Skocz do zawartości
zuczek83

obudowa filtra powietrza 1,8 t aeb - zdjęcia!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam takie pytanko, ostatnio wymieniałem filtr powietrza i zauwazyłem ze z obudowy filtra (powyżej filtra) taka rurka z której slinik łapie lewe powietrze bo nic do niej nie jest podłaczone :) nie wiecie co tam trzeba podłaczyć?? narazie zakleiłem to taśma żeby silnik nie łapał lewego powietrza. Miejsce wystawania tej rurki jest z przodu samochodu w obudowie filtra.

Edytowane przez zuczek83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego zrób foto,będzie łatwiej,bo mam taki silnik jak Ty a nic takiego nie widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rurka z której slinik łapie lewe powietrze bo nic do niej nie jest podłaczone

 

a to nie jest taka plastikowa karbowana rurka o średnicy około 1,5 cm schodząca w dół? jeśli to to, to powinna biec do pompy powietrza zlokalizowanej w przedniej części auta, tuż za wzmocnieniem czołowym od strony pasażera (secondary air injection).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co ja mam inna obudowe filtra niż ta która jest na etce... zrobie zdjecie i umieszcze, a co do tej karbowanej rurki to ja mam ja poniżej i jest ona ucieta i wystaje do góry tak własnie jak by mi miała isc do tej obudowy filtra.... a co sie stanie jak ona nie bedzie podłaczona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze zdjecie :) 1 to miejsce w obudowie a 2 widać ze na dole jest rurka ktora sie konczy i do niczego nie wchodzi, dodatkowo w vau wystepuje mi bład:

16795 - Secondary Air Injection System: Incorrect Flow Detected

P0411 - 35-00 - -

czekam na opinie.

12.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że nie masz tego kawałka rurki który wchodzi w obudowę filtra,i pewnie kontrolka od komputera Ci się zapalała czasami,napraw to połączenie i będzie ok,a poniżej opis błędu

 

 

P0411 (16795) – system obiegu wtórnego powietrza – nieprawidłowy przepływ.

-> sprawdzić silnik pompy obiegu wtórnego powietrza

-> sprawdzić zawór specjalny

-> sprawdzić zawór wylotowy obiegu wtórnego powietrza

-> sprawdzić przewody i połączenia pomiędzy podzespołami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie kontrolka od komputera nie zapalila mi sie ani razu :) a ta rurke bede musiał wymienic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ze OT ale wcisne swoje 5 groszy.gdzie dokladnie sie znajduje pompa powietrza ma moze kto jakies zdjecie?? 1.8t awt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sorki ze OT ale wcisne swoje 5 groszy.gdzie dokladnie sie znajduje pompa powietrza ma moze kto jakies zdjecie?? 1.8t awt...

 

w przedniej części auta, zaraz za halogenem od strony pasażera. Dostęp: bezpośrednio nad dolną osłoną silnika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności