Skocz do zawartości
kwiatu23

problem chyba z modułem komfortu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj niechcący zrobiłem zwarcie w zapalniczce samochodowej. Wymieniłem bezpiecznik i ok.

Dziś rano zauwazylem ze lamka od oświetlenia wnętrza dziwnie sie zachowuje, raz sie zapala, raz gasnie. Ponadto brak jest podswietlenia przyciskow szyb i klimatronika. Termometr na klimatroniku rowniez nie wskazuje temperatury. Centralny nie zamyka drzwi, sygnalizuje tylko zamkniecie kierunkami i zamyka klape.

Jadac do pracy objawy zaczeły ustępować i pojawiac sie z powrotem. Po odłączeniu klemy od akumulatora wszystko na chwilę wróciło do normy.

A teraz centralny raz działa raz nie, podswietlenie klimatronika dziala. Nie wyswietla temp. na klimatroniku i nie ma podswietlenia sterowania szyb.

Czy komputer mogł ulec uszkodzeniu czy tylko ktorys bezpiecznik?

Czy pomoze podpiecie pod VAGA i wykasowanie blędów?

Bezpiecznik nr 14 jest ok. sprawdzilem.

Znalazlem podobny problem:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=15331&highlight=centralny+zamek+pod%B6wietlenie+problem

ale u mnie nie padło całkowicie.

Co robic?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez kwiatu23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze bezpiecznik nr 38

 

Ja miałem bardzo podobnie, zobacz:

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=667089#post667089

 

Post nr 7

Edytowane przez bojownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź jeszcze bezpiecznik nr 38

 

sprawdziłem. nie był spalony, ale jedna nóżka była delikatnie zaśniedziała czy przydymiona, ciężko mi to określić. ale nie ważne bo go wymieniłem i jak na razie wszystko ok. po pracy sprawdzę na trasie czy wszystko ok i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ja też miałem przyśniedziałe/przydymione, pozbyłem się tego zeskrobując scyzorykiem :) można tez papierem ściernym :)

 

Wydaje mi się że masz ten sam problem co ja, jest tam kabelek który łączy się z dwoma takimi samymi kabelkami, jest to łączenie fabryczne i pewnie już zaśniedziałe przez co kiepsko łączy, i teraz w zależności od naprężeń w aucie raz styka raz nie...

 

Poczytaj link do postu który podałem Ci wyżej tam wszystko opisałem, to nie musi być ten kabel, jest tam kilka kabli zasilających moduł komfortu, ale stawiam na ten, bo tylko ten chyba ma to rozgałęzienie co osłabiło jego konstrukcje, w miejscu łączenia jest zaizolowany taśmą szmacianą.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez bojownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie.

po wymianie bezpiecznika wszystko ok. przynajmniej przez weekend.

temat do zamknięcia.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności