Skocz do zawartości
falla_x

drżenie odczówalne na gałce zmiany biegów kierownicy i pedałach - czym spowodowane ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam od dłuższego czasu mam taka przypadłość w passacie mianowicie na postoju kiedy silnik jest odpalony czuje na drążku zmiany biegów mrowienie to samo na kierownicy , podczas jazdy to mrowienie się nasila, bardzo wyczuwalne na gałce zmiany biegów i kierownicy a nawet na pedale gazu czy tej stopce na nogę przy pedale sprzęgła, jak wrzucę na luz to mrowienie ustaje do tego jak jest na postoju tylko przy włączonym silniku jak tylko wlacze bieg i znowu wzmaga się :/ co to może być ???

 

drugi mój problem polega na tym iż odkąd mamy auto czyli około 3 lata jak mu się mocniej depnie na jedynce to słychać terkotanie jak by przegub słyszalne tylko na prostej drodze przy mocniejszym wciśnięciu gazu , teraz kiedy w aucie zawitało 320 niutonometrów problem jest bardziej odczuwalny , na 1 biegu ale tylko przy mocniejszym wciśnięciu pedału gazu oraz teraz na 2 także przy dociśnięciu gazu mocniej na trójce juz nie występuję

 

i teraz pytanie co to możne być nie jest to na pewno przegub zewnętrzny bo ten objawia się tylko na skręconych kolach czy to będzie wewnętrzny ? jeśli tak to który jak to sprawdzić a możne to coś innego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam od dłuższego czasu mam taka przypadłość w passacie mianowicie na postoju kiedy silnik jest odpalony czuje na drążku zmiany biegów mrowienie to samo na kierownicy , podczas jazdy to mrowienie się nasila, bardzo wyczuwalne na gałce zmiany biegów i kierownicy a nawet na pedale gazu czy tej stopce na nogę przy pedale sprzęgła, jak wrzucę na luz to mrowienie ustaje do tego jak jest na postoju tylko przy włączonym silniku jak tylko wlacze bieg i znowu wzmaga się :/ co to może być ???

Stawiam na zużyte poduszki pod skrzynią biegów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macianet

obstawiam sprzęgiełko alternatora..miałem te same objawy w swoim..pasku..wibracje na luzie..zmieniłem i jak reką odjał..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wibracje na luzie

 

ale czy wibracje wzmagaly sie podczas jazdy ? czy tylko bylo czuć na luzie ? jaki koszt naprawy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności