Skocz do zawartości
tomek

VW Passat B5 FL vs. Seat Toledo II

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem, że te dwa samochody nie grają w tej samej lidze ale nie o to mi chodzi. Znajomy przymierza się do zmiany samochodu i jest on za Seatem. Ja natomiast posiadam passka i proponuję mu aby też go kupił. Mówiłem mu, że Passat jest wygodniejszy, lepiej wykonany i większy. Po moich argumentach powiedział, że się zastanowi. Możecie mi podpowiedzieć coś jeszcze co przemawia za Passatem, aby wybór padł właśnie na niego? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące silnika 1.9 TDI (150KM) w Toledo, jak sprawuje się ten silnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh akurat tak się składa że ja mam Passata B5 FL a mój brat seata Toledo II. I powiem Ci że różnica w tych dwóch autach jest ogromna. Passat jest duży, wygodny, Toledo zaś ciasny w srodku. i co najgorsze jest bardziej awaryjny niż passat. Mówię tu o silniku benzynowym 1.6.

Ja bym polecił mu bez zastanowienia Passata.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to znaczy mieć Passata i znam jego komfort;). W Toledo nigdy nie siedziałem więc pytam o jakieś szczegóły. Dzięki Sławek za odp. Ty masz jakieś porównane tych aut i przyda mi się twoja opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnic jest np. w zawieszeniu passek wiadomo alu a tolek ma jak mk4, czyli tansze w eksploatacji i jest na plycie mk4 wiec z tyłu z miejscem bez rewelacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie VW z pewnością jest lepsze i bardziej spasowne niż w Seacie.Plus tolka jest taki że nie intersują się nim tak (kolesie) jak paskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu na kanapie jest masakrystycznie mało miejsca jak na taki samochód - jakieś dziwne, specyficzne ustawienie kanapy ma ten Toledo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za dobre rady. Na pewno się przydadzą. Napiszę później czy udało mi się go przekonać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prestiz przede wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba są fajne. Kuzyn ma Toledo z 99 no i powiem ci ze zawias sie szybko sypie. Wolałbym passka, choc toledo to cos innego. Nie ma ich tle co passków. Mechanicznie to to samo co golfer. Wielkosciowo ? Troche mniejsze od passata. Wady ? Łuszczące sie plastiki ? Standard w naszych wozach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja coś dorzucę Toledo to nic innego niż Leon tylko że sedan czyli właściwie większy to masz bagażnik a w środku tyle samo miejsca co w Leonie. Miałem Leona i szału nie ma lepiej niech bieże Passata na pewno nie pożałuje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności