Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o wynalazki typu ASC moim zdaniem jest to zbędne w radyjku - wystarczy tylko czasem polatać sobie z radyjkiem po mieście i na trasie żeby mieć własne ustawienia na miasto/trasę. Dla przykładu w mieście duża czułość nie jest Ci naprawdę potrzebna, zapewniam Cię że o aktywnej suszarce dowiesz się bardzo szybko. Na trasie wystarczy nieco ją zwiększyć żeby dowiedzieć się o tym co dzieje się parę km od Ciebie.

@ reti300 - co do anteny moim zdaniem wybór jest jak najbardziej trafny, tylko poszukałbym innego radyjka za podobne pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam mam ALAN 48 PLUS MULTI i antenkę PRESIDENT MISSOURI, na której nie warto oszczędzać a przy okazji nie zrobiłem ze swojej B5 trolejbusa ( wybaczcie, ale nie mogę zrozumieć po co komu 2 metrowy "bat" ?? ). radyjko oprócz najbardziej potrzebnych funkcji ( rozmowy, nasłuchu, przełączania kanałów w gruszce ) posiada też przełącznik na miasto (redukuje Squelcha) i po co komu więcej?? jestem b. zadowalony.

pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale nie mogę zrozumieć po co komu 2 metrowy "bat" ??
do mobilnych DX_ów ;) A missouri jest towarem przereklamowanym niewart swoich pieniędzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem ze Unideny 520Xl nie maja homologacji aaaaale... siedzi u mnie w pasku, do tego amtema Presidenta 60cm, malina.

 

Dobrym radiem jest ONWA MK3. Tanie a naprawde sie sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do mobilnych DX_ów

 

do DX-ów, tyle, że może z 10% takich mobili to wykorzystuje i wie po co taki długi bat zainstalowali, a reszta uważa chyba, że to dobrze wygląda.

 

A missouri jest towarem przereklamowanym niewart swoich pieniędzy

 

czy ja wiem czy przereklamowany? testowałem wiele anten i z anten o podobnej długości wypadła najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem missouri i jak już gdzieś kiedyś pisałem przejechała ze mną polowe europy i się jej pozbyłem bez najmniejszego oporu ....... podobna lecz tańsza jest antena od Sirio 800 (160 + koszt podstawy ) a nie 280-300 - cena z Media M.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strasznie drogie sklepy masz w okolicy, ja kupiłem za 230 zeta z regulacją w cenie ;-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za takie pieniądze to możesz kupić Sirio Carbonium 27 i do tego magnes i bedziesz miał zestaw o niebo lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anyo_marbor

panowie do b4 kombi potrzebuje radio z antena do 400zl co radzicie

i jeśli jest to możliwe w jakim sklepie mogę ten komplet kupić, mieszkam w Mysłowicach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim passacie B4 mam zestaw ALAN 100 + antena MIDLAND ML 145 na magnes 120mm (spadla mi juz 2 razy przy 190km/h). Zestawik spisuje się na medal. radyjko zestrojone idealnie z antenka w trasie jestem w przód do ponad 20km. sprawdzilem je na trasie i nie ma zadnego problemu. radyjko idealnie pasuje do passata B4 jak co zrobie jutro fote i umieszcze jak mam zamontowane radyjko :)

 

polecam jeszcze radyjko ALAN 102 - tych radii jest chyba ze 3 rodzaje z tego typu i kazde ma inna gruche i z dodatkowymi opcjami.

 

u mnie cena za ten zestaw wyniosła 350zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie do b4 kombi potrzebuje radio z antena do 400zl co radzicie

i jeśli jest to możliwe w jakim sklepie mogę ten komplet kupić, mieszkam w Mysłowicach

w Mysłowicach masz sklep na ulicy 1000 lecia państwa polskiego podjedź i Ci coś doradzą na Twoją kieszeń :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anyo_marbor Alany 100 plusiaki i 102 oraz Cobry DX IV itp radia z "Biedronki" to typowe szumofony lepiej zainwestować kasę w coś takiego : TTi 880, 770, Lafayette Ermes czy chociażby zachwalane przez dużą część Usherów tego Forum: Unidena (i nie patrz na to czy ma czy nie ma homologacji bo i tak nikt tego nie sprawdza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 300 zł można mieć presidenta wilsona, do tego antenka w dziurkę po fm i masz zestaw jak sie patrzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w swoim passacie B4 mam zestaw ALAN 100 + antena MIDLAND ML 145 na magnes 120mm (spadla mi juz 2 razy przy 190km/h). Zestawik spisuje się na medal. radyjko zestrojone idealnie z antenka w trasie jestem w przód do ponad 20km. sprawdzilem je na trasie i nie ma zadnego problemu. radyjko idealnie pasuje do passata B4 jak co zrobie jutro fote i umieszcze jak mam zamontowane radyjko

 

 

chyba jeździsz zawsze "rozkręcony" bo te radio to szumofon, RFgaina nie ma , a squelch tak mało czuły że szkoda gadać, 20 km...no takie coś to chyba w Erze..

oczywiście to moja opinia o tym sprzęcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze,mam zamiar kupić ten zestaw do mojego Paska B5 ;)

Możecie poradzić,dobry to będzie wybór?

http://www.allegro.pl/item621381088_radio_cb_alan_109_antena_sirio_as_100_mag_wtyk.html

Ale antene chyba wybiore SIRIO ML-145 ;)

Edytowane przez wicher123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wicher123 radyjko najwyższych Lotów:przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item630255228_cb_radio_alan_109_ic_100_hustler_sklep_w_wa.html :D

Kolega kupił tutaj to radio z tą anteną i sobie chwali, aczkolwiek z tego co mi wiadomo i z tego co słuchałem to tam jest kiepski głośnik, i taki troche kiepawy oddźwięk. Lepszy jest podobno alan 199.

Ja jak bym miał teraz kupować radyjko to chyba zdecydował bym sie na Unidena albo na jakiegoś większego, lepszego alana :)

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zdecydowałem się na radio TTI 770 i do tego chcę kupić antenę (małą). Na allegro najczęściej sprzedawany jest w zestawie z Hustlerem 100 a ja chciałbym mniejszą. Myślę o President Florida. Co sądzicie o tym zestawie. Wystarczy mi zasięg 5km. Czy zapewni to ten zestaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek, nikt nigdy, żaden NORMALNY sprzedawca nie da Ci gwarancji na zasięg, ponieważ to zależy od tak wielu czynników że się tego nie da określić, z fizycznego punktu widzenia oczywiście. Są szamani co wymyślają niestworzone historie o zasięgach 40kilometrów na antence 30cm ale to sie tak nie da, fizyki nie da się oszukać :)

Jeśli chcesz konkretny zestaw ( co do radia się nie wypowiadam, ale ponoć nie jest złe) to ja zdecydowanie wolał bym hustlera który jest 2 razy tańszy, i 10 razy lepszy, ponieważ właśnie jest długi :)

Pozatym każdy president to kasa wydana na marne :)

A anteny od CB naprawde nie oszpecają radia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ale mi chodzi o krótką antenkę. Nie będę jej używał codziennie ponieważ do pracy mam 2 km tylko co kilka dni gdy będę jechał gdzieś dalej. Chciałbym ją trzymać w bagażniku. z długą będzie problem. Nie muszę mieć zasięgu 7 km i więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności