Skocz do zawartości
transik

Dlawienie, szarpanie silnika podczas jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Odrazu na wstepie zaznaczam ze przeszukalem forum o podobnym temacie i owszem znalazlem cos lecz nie dokladnie to samo co w moim przypadku.

 

Mam taki problem. Nie zaleznie czy naciskam lekko czy dynamicznie pedal gazu w moim pasku to w zakresie obr od 1800 do 3000 mam co najmniej 4 lub 5 czkawek silnika. Po prostu nim szrpie jak by sie dusil potem znowu przyspiesz i potem znowu dusi i tak do idealnie rowno do 3000 obr po przekroczeniu 3tys obr samochod nie ma zadnego problemu i ladnie rwie do konca. Co moze byc przyczyna takiego zachowania????

 

Dodam ze ostatnio wymienilem przeplywke oryginalna lecz uzywke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo. :(

 

Dziś zaczynam od najprostszego czyli wymiana filierka paliwa, mam nadzieje ze pomorze.:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem podjedz na kompa i ci sprawdza. U mnie nie ma takich objawow jak u ciebie ale jest mulowaty. Tez myslalem ze to przeplywka a sprawdzil mi kolega i kat wtrysku jest za wczesny. Ale tak jak pisza zmien filtr paliwa i powietrza (jak nie zmieniales) i zobaczyszco sie dzieje. A potem komp. Taka moja rada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Odrazu na wstepie zaznaczam ze przeszukalem forum o podobnym temacie i owszem znalazlem cos lecz nie dokladnie to samo co w moim przypadku.

 

Mam taki problem. Nie zaleznie czy naciskam lekko czy dynamicznie pedal gazu w moim pasku to w zakresie obr od 1800 do 3000 mam co najmniej 4 lub 5 czkawek silnika. Po prostu nim szrpie jak by sie dusil potem znowu przyspiesz i potem znowu dusi i tak do idealnie rowno do 3000 obr po przekroczeniu 3tys obr samochod nie ma zadnego problemu i ladnie rwie do konca. Co moze byc przyczyna takiego zachowania????

 

Dodam ze ostatnio wymienilem przeplywke oryginalna lecz uzywke

a zawór EGR i N75sprawdzałes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie dlawi na wstecznym. Musze go najpierw wprowadzic na 3tys obrotow, zeby w ogole jako tako cofnac - inaczej rzuca mi lbem...

Filtr paliwa co ile sie zmienia? Bo nie zmienialem nigdy (wstyd jak ch)... czyli juz jakos 3 rok. Albo 4....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtr paliw tak jak oleju sie wymienia i filtr powietrza tez

co oznacza "rzuca mi lbem..." moze poduszki pod silnikiem masz do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzuca mi lbem tzn, ze tak szarbie, ze mi leb lata;) Tzn mocno szarpie, ale tylko na wstecznym.

Czyli chyba czas wymienic filtr paliwa. Ale sam tego nie zrobie bez garazu? I odpowiedniego klucza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrcze nie wiem jak macie w benzyniakach ale do diesla jest kilka filtrow bo jak kupowalem to koles chodzil zagladac jaki mam. wymiana jest latwa no i chyba trza nalac do nowego filtra paliwka co by nie krecic za duzo zanim sie napije

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dieslu trzeba zalac filtr paliwa to wiadomo

w bezynie nie

wystraczy wymienic filtr poskrecac wszystko dobrze i odpalic autko

za pierwszym razem troche przytrzyma ale jak zaciagnie to bedzie oki

Edytowane przez mielke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mielke, dzieki za info, ale zostawie to mechanikowi za 2 tygodnie.

Ale moglbys wstawic gdzies przecinek w swojej powyzszej wypowiedzi, bo moze kompletnie zmienic sens wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michał 1980 czy mógłbys wrzucic foto gdzie znajduje sie ten filtr w aucie bo mamy takie same motory ale jakos nie moge go dostrzec u siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chetnie bym to zrobil, ale nie wiem gdzie on jest, ani jak wyglada;) Dlatego tez pisalem, ze zostawie to mechanikowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale jak bedzie wymieniał to bys móg strzelic foto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności