Skocz do zawartości
Gość Przemas20

Całkowity koszt rejestracji auta

Rekomendowane odpowiedzi

blachy to tablice rejestracjne próbne potocznie ;) do dostania w WK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to akurat wiem, sorry ;) źle sformułowałem pytanie.. Chodziło mi o "czerwone napisy" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to akurat wiem, sorry ;) źle sformułowałem pytanie.. Chodziło mi o "czerwone napisy" ?
no to kolor liter wytłoczonych na tych blachach np C1 C000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz też zakupić tablice celne na 5 dni koszt 100ojro - http://kurzzeitkennzeichen.pl/

 

tablice żółte w niemczech kupujesz w zależności od kogo bierzesz za 20-30 euro, zakładasz i jedziesz ,kiedyś potrzebny był przegląd teraz nie ,masz umowe ,brif ,wymeldowanie i oczywiście papierek na tablice i gonisz do polski

 

jak robisz pierwszy przegląd w polsce to ściągasz tablice i na przegladzie pisze ci ze auto bez tablic i masz zgłowy urzad komunikacji nikt nie pyta wtedy o numery , ja na tablicach zajechałem na przeglad przed wjazdem zdjołem tablice i poszlo , wyjezdzasz zakładasz ,przeglad chowasz i jedziesz do domu, a jak juz masz swistek przegladu to nikt nie puya jak ono sie znalazło w polsce

Edytowane przez bolo02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tablice żółte w niemczech kupujesz w zależności od kogo bierzesz za 20-30 euro, zakładasz i jedziesz ,kiedyś potrzebny był przegląd teraz nie ,masz umowe ,brif ,wymeldowanie i oczywiście papierek na tablice i gonisz do polski

 

jak robisz pierwszy przegląd w polsce to ściągasz tablice i na przegladzie pisze ci ze auto bez tablic i masz zgłowy urzad komunikacji nikt nie pyta wtedy o numery , ja na tablicach zajechałem na przeglad przed wjazdem zdjołem tablice i poszlo , wyjezdzasz zakładasz ,przeglad chowasz i jedziesz do domu, a jak juz masz swistek przegladu to nikt nie puya jak ono sie znalazło w polsce

ale kolegi auto jest już dwa lata po wyrejestrowaniu w Austrii (podobno) więc raczej to nie przejdzie chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem czytałem i wogóle nie pchał bym sie w to auto, za dużo w tym przypadku nie wiadomych ,pisałem ogólnie jak teraz jest z tablicami i sciąganiem autka z zagranicy,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiem czytałem i wogóle nie pchał bym sie w to auto, za dużo w tym przypadku nie wiadomych ,pisałem ogólnie jak teraz jest z tablicami i sciąganiem autka z zagranicy,
no ja też nie to śmierdzi na kilometr kryminałem

a to co ty podałeś to jest ok ale jak teraz jedziesz po auto i ono jest teraz wyrejestrowane tam (np Niemcy czy Austria itp)a ty od razu je tu rejestrujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a to co ty podałeś to jest ok ale jak teraz jedziesz po auto i ono jest teraz wyrejestrowane tam (np Niemcy czy Austria itp)a ty od razu je tu rejestrujesz

 

 

nie zabardzo teraz kumam o co ci chodzi z tym ""od razu je tu rejestrujesz""" ale jak sprowadzasz auto too zeby je zarejstrować w polsce musisz mieć przeglad i reszte tych powalonych papierków, jak sprowadzasz na zyczenie klijeta i chce miec przygotowane do rejestracji to mu to robisz ,jesli nie to sprzedajesz auto tak jak przyprowadziłes i tyle a reszte sobie sam załatwia,a i jak bierzesz auto z zagranicy to ono musi miec wymeldowanie inaczej nie moze być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie zabardzo teraz kumam o co ci chodzi z tym ""od razu je tu rejestrujesz""" ale jak sprowadzasz auto too zeby je zarejstrować w polsce musisz mieć przeglad i reszte tych powalonych papierków, jak sprowadzasz na zyczenie klijeta i chce miec przygotowane do rejestracji to mu to robisz ,jesli nie to sprzedajesz auto tak jak przyprowadziłes i tyle a reszte sobie sam załatwia,a i jak bierzesz auto z zagranicy to ono musi miec wymeldowanie inaczej nie moze być
Z tym "od razu je tu rejestrujesz" to chodziło mi o to że po sprowadzeniu rejestrujesz a nie tak jak u kolegi auto 2 lata wyrejestrowane w Austrii i dopiero rejestracja w Polsce teraz

Rozumiesz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tym "od razu je tu rejestrujesz" to chodziło mi o to że po sprowadzeniu rejestrujesz a nie tak jak u kolegi auto 2 lata wyrejestrowane w Austrii i dopiero rejestracja w Polsce teraz

Rozumiesz ??

 

 

kumam kumam teraz, zgadza sie auto dwa lata temu wymeldowane,przez dwa lata nie istniało i nagle sie znalazło nie wiadomo co sie z nim działo od wymeldowania ,to jakas jedna wielka sciema ,ja osobiscie odradzam takie auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kumam kumam teraz, zgadza sie auto dwa lata temu wymeldowane,przez dwa lata nie istniało i nagle sie znalazło nie wiadomo co sie z nim działo od wymeldowania ,to jakas jedna wielka sciema ,ja osobiscie odradzam takie auto
mee tuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po

1. spisanie takiej umowy, czyli z "Niemcem" pomijając faktycznego sprzedającego jest przestępstwem

2. Jak coś będzie nie tak z autem to szukaj wiatru w polu, bo przecież spisałeś umowę z "Hansem" w Monachium, a nie z komisem, który wszystkiego się wyprze.

3. Auto zostało wyrejestrowane 2 lata temu i dalej co się działo z autem ? Takie pytania będą w celnym. Na złożenie deklaracji od nabycia wewnątrzwspólnotowego wg. ustawy masz odpowiedni termin, który na pewno nie wynosi 2 lata, a 14 dni(wcześniej 5 dni), więc będziesz musiał się tłumaczyć co jak i dlaczego.

Ja bym odpuścił to auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do rejestracji biorą pod uwagę datę zakupu (na umowie)

a to że austryjak go wyrejestrował 2 lata temu to jego sprawa

to w końcu można czy nie :D? bo się gubię :doh

 

w każdym bądź razie będę próbować, żeby on to wziął na siebie a następnie ja od niego. Jeśli nic nie ma do ukrycia to się zgodzi (ja pokrywam koszty tego kupna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to w końcu można czy nie :D? bo się gubię :doh

 

w każdym bądź razie będę próbować, żeby on to wziął na siebie a następnie ja od niego. Jeśli nic nie ma do ukrycia to się zgodzi (ja pokrywam koszty tego kupna)

no to w takiej sytuacji (jeśli się koleś zgodzi) to spokojnie go przerejestrujesz na siebie bo jeśli będziesz miał umowę z nim a nie z Austriakiem to koleś musi go najpierw zarejestrować na siebie potem ty tylko idziesz do WK po nowe tablice i śmigasz po ok 2 tygodniach idziesz po stały dowód i cieszysz się paskiem :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności