Skocz do zawartości
rafikw210

kłopoty z odpalaniem

Rekomendowane odpowiedzi

witam od kilku dni mam kłopot z odpaleniem zimnego silnika problem stał sie z dna na dzien,a na dworze jest cieplo . wymienione filtry ,sprawdzone świece wag nie pokazuje błedów.trzeba go krecic ok.5 sek.a potem chmura niebieskiego dymu .na ciepłym odpala od kopa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to samo i przyczyną był kąt pompy sprawdz to.wepnij vaga i sprawdż parametry kąta zanim weżmiesz się za pompę Ja robiłem to według tych wskazówek zawartych w tym linku masz tam krok po kroku wraz ze zdjęciami .Jedynie czego nie rób z tego opisu to nie luzuj wszystkich śrub na pompie zanim nie odpalisz auta, i zaznacz markerem położenie pompy zanim cokolwiek odkręcisz i przystąpisz do regulacji kąta.Ja jako ostatnią śrubę zostawiłem tą z rysunku nr.5.Powodzenia http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php...k%B1ta+wtrysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołaczam sie do pytania :

 

U mnie zawsze jak postoi przez noc, nie chce zapalic trzeba min 2 razy pokrecic po kilka sekund az zapali i wejdzie na obroty, z tyłu siwy intensywny dym.

 

Świece wymieniłem na nowe Beru, akumulator sprawdzony - jest ok, wymieniłem wszystkie filtry włacznie z paliwa.

Jak juz odpali pozniej nie ma problemu z odpaleniem nie kopci, pali na dotyk , zawsze problem jest z odpaleniem po nocy.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązany uszkodzony był zawór zwrotny paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktos czy ten sam problem moze dotyczyc silnika benzynowego ? Mam takie same objawy, aku mam naladowany, czasami przez to krecenie pada mi akumulator, swiece nowki, filtry nowki, dzieje sie tak odkad wymienilem rozrzad ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w silniku benzynowym tez występuje podobny zawór

 

---------- Post added at 11:23 ---------- Previous post was at 11:18 ----------

 

może przy wymianie rozrządu coś przeoczyłes??może coś żle złożyliście?sprawdż ciśnienie paliwa,podepnij pod vag-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności