Skocz do zawartości
W3kj

nietypowe podpiecie czujnikow parkowania i ...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Na poczatku napisze ze to moj pierwszy watek w vw-passat. Na początku czerwca 2009r kupilem Passata 2004r 1,9TDi Exclussive 130KM Tiptronic. Nie ma w nim niestety czujników cofania i czujników zapiecia pasów bezpieczeństwa. Kontrolke pasów aktywowałem Vagiem. Na forum znalazłem wszystkie odpowiedzi na nurtujące mnie pytania i zrobiłem kilka rzeczy takich jak płytka z nawigacją, aktywacja kontrolki pasów, sterowanie szybami z pilota:))

Nigdzie nie znalazłem informacji na temat podpięcia czujników cofania do FIS'a i schematu podpięcia czujniów pasów bezpieczeństwa.

1. pasy bezpieczeństwa.

Może ktoś mi pomoże w znalezieniu schematu podpięcia. Czy wystarczy tylko podpiąć (bo aktywacja juz jest, w Vagu zrobiłem) i będzie działało ??

2. czujniki cofania.

Kolega ma Skode Octawie 2004r i ma czujniki cofania. Przy włączeniu wstecznego biegu na FIS'ie pojawia mu sie autko i gdy dojeżdża do przeszkody działa brzęczek i coś mu tam pokazuje (nie wiem co bo nie widziałem tylko słyszałem). Ale ma to wpięte do jakiegoś modułu i on podaje sygnał do FIS'a.

Czy jestem w stanie zrobić coś takiego w Pasacie 2004r. ??

Znalazłem dużo informacji na temat podpięcia czujników cofanie z osobnym wyświetlaczem.

 

Przy okazji mam pytanie odnośnie menu FIS. Czy można je zmieniać ?? Ja mam :

-nawigacja

-komputer pokladowy

-status błedów

-pusty

Kolega ma jeszcze konfiguracje (w tym wybór języka i takie inne..)

 

 

Prosze o informacje.

Moj e-mail : [email protected]

 

Z góry dziekuje za każdą odpowiedz.

Roman

Edytowane przez W3kj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazlem takiego tematu dlatego utworzylem nowy watek. Jeśli taki istnieje to prosze Adninistratorów o przeniesienie tego tematu w odpowiednie miejsce.

 

Dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności