Skocz do zawartości
KAWA

Telefony komórkowe - pytania dot. sprzętu, konfiguracji

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podobny dylemat co Michal1980, aczkolwiek ja waham się pomiędzy Nokią N 97 mini a HTC HD2. Nie ukrywam, że bardziej skłaniam się ku Nokii ponieważ ma pełną klawiaturę qwerty, nigdy nie miałem innego telefonu niż Nokia no i jest trochę tańsza. Ale może przyszedł czas na zmiany? Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo suchy przyjechal, ciekawe z kim :)

 

 

sorka za ot :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a ja mam taki prośbę gdyż ma nokie 5530XM i mam delikatne ryski z tyłu na obudowie :( powiedzcie mi można to czymś wypolerować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@suchy - N97 mini to troche okrojona N97, ktora ponoc nie zachwyca. Ale to zawsze Nokia:) HTC to produkcja azjatycka chyba i chocby z tego wzgledu mi nie pasuje. Ale mysle, ze pod wzgledem technicznym, jest lepszy niz N97 mini. Nie myslales o N95 8GB?

 

@yunivers - nie wiem z jakiego materialu zrobiona jest obudowa tego telefonu,ale nie sadze, zeby dalo sie spolerowac ryski. A nawet jesli tak, to za pare tygodniu bedziesz mial je znowu. Z reszta zasze mozesz kupic nowa obudowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna spolerowac. jest na allegro taki preparacik to polerowania szkla. ale jak kolega powiedzial moze to wrocic dosc szybko albo szklo moze sie zmatowic na amen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@suchy - N97 mini to troche okrojona N97, ktora ponoc nie zachwyca. Ale to zawsze Nokia HTC to produkcja azjatycka chyba i chocby z tego wzgledu mi nie pasuje. Ale mysle, ze pod wzgledem technicznym, jest lepszy niz N97 mini. Nie myslales o N95 8GB?

 

Prawdę mówiąc to nie będzie to telefon dla mnie tylko dla mojego szczawia. Ja pozostaję przy swojej starej Nokii 6600 fold. Dałeś mi teraz do myślenia. Pamiętam, że wspominał (oczywiście mój syn) coś jeszcze o Nokii N 900 i o jakimś tam Sony Ericsson Xperia czy jakoś tam. Generalnie chodzi o to aby miał klawiaturę qwerty no i chyba GPS.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xperia nie za nowa, ale za to na WM - można postawić automapę a to najlepsza nawigacja. Ale w xperii słaby i aparat, i wyświetlacz mały, mp3 tez nie zachwyca a dzwonki beznadziejne - tak płaskiego głośniczka w komórce nie słyszałem nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy jednak stało sie wybór padł na nokie 5530 i jestem zadowolony tylko teraz powiedzcie mi jak mam skonfigurować tel.tak abym mógł się łączyć z netem przez WiFi i aby nie pożerało mi kasy z konta oraz jaka przeglądarkę zainstalować tak aby było wszystko dograne na cacy i jak korzystać z tego??? :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam nokie E71 i nie do konca jest fajna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy jednak stało sie wybór padł na nokie 5530 i jestem zadowolony tylko teraz powiedzcie mi jak mam skonfigurować tel.tak abym mógł się łączyć z netem przez WiFi i aby nie pożerało mi kasy z konta oraz jaka przeglądarkę zainstalować tak aby było wszystko dograne na cacy i jak korzystać z tego??? :) pozdrawiam

 

Jak pierwszy raz odpalałem 5800, to telefon sam się konfigurował pobierając info od operatora.

 

Jak włączasz przeglądarkę i wchodzisz na jakąś strone to telefon przeciez pyta jakie połączenie wybierasz. I tam jest do wybrania "Szukaj WLAN", Internet, Usługi WAP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy jednak stało sie wybór padł na nokie 5530 i jestem zadowolony tylko teraz powiedzcie mi jak mam skonfigurować tel.tak abym mógł się łączyć z netem przez WiFi i aby nie pożerało mi kasy z konta oraz jaka przeglądarkę zainstalować tak aby było wszystko dograne na cacy i jak korzystać z tego??? pozdrawiam

 

w e51 jest tak:

otwierasz przegląderke(nie musisz połączyć sie z netem)->opcje->ustawienia->ogólne->punkt dostępu->zawsze pytaj

myślę że w twojej nokii jest tak samo

 

a jeśli chodzi o przeglądarke to masz do wyboru np operę mini,SkyFire(tej akurat ja używam):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pamiętam, że wspominał (oczywiście mój syn) coś jeszcze o Nokii N 900 i o jakimś tam Sony Ericsson Xperia

Masz 37 lat, wiec Twoj junior moze miec gora 15 - i jemu chcesz podarowac N900?

Jednak jestem juz stary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz 37 lat, wiec Twoj junior moze miec gora 15
Michał ciekawe jak to wyliczyłeś ,mój ma 18 a mam o rok mniej. :-P sorry za OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT: Wyliczyl pewnie ze statystyk ze zazwyczaj ludzie po 22 roku zycia planuja rodziny itd :) choć niektórym to przychodzi szybciej :P

 

Więc tak HTC TytM II (kaiserek) na sprzedaż u nas w dziel sprzedam, a od poniedziłku zaczyna sie zabwa z Samsungiem Omnia II 8GB (i8000) WindowsMobile 6.5 z Orange :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał suchy

Pamiętam, że wspominał (oczywiście mój syn) coś jeszcze o Nokii N 900 i o jakimś tam Sony Ericsson Xperia

Masz 37 lat, wiec Twoj junior moze miec gora 15 - i jemu chcesz podarowac N900?

Jednak jestem juz stary

 

tzn? Co masz konkretnie na myśli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze jednak niewiele osob "idzie" na androida...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by była automapa na androida to bym pewnie go kupił :P A tak to od poniedziałku smigam z Samsungiem Omnia II z orange na WM 6.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak by była automapa na androida to bym pewnie go kupił :P

Nowe telefony androida (2.0 i powyzej) maja darmowa nawigacje oparta na Google Maps :-P

I nokia teraz tez wprowadzila darmowa navi dla wszystkich :-P :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo że darmowe to do automapy im daleko... Dla mnie nawigacja w telefonie nie istnieje. Co robicie w chwili, gdy jesteście nawigowani w centrum obcego miasta i zadzwoni telefon? Zewnętrzne, dobre navi kosztuje 400pln a ergonomia użytkowania jest o wielkie niebo lepsza niż w nawet Touch HD 2 ze snapdragonem i wielkim wyświetlaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co innego jak ktoś używa navi codziennie a co innego jak raz w miesiącu. Wtedy nawigacja w telefonie ma sens. ;)

Ja miałem bardzo długo nokie 6230i, w końcu nadszedł czas żeby ją zmienić. Teraz mam nokie N79, ma wszystko co nowe telefony mieć powinny, jest mała, poręczna (podobno najmniejsza z N-ek) bateria przy normalnym korzystaniu (bez grania, wifi i navi) spokojnie trzyma 5 dni. Jedynie można by się przyczepić do klawiatury, jest twarda, mi to nie przeszkadza ale nie którym pewnie i owszem. Jak ktoś lubi małe niepozorne telefony to bardzo polecam. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności