Skocz do zawartości
Stochastic

Przepływomierz w 1.8T AWT- gdzie się znajduje?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Gdzie dokładnie w seryjnym 1.8T awt znajduje się przepływomierz? Czy to jest to, co jest w airboxie, tam pod taką gumową zaślepką od góry (jak się ją podniesie, to jest pod nią wtyczka, oraz coś co jest mocowane na torxach.

 

Czy to jest to?

 

Jak wymontować ten przepływomierz, gdyż muszę go przeczyścić, bo nie działa prawidłowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie jest w AWT ale zazwyczaj w każdym samochodzie znajdziesz go idąc od filtra powietrza ;)

 

gdyż muszę go przeczyścić, bo nie działa prawidłowo?

 

Wiesz jak żeby go nie popsuć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem gdzie jest w AWT ale zazwyczaj w każdym samochodzie znajdziesz go idąc od filtra powietrza
Tak mi się właśnie wydaje. W obudowie airboxa , od góry jest taka gumka, uszczelka, którą się podnosi, pod nią jest wtyczka i ta wtyczka jest zapewne wpięta do przepływki, a raczej jej wkładu (do czyszczenia się wyjmuje tylko wkład?), a cała przepływka zdaje się, że ma cylindryczny kształt i kończy się taką kratką od strony, gdzie dochodzi do airboxa wąż do turbo.

 

Nie wiem, czy wystarczy wymontować sam ten wkład, który się czyści, czy trzeba jakoś całe to cylindryczne coś wymontować.

 

Rozbieranie tego airboxa nawet do wymiany filtra jest trudne, ciężko się to robi, no ale...

 

Wiesz jak żeby go nie popsuć ?
Czytałem wątki na forum audi a4, że gość czyścił pędzelkami i czymś jeszcze, ale nie robiłbym tego, zresztą inni nie polecali.

 

Polecali za to jakiś środek firmy liqui moly do czyszczenia przepływomierzy, że jest dość dobry.

 

http://liquimoly.pl/features/katalog?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=144&category_id=9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Kontakt S w elektronicznym i wystarczy. Nie używaj niczego czym możesz go dotknąć, np pędzelka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kup Kontakt S w elektronicznym i wystarczy
Acha, a ten środek jest dobry i na pewno nie zrobi gorzej?

 

Jak się go używa? Spryskuje się nim całe wnętrze tego wkładu przepływki i odstawia aż do wyschnięcia?

 

No i czy orientujesz się, czy trzeba cały cylinder wymontować, czy tylko ten wkład?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby wyjac wklad musisz wyjac caly cylinder a zeby wyjac cylinder muszisz wyjac cala pokrywe "air box-a" wtedy bedziesz mial latwy dostep do tch torx-ow.

Akurat wczoraj to rozbieralem u siebie i dzis z ciekawosci zrobilem logi i podobnie jak Ty masa powietrza kolo 90 przy 5k obrotow wiec i chyba bede mosial to przeczyscic lub nowa zapodac.tyle ze nie czuje spadkow mocy ani nic takiego.pozdrawiam i udanego czyszczenia.

Edytowane przez zeus1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Acha, a ten środek jest dobry i na pewno nie zrobi gorzej?

 

Jak się go używa? Spryskuje się nim całe wnętrze tego wkładu przepływki i odstawia aż do wyschnięcia?

 

Gorzej nie zrobi, jest to spray do elektroniki i ja spryskujesz i czekasz aż wyschnie lub traktujesz sprężonym powietrzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
muszisz wyjac cala pokrywe "air box-a"
To, czego najbardziej nie cierpię...

 

 

podobnie jak Ty masa powietrza kolo 90 przy 5k obrotow
No, akurat u mnie na dwóch logach było w granicach 80-82 :/

 

Daj znać jak u Ciebie poszło z tym czyszczeniem i czy coś dało, spoglądając na logi.

 

Ja też napiszę po zabiegu.

 

Gorzej nie zrobi, jest to spray do elektroniki i ja spryskujesz i czekasz aż wyschnie lub traktujesz sprężonym powietrzem

Ok, rozumiem. Muszę to kupić, jeśli mają w sklepiku elektronicznym u mnie w mieście, jak nie mają, to muka, będę musiał skądś załatwić.

 

 

 

 

 

 

I jeszcze jedno pytanie; nie ma sensu kupować zamienników przepływek w cenie ponad 100 zł?

 

Na allegro widziałem też oryginalne, nowe bosche, ale za ponad 400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno pytanie; nie ma sensu kupować zamienników przepływek w cenie ponad 100 zł?

 

marecek już Ci odpowiedział...

 

jeśli mają w sklepiku elektronicznym u mnie w mieście

 

Dla lepszego efektu możesz zastosować najpierw "S" a potem "U"

 

Poczytaj http://www.agawa.pl/chemia_dla_elektroniki/preparaty_czyszczace/603/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No, akurat u mnie na dwóch logach było w granicach 80-82 :/

 

Daj znać jak u Ciebie poszło z tym czyszczeniem i czy coś dało, spoglądając na logi.

 

Ja też napiszę po zabiegu.

 

Ok ale to za jakis tydzien teraz 4 dni pracy i w sobote ruszam do polski wiec jak juz dojade bede robil z autkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marecek już Ci odpowiedział...

No tak, tylko przed chwilą mi na pw doprecyzował, bym uważał kupując tanie zamienniki oraz używane i dokładnie sprawdził numer wybity na oryginalnym wkładzie przepływomierza boscha z tym, który chcę zakupić, bo mogą z tym jakieś dziwne rzeczy być.
Dla lepszego efektu możesz zastosować najpierw "S" a potem "U"

 

Poczytaj http://www.agawa.pl/chemia_dla_elekt...zyszczace/603/

 

Jakby mieli, to kupie oba.

Ok ale to za jakis tydzien teraz 4 dni pracy i w sobote ruszam do polski wiec jak juz dojade bede robil z autkiem.

ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności