Skocz do zawartości
MarcinHela

metaliczny dzwięk turbiny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio mój passek ma jakies humory. Podczas przyśpieszania spod maski wydobywa się jakis dziwny metaliczny dźwięk, tak jak by coś o siebie sie obijało. Nie jest to nie wiadomo jaki tam stukot czy coś ale na tyle słyszalne że słysze w kabinie przy zamkniętych oknach. W momencie przyśpieszania jak załacza sie turbo zaczyna się ten dźwięk i tak na kazdym biegu. Jak sie rozpędzam i puszcze gaz np na 2500 obr a potem juz nie przyspieszam tylko trzymam prędkość to wszystko jest ok. Zauważyłem też taki obiaw jak by turbina miała lekki poślizg. Zaczyna się włączać gdzieś na mignięcie okiem sie odłącza (a może coś innego robi?) a potem mormalnie idzie tylko że sie tłucze spod maski. Tak się dzieje tylko na 3. Na luzie nic sie nie dzieje, normalnie świszczy turbo nic nie tarabani. Silnik nie kopci ani na czarno ani na siwo. Olej ok, jak rok wymieniłem to tyle ile było tyle jest, turbo suche. Więc co to może się żenić pod maską?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdz przewody od turbiny czy gdzieś nie ma przedmuchu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem ... turbina sie załącza to dźwiek jak z poloneza ... z rezonansem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie bardzo możliwe że dzwoni wam katalizator ja tak mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam identyczny objaw!!! Odgłos przy obciążeniu na 3 biegu. Jakby cykanie lub posykiwanie, rytmiczne. Z nieszczelności dolotu byłoby chyba ciągłe tak mniemam. To jest bardziej jakby z nieszczelności kolektora na jednym garze ale dźwięk dobiega jakby po stronie kierowcy.... Wszelkie sugestie mile widziane!!!!!! Turbiny nie podejrzewam na pewno, dziś ja czyściłem bo była zapieczona na kierownicach, poza tym stan turbiny super, zero luzów wzdłużnych i nawet śladu przepuszczania oleju, wyjście do dolotu suchutkie.

Logi nie wykazują nieprawidłowości. Katalizatora brak.

Edytowane przez focusgr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności