na włączniku?

 

na włączniku zgaszonym mam fazę i zero, jak zapale światło - faza znika (próbówka nie świeci na obu żyłach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu uziemienia do wyłącznika się nie ciągnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie przerwę, na włączniku?

 

na włączniku zgaszonym mam fazę i zero, jak zapale światło - faza znika (próbówka nie świeci na obu żyłach)

Przez wyłącznik masz puszczone "zero",a fazę bezpośrednio na żarówkę,w przypadku gdy wyłącznik jest otwarty,na jednym zacisku masz zero,a na drugim fazę która przechodzi przez żarówkę i wraca przewodem na drugi biegun wyłącznika.Jeśli nie wierzysz, to wykręć żarówkę i faza zniknie na wyłączniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czemu uziemienia do wyłącznika się nie ciągnie?

Bo na przewodzie ochronnym NIE WOLNO montować żadnych wyłączników!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo na przewodzie ochronnym NIE WOLNO montować żadnych wyłączników!

Pewnie koledze nie chodziło o wyłączenie ochronnego,a o podłączenie do obudowy wyłącznika.Niektóre firmy mają w obudowach swoich wyłączników zacisk przewidziany do podłączenia PE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeeli nie ma uziemieni w przewodzie do wyłącznika to co się dzieje z ładunkiem statycznym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przez wyłącznik masz puszczone "zero",a fazę bezpośrednio na żarówkę,w przypadku gdy wyłącznik jest otwarty,na jednym zacisku masz zero,a na drugim fazę która przechodzi przez żarówkę i wraca przewodem na drugi biegun wyłącznika.Jeśli nie wierzysz, to wykręć żarówkę i faza zniknie na wyłączniku.

 

 

To by sie zgadzało co piszesz, aż jutro to sprawdze bez żarówki, ale chyba jakbym zamknął włącznik (czyli podał zero na tę żyłę fazową przy właczniku) to by mnie trzepło i korek wybiło? :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To by sie zgadzało co piszesz, aż jutro to sprawdze bez żarówki, ale chyba jakbym zamknął włącznik (czyli podał zero na tę żyłę fazową przy właczniku) to by mnie trzepło i korek wybiło? :fajny

Jeśli się dotkniesz do obydwu przewodów,to na pewno zaznasz elektrycznej miłości.Co do bezpiecznika,to na pewno nie wyrzuci, bo zamykając wyłącznik podajesz zero na odbiornik(żarówka),a nie zwierasz bezpośrednio fazę z zerem.:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeeli nie ma uziemieni w przewodzie do wyłącznika to co się dzieje z ładunkiem statycznym?

A co się ma dziać? Przewód ochronny to ochrona przed porażeniem, wyrównanie potencjału w głównej mierze, ale nie tylko...

Ładunek statyczny? Nie wiem czy o tym samym mówimy, ale inż. nie jestem i tak na chłopski rozum, przy taki niskich mocach w instalacji domowej, takie zjawisko o ile w ogóle może wystąpić skoro włączniki są izolowane (mówię o tych częściach, które dotykamy ;)) to występuje w jakiejś znikomej formie, ale ponawiam... o ile w ogóle występuje. Zaznaczam, że inż. ze mnie marny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności