Skocz do zawartości
Bieniu85

Czy wszystkie automaty w b6 to DSG?

Rekomendowane odpowiedzi

Ze zwiększonym zużyciem paliwa zwykłego automatu zgoda - zawsze na przekładni hydrokinetycznej będą straty (mimo dodatkowego sprzęgła obchodzącego przekładnię). Wymiana oleju - także. Ale awaryjność: hmmm... dobre automaty np. firmy ZF spokojnie wytrzymują 200 tys bez problemów, a technika DSG na razie zaczyna, za 10 lat będzie pewnie podobnie dopracowana...

Jak powiedziałem - o gustach się nie dyskutuje: ja lubię miękkie działanie zwykłego automatu (czego nie ma DSG), inni wolą 0,5s szybciej do setki...

Co do pojemności silników w USA - nie przesadzajmy, "normalne" samochody mają koło 3-4 litrów (nie każdy jeździ Hummerem), ja z uwagi na finanse wypożyczałem zawsze nieco tańsze pojazdy z silnikami o pojemności 2-3 litrów i nigdy nie blokowałem ruchu...

bonito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy skrzynia DSG jeżeli jest sprawna to szybciej i sprawnie przerzuca biegi. Posiada dwa sprzęgła na jednym biegi parzyste a na drugim nieparzyste.Osobiście jedyny dyskomfort odczuwam przy zmianie przełożenia w dół. Co do spalania to oczywiście silniki z DSG mają mniejsze spalanie niż w klasycznym automacie. Spowodowane jest to mniejszymi stratami które generuje skrzynia DSG, po prostu jest ona bardziej efektywna i to nie polega żadnej dyskusji dowodem na to jest wykorzystanie tej skrzyni przez takich producentów jak Porsche i BMW w mniejszych silnikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności