Skocz do zawartości
gino9

Wszystko co wiecie na temat 2.8 V6 4motion

Rekomendowane odpowiedzi

10 sekund przy takiej mocy? To jakas porazka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sie z toba zgadam porazka na całej lini ale cóż nie mozna miec wszystkiego :(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 sekund przy takiej mocy? To jakas porazka.

 

1.9 tdi z automatem i 4x4 ma około 16s... :D to dopiero porażka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koszt paliwa jednak sie rózni
w przypadku sinika zasilanego gazem wcale sie nie rózni a mocy o wiele wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy wykrecal ktos Wspomaganie kierownicy??Mozna ja bezproblemowo wykrecic??Chce ja oddac do regeneracji w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja planuje jezdzic na gazie bo na benzynke to troche za duze koszty jak na moja kieszen troche kilometrów jednak sie robi a paliwo drozeje ale jadziwniejsze jest ze na stacjo koło mnie pailwo ON verva jest o 15 gr drozsza na litrze niz na tej samej stacji oddalonej o 5 km takie rzeczy to chyab tylko w POLSCE !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ja planuje jezdzic na gazie bo na benzynke to troche za duze koszty jak na moja kieszen troche kilometrów jednak sie robi a paliwo drozeje ale jadziwniejsze jest ze na stacjo koło mnie pailwo ON verva jest o 15 gr drozsza na litrze niz na tej samej stacji oddalonej o 5 km takie rzeczy to chyab tylko w POLSCE !!!

 

Jeśli mówisz o Świdnickich Orlenach to rzeczywiście chyba raz widziałem że jest różnica cen, ale zazwyczaj są takie same z tego co zauważyłem. Tylko nie nastawiaj się że spali Ci 12 gazu w mieszanej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze kolega beny2.8 tez jest ze swidnika :)moze sie kiedys spotkamy na drodze a wracajac do tego spalania gazu mysle z zmieszcze sie w 17-18 l . Mi chodzi o orlen koło kauflanda i ten obok danelczyka wczoraj jechałem i tak zerknełem i sie troche zdzwiełem z jest 15 gr róznicy a paliwo niby to samo

Edytowane przez lsw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 120km/h drga nadwozie, pomimo ze koła były wyważane 2 razy, co to moze być ? Ktoś przerabiał temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy 120km/h drga nadwozie, pomimo ze koła były wyważane 2 razy, co to moze być ? Ktoś przerabiał temat?

 

Sprawdź po pierwsze czy nie nabiło Ci się śniegu w felgi, jeśli tak to po prostu go usuń. Drugą rzeczą może być drganie wału napędowego, na to nie znam łatwego rozwiązania.

 

widze ze kolega beny2.8 tez jest ze swidnika moze sie kiedys spotkamy na drodze a wracajac do tego spalania gazu mysle z zmieszcze sie w 17-18 l . Mi chodzi o orlen koło kauflanda i ten obok danelczyka wczoraj jechałem i tak zerknełem i sie troche zdzwiełem z jest 15 gr róznicy a paliwo niby to samo

 

Ja na 28 litrach przejeżdżam jakoś od 200 do 220 km na trasie Świdnik - Lublin + jakieś 5 litrów benzyny. Jak jesteś zdecydowany na zakup to możemy sie ustawić na weekendzie to zobaczysz jak to wgląda i jeździ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no walsnie probuje podjac decyzje czy passat czy a6 i zdecydowac sie nie moge nie sa to czesto spotykane silniki wiec trzeba sie dobrze zastanowic zeby potem nei załowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy 120km/h drga nadwozie

nadwozie czy kiera ci drga? u mnie są drgania kiery przy 130, u kumpla w v6 to samo :/ nie wiadomo o co loto ;)

czy passat czy a6

no to juz zależy chyba od finansów kolego, w zakupie i utrzymaniu raczej A6 bedzie droższa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź po pierwsze czy nie nabiło Ci się śniegu w felgi, jeśli tak to po prostu go usuń. Drugą rzeczą może być drganie wału napędowego, na to nie znam łatwego rozwiązania.

 

nadwozie czy kiera ci drga? u mnie są drgania kiery przy 130, u kumpla w v6 to samo :/ nie wiadomo o co loto

 

Beny ... :) Stawiałem też na wał ale nie chciałem nic sugerowac zeby nie poleciala odpowiedz " wal na 100% "

 

Kokon, kiedys gdzies czytalem o BMW ze sie jakies laczniki gumowo metalowe wyrabiają, musze w ten temat glębiej wejść bo bardzo denerwuje mnie jak nadwozie się telepie podczas poruszania się z prędkoscią której używa się najczęsciej ... Jest takie coś jak ePer do VW w którym można zobaczyć krok po kroku, z czego zbudowany jest cały układ przeniesienia napędu, od szkrzyni aż po tylni most ? Każdą śrubke, podkładke i gumke, łożysko czy mocowanie...

 

trzeba to rozgryźć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze koszty sa rózne ale jak okazało by sie ze bardziej pasuje mi a6 to wstrzymał bym sie miesiac czy dwa , ale patrzac na ceny passata po lifcie to sa porównywalne do cen a6 .

Okazało sie na forum jest kolega z tego samego miasteczka co ja i ma włanie passata 2.8 mysle ze spotkam sie z nim i zobacze co potrafi ten model ;) i wtedy juz cos bede mogł podjac decyzje passat czy a6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktos jak wyjac wspomaganie??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Każdą śrubke, podkładke i gumke, łożysko czy mocowanie...

trzeba to rozgryźć

U mnie oprócz telepania to jescze jest sciaganie, 3 razy juz geometrie robiłem i nic, zawieszenie troche za spompikowane, przyczyn może byc mnóstwo i mnóstwo wymówek dla mechaników że jak dalej ściaga to moze jeszcze to trzeba wymienic itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam w swoim pasku drgania tak przy 120. Kolega mi mówił ze mogą tez to być krzywe tarcze hamulcowe ale nie wiem. Jak go kupiłem to było dobrze, potem założyłem alumy i zaczęło drgać teraz mam stalowe felgi i tez jest to wyczuwalne ale mniej. Mozliwe ze to tarcze, u mnie sa lekko zwichrowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mam w swoim pasku drgania tak przy 120.
Przy 120km/h drga nadwozie
U mnie oprócz telepania to jescze jest sciaganie,

 

Słuchajcie a te drgania to macie tak że im szybciej jedziecie tym większe? Czy po prostu przy 120 tylko? U mnie niedawno zaczęły się drgania przy 2000/2100 rmp ale to nawet na postoju. Jak przechodzi przez ten zakres obojętnie w którą strone słysze zdgania pod spodem gdzieś tam na tyłach... ;/ Ale jak jade szybciej to przy takiej prędkości jak piszecie jest ok.

 

Ja tez mam w swoim pasku drgania tak przy 120. Kolega mi mówił ze mogą tez to być krzywe tarcze hamulcowe ale nie wiem. Jak go kupiłem to było dobrze, potem założyłem alumy i zaczęło drgać teraz mam stalowe felgi i tez jest to wyczuwalne ale mniej. Mozliwe ze to tarcze, u mnie sa lekko zwichrowne.

 

Jeśli to tarcze to przy hamowaniu (powiedzmy przy 100km/h) drgania powinny się nasilić. Takie jest moje zdanie. Sprawdzałeś?

Edytowane przez Beny2.8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ośke i też przy 120km/h lekkie drgania są wyczuwalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry wybór, autko wspaniale się prowadzi. Jedynym miusem może być spalanie, ale cóż gdy decydujemy się na taką pojemność to musimy się z tym liczyć. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności