Skocz do zawartości
naflet

dziwne piszczenie chyba z okolicy tylnego koła

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czasami ostatni coraz częściej podczas jazdy przy prędkości 30 - 60 km/h słyszę piszczenie z okolicy tylnego koła. Jak lżej lub mocniej zahamuję pisk nie ustaje (sprawdzałem różne warianty hamowania na ostro delikatnie dłużej trzymając hamulec itd). Czy to tłoczek w cylinderku nie odbija do końca klocków czy może coś innego np jakieś osłony na tarczach? Zaznaczam iż jak puszczę kierownicę to auto toczy się prosto, nie ściąga ani w lewo ani wprawo. Pół roku temu słyszałem ten sam pisk ale trwał on przez chwilę i zaraz zanikał, jak się zrobiło lato był kompletny spokój. problem powrócił wraz z przybyciem chłodnych dni. Teraz kiedy piszczenie się już pojawi to piszczy cały czas. Proszę Was o pomoc i ewentualną diagnozę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Hmmm kolego mialem podobny problem w moim pasku z tym ze jak przyhamowalem delikatnie pisk na chwile ustal ale po chwili znow zaczal piszczec.Okazalo sie ze mialem popekane tuleje tylnej belki i to obydwie.Wymienilem je i piski ustaly.wiec moze warto sprawdzic te tuleje belki z tym ze wiem ze one rzadko sie psuly.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem taki problem w ostatnim czasie. Okazało się że klocki miałem już tak zjechane że w czasie jazdy ocierały mi metalowym elementem o tarczę. Wymieniłem klocki i problem ustał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi, umówiłem się z mechanikiem na poniedziałek, najgorsze, ze dzisiaj temperaturka skoczyla do 10 stopni C i piszczenie zniknęło, osobiscie podejrzewam klocki ale pewnosci nie mam, napisze w poniedzialek jaka była przyczyna (o ile ją zdjagnozujemy), pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszę późno ale zarobiony byłem, mechanik odginał osłony tarczy ale to nie pomogło, piszczenie zniknęło samo po przejechaniu około 200 km, wszystkie klocki w stanie b. dobrym, kolejna rzecz której nie znam przyczyny, jak ja tego nie lubię, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj znowu pojawiło się piszczenie, po oględzinach wiem, iż jest to łożysko, teraz chciałbym wiedziec czy na piszczacym czasem lozysku mozna jezdzic czy lepiej nie, piszczenie pojawia sie tylko przy nizszych temperaturach i duzej wilgotnosci powietrza, nie ma zadnych chrobotan itd, tylko pisk jakby metal o gumę tarł, prosze o pomoc, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podpowiedzcie proszę co może u mnie piszczeć. Jadę sobie wolno i słychać takie w miarę równomierne piszczenie z okolicy koła, jak dodam gazu to piszczenie też jest szybsze i w druga stronę jak powoli odejmuje gazu to piszczenie wolniejsze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Podpowiedzcie proszę co może u mnie piszczeć. Jadę sobie wolno i słychać takie w miarę równomierne piszczenie z okolicy koła, jak dodam gazu to piszczenie też jest szybsze i w druga stronę jak powoli odejmuje gazu to piszczenie wolniejsze??
zablokowany klocek gdzies w ktoryms kole nie odbija lub dostal sie jakis kamyczek syf co powoduje piszczenie lewarek kola do gory i sprawdz kazde kolo ktore piszczy . jest jeszcze ewentualnosc ze masz koniec klockow z przodu lub z tylu { jesli masz tarcze } i ogranicznik zuzycia ociera o tarcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Mam tarcze z przodu i z tyłu i zastanawiam się czy jak by kończyły się klocki to nie zapaliłaby się jakaś kontrolka na desce? Przednie klocki wymieniałem jakiś rok temu, więc one powinny być ok, tyłu jeszcze nie wymieniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tylu chyba nie ma czujnikow zuzycia klockow . wymiana inna niz z przodu bo tloczki nie da sie cofnac jak z przodu musisz je wkrecac i wciskac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka

mam takie pytanko... cos piszczy mi w kole z prawej strony. piszczenie pojawia sie i znika :P obojetne jaka prędkość, czy bujnie autem i wtedy (tego jeszcze nie sprawdziłem czy jest taka zależność), klocki nowe, ostatnio smarowałem wszystkie prowadnice i tłoczki- tu jest :ok, tuleje tylnej belki, amorki i ich poduszki nowe... co to może być?

czy łożysko piszczy? z wyciem się spotkałem...

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:niekumam zaczyna piszczeć kiedy wchodze w zakręty... wszystko wyglądało ok po wyjęciu kół... :niekumam i co to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odśweżę temat.

Jak jadę prosto coś równomiernie piszczy tak jakby z okolicy lewego przeniego koła, a może innego koła, bo jak wiadomo wszelkie piski, drgania w aucie lubią się przenosić i wprowadzać w błąd co do strony z której występują.

Sądzę że chodzi o koła, ponieważ jak jadę na wprost piszczy szybciej lub wolniej w zależności od prędkości. Jak hamuję pisk ustaje, jak skręcam kołami wchodząc w zakręt pisk ustaje. Może tylko mi się zdaje, ale jak jest ciepło piszczy głośniej, a jak chłodniej to ciszej.

Ma ktoś jakiś pomysł co to może być?

 

Problem rozwiązany. Nikt mi nic nie podpowiedział, ale piszę gdyby ktoś miał podobny problem.

Powodem piszczenia były zapieczone tłoczki w tylnych zaciskach. Klocki nie odbijały do końca.

Jeden tłoczek ładnie dał się wyczyścić, drugi wymieniony na nowy (zestaw naprawczy - 30 zł).

Po tej operacji problem denerwującego pisku zniknął jak ręką odjął.

Edytowane przez kowalo
Rozwiązanie problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!! mam podobny problem z piskami z któregoś koła. jakieś 3 miesiące temu wymieniałem wszystkie klocki i tarcze na nowe i od jakiegoś miesiąca przy małych prędkościach 20 - 60 km/h piszczy coś i chyba z przodu ale nie jestem tego pewny. co to może być??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, a ja mam taki problem z piszczeniem przy prędkości od 50 - 70 km/h. dobiega z prawego przedniego koła.

piszczy już kilka ładnych tys. km ale tak mnie szlag trafia że musze coś z tym zrobić. przy skręcaniu kierownicą w lewo i prawo podczas jazdy piszczenie ustaje , gdy tylko przestanę kręcić problem powraca. ludzie pomocy:(

mechanik wykluczył łożysko bo wg. niego powinno huczeć.

klocki nowe przód i tył , piszczy tak samo na luzie jak podczas przyśpieszania.

tarcze były czyszczone z rdzy ale to nic nie pomogło...

pomocy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności