Skocz do zawartości
lokmen

Potrzebuję pomocy w wyborze głośnika niskotonowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Potrzebuję dobrej rado co do niżej wymienionych gratów.

Otóż z poprzedniej 3ki została mi skrzynia z głośnikiem Magnat Xpress, który jest po prostu cienki i nie podoba mi się jego brzmienie. Głośnik chcę podłączyć w mostek do wzmaka DLS CA41 w mostku jest 200 W RMS

 

Teraz kandydaci i ceny w jakich mogę mieć:

 

1. JBL GTO 1214 w cenie 270 zł

 

2. DLS KW12 w cenie 380 zł

 

3. DLS 312D w cenie ok 500 zł

 

Opcją o której się sporo naczytałem jest też:

 

1. Powerbass S-12 który kosztuje ok 380 zł

 

2. Hertz ES 300 w cenie ok 390 zł

 

 

Który z nich wybrać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z Tego co wyczytałem o tym wzmaku to jest na mostku 2x200wat przy 4 ohm czy to ten wzmak ?

 

http://caraudiosecurity.com/shop/product/products_id/5559.html

 

Jezeli ten to moim zdaniem rozglądał bym sie za głośnikiem dwu cewkowym np:

 

1- PIONEER TS-W308D4 ten jest tańszy ok 300zł

2- PIONEER TS-W3001D4 ten jest droższy ok 600zł

 

Sam mam Pioneera TS-W307D4 w obudowie zamkniętej 50litrów pod wzmakiem Blaupunkta 375wat na mostku i gra czysto i ładnie a mam spięte dwie cewki :D ale wzmaczniacz blaupunkta jest troche za słaby w górnych zakresach mocy i musze niedługo zmienic na mocniejszy.

 

Ale jezeli masz wybrac tylko z tych głośników to wybierał bym miedzy :

 

1. JBL GTO 1214 w cenie 270 zł

2. Hertz ES 300 w cenie ok 390 zł

 

Mój wybór padł by na Hertza ,ale model wyzszy Hertz HX 300 D :crazy:

 

Pozdrawaim rmaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się to ten wzmak. I zgadza się że ma 2 x 200 w mostku. Tyle że 2 kanały zasilają już przednie głośniki. Więc pozostaje 1 x 200W na mostku kanału C i D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego hertza es 300, w skrzyni zamkniętej i podpięte to jest pod monoblocka crunch gtx 750. :) Mi to pasuje i gra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powitac,

temat co prawda juz powtarzał się tyle razy, alee mogę doradzić coś raz jeszcze.

Otóż, jak kolega chce zrobić naprawdę niezłą ********uchę w okolicy to polecam:

 

http://www.allegro.pl/item764869172_alphard_yakuza_15.html

 

jak ktoś zacznie mi pisać ze niech sobie da spokój z używką do podsyłam aukcje nowego, mniejszego ale prawie dwa razy droższego, a jeśli kolega naprawdę się nie zdecyduje na te 15 to ja z miła chęcią ją wezmę!

 

http://www.allegro.pl/item759367891_glosnik_alphard_yakuza_pw1203ax_30cm_700w.html

 

poza tym, znając życie to za moment odezwie się jakiś super wielki znawca i powie żebyś Alpharda nie kupował bo to śmieć... Yakuza jest zupełnie inną serią niż pozostałe z tej marki, i gwarantuje Ci ze nie będziesz zawiedziony. Starsi bracia tego modelu brali udział w wielu zawodach dB Drag.

A ten głośnik jest - do tego co potrafi - tani.

Z Twojej listy co podałeś zdmuchnie wszystko.

możesz też spojrzeć na PIONEERa TS-W3001D4 - którego podał Ci kolega, ale masz różnice w cenie.

 

Pomyśl nad nim, bo może ktoś Ci go sprzątnąć z przed nosa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to wszystko ma grać pod jednym wzmakiem? Jak woofer ma dać kopa to potrzebuje mocy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary zabiłeś mi ćwieka - nie powiem. Ta yakuza 380mm burzy cały mój plan. Bo mam skrzynkę na 30cm ale dopasowaną objętością do golfa 3, a tu jest passat B5 combi. Kurcze chyba znalazłem robotę na zimę... a tak serio to dam sobie jeszcze ze 2h i przemyślę temat - tyle że do tej Yakuzy potrzebne są W RMS a ja mam tylko 200 wolnego :) i tu dochodzi kolejny zakup jakiegoś monobloka. Wówczas zostaną 2 wolne kanały na DLSie - ale znowu zima długa a w tylnych drzwiach głośników brak...

Edytowane przez lokmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze zadaj sobie podstawowe pytanie. ten glosniczek ma grac i dopelniac bas w sciezce dzwiekowej czy chcesz zrobic ********uche gdzie basu bedzie o duzo za duzo niz ma byc w oryginale ? ja bym polecał tego JBLa gto 1214, ten hertz też ładnie gra, ja sam uwazam ze skrzynka jest po to by dopelnic dzwiek a nie robic młucke w bagazniku. te czasy mi juz minely. osobisie mam glosniczek 30cm z JL Audio ale to juz zupelnie inna bajeczka :) kosztuje 1200 zloty, wczesniej mialem JBLa gt4-12 ten model GTO 1214 to jest kontynuacja mozna powiedziec tylko ulepszona i pod inna nazwa, jak za ten koszt to napewno bedziesz bardzo zadowolony z jego brzmienia. dziwi mnie takze wypowiedz kolegi ze ma zamknieta skrzynke 50L troche gigantycznie duzo. chyba że taki litraz mial w instrukcji glosnika ktora dostał wraz z nim (kupujac nowy glosnik powinno to byc w komplecie. i z reguly do zamknietej skrzynki litraz to ok25-35L w zaleznosci od modelu. co do głośnika 38cm to zastanów sie czy warto bo będzie zajmował okropnie duuuuzo miejsca a dwa im wiekszy glosnik tym duzo wiecej potrzebuje mocy by czysciutko chodzil i by miec nad nim kontrolę. pozdraVWiam i osobiscie bym polecal tego JBLa 1214 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma sterownie Wooferem z radia to nie musimy robić rozp******... A jak się ustawi odpowiednio z dobrą muzyką (np. LUCCA) to w zestawie HERTZ ES 300 na monoblocku CRUNCHA GTX 750 robimy 130 dB i budzimy sąsiadów z kilometra. A ten wzmak ma taki zapas, że udźwignie dwa takie HERTZE :) Chyba, że wolimy inny gatunek niż electro. Wszystko można przecież ustawić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie koledzy, tylko chodzi o to że jeśli kolega dysponuje prawdziwym 200 W rms to czy on da Hertza czy JBLa to i tak znając życie będzie dla niego zbyt mało. Alphard pcha do yakuzy - nawet tej 12" cewkę 3", a wspomniane marki wyżej - 2,5 cala. Nie wiem czy znacie temat, ale różnica jest i to spora.

i też fakt że 15cali kosz zajmuje już sporo miejsca.

jak wspominałem - jeśli kolega nie łyknie tej yakuzy to ja się nią zaopiekuje :)

+ druga niebawem i w obudowe bandpass do kolekcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiony

1. JBL GTO 1214 w cenie 270 zł

Założony - ja zadowlony :)

A tak serio to więcej WATów mi trzeba :) muszę poszukać do tego jakiegoś monobloka.

a obecnie wykorzystywane kanały dam na głośniki w tylnich drzwiach. Ale to kiedyś - najpierw wymiana radia. Bo na fabrycznym to za cholere tego wysterować nie idzie i w dodatku strasznie się wzbudza po każdorazowym otwarciu drzwi, klapy bagażnika - kiedy radio jest off - co dziwne.

 

Badzo dziękuję za dyskusję.

Edytowane przez lokmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden z uzytkownikow juz tez mial podobny problem. zobacz czy masz dobrze podpieta mase ze zmaka bo przez to mozesz miec przebicia, sproboj jeśli masz mozliwosc podpiac minus ze wzmacniacza prosto do minusowej klemy z aku. jesli problem ustanie to masz winowajce :) pozdraVWiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności