Skocz do zawartości
Koucz

Niejasnosc wzgledem skrzyni biegow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przegladalem forum w poszukiwaniu nurtujacego mnie pytania, lecz odpowiedzi nie znalazlem. Mianowicie czy istniala mozliwosc zamiany w serwisie VW skrzyni automatycznej na manualna?

 

Poniewaz dzis podczas deszyfrowania kodow wyposazenia odkrylem bardzo ciekawa rzecz. W wyposazeniu widnieje:

 

G0E four-speed automatic transmission

 

A stan rzeczywisty jest taki iz autko posiada skrzynie piecio biegowa manualna. Odkrycie mnie bardzo zaskoczylo poniewaz jeszcze pare dni temu przeladajac forum natknalem sie na temat odnosnie zmiany skrzyni biegow z auto na manual.

 

Pasacisko tak dawno bylo u mechanika ktorego wiekszosc znajomych ktorzy maja VW polecalo, przy "duzym" przegladzi nic nie zauwazyl.

 

Czy fakt zmienionej skrzyni biegow powinien byc dla mnie powodem do zmartwien, czy raczej powodem dla ktorego auto bedzie sie lepiej spisywac?

 

Z gory dziekuje za wszelkie odpowiedzi.

 

 

/p.s./

Zamieszczam zdjecie wlepki dla potwierdzenia mojego postu.

25a4xus.jpg

/p.s.2/

Auto mam od niecalych 3 miesiecy, w polsce jestem pierwszym wlascicielem. W miare wolnego czasu opisze go dokladnie poniewaz jest w nim kilka drobnostek ktore zdziwily na + mechanika przy przegladzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A numer VIN z wlepki zgadza się z numerem VIN z komory silnika :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wlepce masz symbol AG4- co oznacza Automatik-Getriebe 4 biegi. Poza tym dalej na wlepce jest symbol DMX- jest to oznaczenie typu 4-biegowego automatu właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A numer VIN z wlepki zgadza się z numerem VIN z komory silnika

 

Tak, zgadza sie. Wczoraj w nocy specjalnie z lampa latalem i sprawdzalem numery czy sie zgadzaja.

 

Na wlepce masz symbol AG4- co oznacza Automatik-Getriebe 4 biegi. Poza tym dalej na wlepce jest symbol DMX- jest to oznaczenie typu 4-biegowego automatu właśnie.

 

Czyli powinienem sie martwic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli skrzynia była zmieniana w ASO na zachodzie a nie u pana "wiesia" w stodole to nie masz się czym martwić. A jeśli rzeźba odbywała się w Polsce no to..... módl się żeby było wszystko O.K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli skrzynia była zmieniana w ASO na zachodzie a nie u pana "wiesia" w stodole to nie masz się czym martwić. A jeśli rzeźba odbywała się w Polsce no to..... módl się żeby było wszystko O.K.

 

Autko przyjechalo do mnie prosto od niemiaszkow, wiec nie sadze zeby "w drodze" ktos go robil. Zdziwilo mnie to tym bardziej ze na przegladzie w serwisie, przy duzym przegladzie fachowiec nie zauwazyl tego. A sprawdzane mialem prawie wszystko.

 

Mozliwe jest ze przy "montazu" auta do nabywcy, byla wymieniana skrzynia? Poniewaz mam niby wersje Basic a wyposazenie jak w wersji Comfortline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mozliwe jest ze przy "montazu" auta do nabywcy, byla wymieniana skrzynia? Poniewaz mam niby wersje Basic a wyposazenie jak w wersji Comfortline.

Wątpię w to-za automat trzeba było dopłacać, więc jaki biznes w nowym aucie przekładać automat na manual :?: Najprawdopodobniej automat się zepsuł, Niemiec miał już dość takiej skrzyni i wymienili mu na manualną ;)

A jeśli chodzi o wyposażenie-Basis'a można było przecież doposażyć-jeden z forumowiczów w Basis'ie ma skórzana tapicerkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, dziekuje wszystkim za odpowiedzi. Dalem juz nr VIN do sprawdzenia historii co bylo w potworze robione. Obym sie nie doszukal czegos co mnie niemile zaskoczy.

 

Temat mozna zamknac, wg mnie. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności