Skocz do zawartości
Cz0rny

Zmiana ramki na 2 DIN i montaż

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie dotyczące montażu radia + zmieniarki do ramki 2DIN.

Zaprowadziłem samochód do "specjalistów", którzy zajmują się zakładaniem car audio. Plastikową ramkę 2 DIN, radio gamma i zmieniarkę na 6CD kupiłem na allegro. Koleś od którego kupowałem ramkę powiedział mi, że aby to wszystko można było dobrze zamontować potrzebne jest takie coś:

 

http://www.bartex-caraudio.com.pl/images/RamkiRedukcje/VW63129_2DIN.jpg

 

Więc kupiłem tą ramkę także. Zaprowadziłem samochód do "speców" i wszystkie sprzęty, które wcześniej zakupiłem. Zdziwiłem się, gdyż powiedzieli mi, że ta 2-ga ramka nie jest potrzebna i nie użyli jej do montażu. Niestety to jak założyli zmieniarke, radio i climatronica pozostawia wiele do życzenia.

Wszystkie trzy elementy nie są idealnie i symetrycznie pod sobą:

Radio jest bardziej wysunięte od CD (jakieś 0,5 cm), ramka climatronica na dole jest zamontowana dobrze niestety górna cześć jest wklęśnięta o jakieś 0,5 cm w. Powiedzieli mi, że nie wiedzą czemu tak sie robi, że nie da sie tego lepiej poprawic.

Więc powiedzcie mi czy to wina tych "majstrów", że nie umieją tego odpowiednio zamontowac,czy rzeczywiście nie potrzebnie kupowałem tą 2-gą ramkę i muszę dokupic jakąś inną częśc, żeby to dało sie zamontowac jak należy. Podpowiedzcie mi co zrobic zeby to było zrobione tak jak należy. Moze poprostu zaprowadzic samochód do kogoś innego ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje to TU znajduje sie opis jak zalozyc 2DIN.

 

Poza tym ta ramka co ja nabyles jakos mi nie wyglada na taka co w ogole ja potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Radio jest bardziej wysunięte od CD (jakieś 0,5 cm),

 

źle spasowali, musi się dać to złożyć lepiej

 

ramka climatronica na dole jest zamontowana dobrze niestety górna cześć jest wklęśnięta o jakieś 0,5 cm w.

 

masz złą ramkę. Ramka do climatronica do konsoli 1DIN jest inna od takiej dla 2DIN. Różnią się właśnie tymi kątami dlatego wygląda jak wklęśnięta. Ja mam taką ramkę jakby Cię interesowało tylko że nie czarną ma lekko inny odcień.

 

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam taką ramkę jakby Cię interesowało tylko że nie czarną ma lekko inny odcień

Preferowałbym czarną, żeby to wszystko było jednak w tym samym kolorze. :)

 

 

 

A mógłby ktoś pokazać zdj. jak wygląda ta pod 2 DIN, to może na allegro znajdę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym zdjęciu zobaczysz różnicę między carbon 1DIN a resztą :) carbon do 1DIN, czarna do 1DIN a szara do 2DIN a na drugim masz różnicę między ramką climatronic 1DIN a 2DIN (ten kąt o którym Ci mówiłem wcześniej)

ramki.jpg

ramki2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile kosztuje taka ramka nowa, ma ktoś może w kolorze czarnym i chciałby sprzedać ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżam temat tylko z takim pytaniem bo chcę zmienić ramkę konsoli pod radio z 1din na 2din w passacie b5 97r. zmieniał już ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odświeżam temat tylko z takim pytaniem bo chcę zmienić ramkę konsoli pod radio z 1din na 2din w passacie b5 97r. zmieniał już ktoś?

 

jest kilka tematow na forum na temat zmiany na 2DIN (najwiecej w tematach o montazu MFD) i w dziale warsztat:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=41253

 

wystarczy uzyc opcji szukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odświeżam temat tylko z takim pytaniem bo chcę zmienić ramkę konsoli pod radio z 1din na 2din w passacie b5 97r. zmieniał już ktoś?
Witam. Przerabiałem ten temat osobiście :) Polecam mój wątek na ten temat:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=29663 Mam nadzieje,że pomogłem. Powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki chłopaki

kupie ramkę i biorę się do roboty bo mam radio z wysuwanym panelem lcd ale mnie powoli już wkurza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.mam pytanie czy musze kupic własnie całą przednia ramke,zeby zainstalować navi double,i czy wogóle da sie to zamontować.ja mam klimatronik,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat, bo mam podobny problem

Mianowicie zmieniłem ramkę na 2din, ale mam pralkę a nie climatronic i w związku z tym pytanie - czy ktoś posiada na sprzedaż, zna numer części, lub po prostu wie, że istnieje takie coś jak ukośna nakładka na pralkę do 2 din? Nadmienię, że poszukuję czarnej.

Etka rozróżnia panele climatronica na ukośne i normalne, niestety z pralką nie ma tego wyszczególnionego.

 

Będę wdzięczny za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności